• خانه
  • ورزشی
  • عباس چمنیان، برگزیده نظرسنجی انتخاب چهره ورزش سال96 مشهد
کد خبر : 81968
/ 11:37

عباس چمنیان، برگزیده نظرسنجی انتخاب چهره ورزش سال96 مشهد

حدود 10هزار نفر در این نظرسنجی که به‌صورت پیامکی و سپس تلگرامی انجام شد، شرکت کردند و به یکی از هشت گزینه ارائه‌شده رأی دادند

عباس چمنیان، برگزیده نظرسنجی انتخاب چهره ورزش سال96 مشهد

به گزارش شهرآراآنلاین، در ماه‌های پایانی سالی که گذشت، نظرسنجی انتخاب چهره ورزش مشهد به ابتکار روزنامه شهرآرا برگزار شد و اکنون در روز انتشار صدمین شماره ضمیمه ورزشی مفتخریم که بگوییم این اتفاق با استقبال خوب اهالی ورزش همراه شد. حدود 10هزار نفر در این نظرسنجی که به‌صورت پیامکی و سپس تلگرامی انجام شد، شرکت کردند و به یکی از هشت گزینه ارائه‌شده رأی دادند. این نظرسنجی در همان روزهای اول با رقابت نزدیک نامزدها همراه بود که این مسئله تا روزهای پایانی هم ادامه داشت و حالا در نتیجه نهایی هم قبال‌رؤیت است. سرجمع آرای اهالی ورزش، رأی به عباس چمنیان، سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان کشورمان داد؛ کسی که در سال96 دست به کار بزرگی زد و تیم ملی را در مسابقات جام‌جهانی تا مرحله یک‌هشتم نهایی پیش برد. پس از چمنیان و در رقابتی نزدیک جواد نوروزی در جایگاه دوم قرار گرفت؛ کوهنورد باسابقه و توانمند مشهدی که در سال گذشته هیمالیا را فتح کرد تا نامش در کنار بزرگان این عرصه قرار بگیرد. سومین چهره ورزش مشهد یک بانو شد.

خانم مریم پارسا، کاپیتان تیم ملی و تنهاملی‌پوش مشهدی فوتبال روی میز یا همان فوتبال‌دستی به این عنوان دست یافت تا جامعه بانوان هم جایی در بین سه نفر برگزیده داشته باشد. مهشید اشتری، دیگربانویی که در این جمع حضور داشت، در مکان هفتم قرار گرفت. این پینگ‌پنگ‌باز نوجوان در سال96 بسیار خبرساز بود و غیر از عناوین داخلی و خارجی که به دست آورد، درگیر ماجرای تحصیل خود هم شد که با حمایت رسانه‌ها خوشبختانه اکنون می‌تواند هم ورزشکار باشد و هم محصل. نفر چهارم در نظرسنجی ورزشی شهرآرا، حسین طیبی، فوتسالیست کاملا موفق مشهدی است که در سال96 باز هم درخشید. او با تیم ملی قهرمان آسیا شد، رتبه آقای گل این مسابقات را به دست آورد و به‌عنوان تنهالژیونر فوتسال ایران در اروپا همین عناوین را در تیم غیرت قزاقستان و در مسابقات داخلی و قاره‌ای کسب کرد.

خسرو دلیر، سرمربی تیم ملی کوراش ایران و حسن تفتیان، سریع‌ترین دونده ایران، نیز در رقابتی شانه‌به‌شانه و با آرای نزدیک و تقریبا برابر، پنجم و ششم شدند. هشتمین چهره ورزش مشهد در سال96 هم به انتخاب شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی محمد دانشور، ملی‌پوش دوچرخه‌سواری بود که در این سال هم روند موفقیت‌های خود را ادامه داد و از ارکان تیم ملی کشورمان بود.انتخاب کاندیداهای این نظرسنجی حاصل اتاق فکر و کار جمعی گروهی از فعالان عرصه ورزش در مشهد بود. مبنا در این نظرسنجی مقام‌آوری یا حضور افتخارآفرین نفرات صرفا در سال96 بود و تلاش بر این بود که از هر رشته‌ای یک نماینده انتخاب شود. بااین‌همه جای بسیاری از ورزشکاران مرد و زن خوب استان در این مقال خالی بود که البته چیزی از توانمندی‌های آن‌ها کم نکرده و نمی‌کند.

نتایج آرا در تلگرام

آماری که در بالا به آن اشاره شد، نتایج حاصل از پیامک‌های مردمی بود؛ اما در فضای مجازی، ترتیب آرا اندکی تفاوت دارد. در فضای مجازی نیز عباس چمنیان ازسوی مردم به‌عنوان برترین چهره ورزش مشهد انتخاب شده است، ولی ترتیب نفرات دوم و هشتم به‌گونه‌ای دیگر است. در نظرسنجی تلگرامی بعد از عباس چمنیان، مریم پارسا در رتبه دوم و حسین طیبی سوم شده است. حسن تفتیان در این نظرسنجی چهارم و مهشید اشتری پنجم شده است. محمد دانشور که در نظرسنجی پیامکی هشتم شده است، در تلگرام ششم شد و جواد نوروزی که دوم بود، در فضای مجازی نفر هفتم شده است. آخرین نفر که کمترین آرا را در تلگرام به دست آورده، خسرو دلیر است.

چمنیان: از لطف مردم متشکرم

چهره برتر ورزش مشهد در سال96 گفت از اعتماد و لطفی که مردم و اهالی ورزش به من داشتند، متشکرم و امیدوارم نماینده خوبی برای ورزش شهر امام‌رضا(ع) در تیم ملی باشم. عباس چمنیان درباره انتخاب خود از طرف مردم به‌عنوان چهره ورزش سال مشهد اظهار کرد: خیلی خو‌ش‌حالم که مردم به من رأی دادند و باعث افتخارم است. احساس می‌کنم سال گذشته مردم از تیم ملی نوجوانان انرژی گرفتند و حس خوبی به آن‌ها منتقل شد. وی افزود: خوش‌حالم که لطف مردم شامل حال من شد و در بین گزینه‌ها که هر کدام موفقیت‌های بزرگی کسب کرده بودند، به‌عنوان نفر اول انتخاب شدم.

سرمربی تیم ملی نوجوانان در ادامه با تقدیر از عملکرد روزنامه شهرآرا در انجام این نظرسنجی گفت: این کار خوبی است که امیدوارم هر سال برگزار شود تا به ورزشکاران و مربیان انگیزه بدهد. مسلما اگر چنین‌کارهایی به‌صورت روتین انجام شود، شور و نشاط خاصی در بین اهالی ورزش ایجاد می‌کند. چمنیان در ادامه عملکرد ضمیمه ورزشی شهرآرا را که امروز وارد صدمین شماره انتشارش شده است، عالی توصیف کرد و گفت: من خودم از طرف‌داران پروپاقرص شهرآرا هستم و اگر نسخه چاپی آن به دستم نرسد، حتما هر روز از طریق سایت و فضای مجازی نسخه الکترونیکی آن را مطالعه می‌کنم. این روزنامه به من به‌عنوان یک مشهدی حس خوب هم‌ذات‌پنداری و نزدیکی می‌دهد. پرداختن به ورزش مشهد با این وسعت و اندازه، کار بسیار خوبی است که به‌صورت حرفه‌ای انجام می‌شود و توانسته است در این مدت کوتاه جای خود را به‌سرعت در جامعه ورزش پیدا کند.

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی