کد خبر : 81991
/ 10:31
برای اولین بار طرح سه‌شنبه های پاک در مشهد اجرا می‌شود

پیاده‌راه سه شنبه‌ها

طرح سه شنبه‌های پاک برای اولین بار به همت شهرداری منطقه 11 اجرا و در آن، قسمتی از بولوار معلم به عابران اختصاص می‌یابد

پیاده‌راه سه شنبه‌ها

فهیمه شهری-شهرآراآنلاین، طرح سه شنبه‌های پاک برای اولین بار به همت شهرداری منطقه 11 اجرا و در آن، قسمتی از بولوار معلم به عابران اختصاص می‌یابد و عبور و مرور وسایل نقلیه ممنوع می‌شود.این طرح از سه‌شنبه هفته آینده در حالی اجرا خواهد شد که لاین شمالی حد فاصل چهارراه آزادشهر تا میدان مطهری برای عبور خودروها مسدود و غیر از آمبولانس و آتش‌نشانی و نیروی‌انتظامی، هیچ وسیله نقلیه‌ای اجازه عبور و مرور در این محدوده را نخواهد داشت. عابران می‌توانند با آرامش، هم پیاده‌روی کنند و هم به خرید و تفریح بپردازند.البته اختصاص سه‌شنبه‌ها به این طرح، موقتی بوده و به مرور، در صورت موفق بودن، تمام روزهای هفته را شامل می‌شود. همچنین در شروع کار فقط لاین سمت راست حدفاصل بولوار معلم تا میدان مطهری، پیاده‌راه می‌شود و در ادامه طرح، لاین سمت چپ هم قرار است اضافه شود. با درنظرگرفتن چشم انداز این طرح یعنی بدل شدن مسیر مذکور به پیاده‌راه دائمی می‌توان با نگاه مقایسه‌ای این طرح را بررسی کرد.هم‌اکنون خیابان جنت، تنها پیاده‌راه مشهد است که البته نقص‌های زیادی دارد و چنانچه بخواهیم بولوار معلم، نمونه‌ای موفق از پیاده‌راه باشد، باید زیرساخت‌هایش را فراهم کنیم. تجربه‌های کشورهای دیگر و حتی کشور خودمان، نشان داده‌است که چنانچه به صورت علمی و اصولی، به ساخت و گسترش پیاده‌راه‌ها بپردازیم، مردم استقبال زیادی از آن خواهند داشت و نه تنها موجب رونق کسب و کار منطقه می‌شود بلکه گامی مهم درراستای رواج فرهنگ پیاده محوری و کمک به هوای پاک خواهد بود.

عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی مشهد و استادیار دانشگاه عنوان کرد:

توجه به جاذبه‌های بصری

فرزانه رزاقیان، دکترای برنامه‌ریزی شهری داشته و استادیار دانشگاه است. با این عضو هیئت‌علمی جهاد دانشگاهی مشهد درباره زیرساخت‌هایی که یک پیاده‌راه موفق نیاز دارد به گفت‌وگو می‌نشینیم و در ادامه به اجرای طرح پیاده‌راه در منطقه11 می‌پردازیم. پیشنهادات زیر حاصل گفت‌وگوی شهرآرامحله با این صاحب‌نظر در زمینه برنامه‌ریزی شهری است.

مانعی پیاده‌راه را قطع نکند

رزاقیان می‌گوید: پیاده‌راه باید از ابتدا تا انتهایش پیوسته باشد و هیچ خیابان یا مانعی آن را قطع نکند.

او تأمین احساس امنیت عابران را موضوع مهمی می‌داند که باید به آن توجه شود و تصریح می‌کند: در پیاده راه، همه افراد اعم از کودکان، سالمندان و معلولان باید احساس ایمنی داشته باشند و با خیال راحت بتوانند به پیاده‌روی بپردازند.

نورپردازی مناسب و استقرار مبلمان شهری

وی ادامه می‌دهد: نورپردازی مناسب، گذاشتن مبلمان، توجه به جداره‌ها و کف سازی از عوامل مؤثر در جذب مردم به پیاده‌راه است چون قرار است این طرح در ابتدا به صورت موقت و آزمایشی اجرا شود، نمی‌توان از جاذبه‌هایی مانند گذاشتن آبنما استفاده کرد اما در صورت تایید و اجرای دائمی‌اش باید حتما به جذابیت‌های بصری توجه داشته باشیم.

راه اندازی ایستگاه‌های متغیر فروش

این استاددانشگاه می‌گوید: در پیاده‌راه باید بخش‌های متنوعی داشته باشیم. حدفاصل چهارراه آزادشهر و میدان مطهری، بیشتر به مغازه‌های پوشاک اختصاص دارد بنابراین لازم است که علاوه بر مغازه‌های ثابت، ایستگاه‌های مختلف و متغیری در آن راه‌اندازی شود.

114467.jpg

مدیریت متناسب با تغییر فصل‌ها

وی می‌افزاید: پیاده‌راه باید مدیریت فعالی داشته باشد تا فضا را همیشه جذاب و به روز نگه دارد. مدیریت این قسمت نباید فقط به فکر نظافت و خدمات شهری باشد بلکه باید متناسب با فصول و مناسبت‌های مختلف، برنامه‌های متنوعی در این محدوده اجرا کند به گونه‌ای که شهروندان بدانند در مراجعات بعدی‌شان، برنامه‌های جدیدی خواهند دید. همچنین رنگ‌بندی تابلوی مغازه‌ها و نحوه چیدمان ویترین آن‌ها باید در عین حال که تنوع دارد، یکپارچه باشد و از حالت به هم ریختگی و ناهماهنگی دربیاید.

پیروی میز و صندلی کافی شاپ‌ها و رستوران‌ها تا چند متر جلوتر از مغازه خود

رزاقیان ادامه می‌دهد: در شهرهایی مانند پاریس، رستوران‌ها، کافی شاپ‌ها، مغازه‌های آب‌میوه فروشی و مانند آن اجازه دارند تا چند‌متر جلوتر از مغازه خود، میز و صندلی بچینند این در حالی است که شهرداری مشهد چنین اجازه‌ای را نمی‌دهد. در صورتی که اگر به چنین مغازه‌هایی اجازه دهیم مبلمانشان را در قسمتی از پیاده‌راه بچینند هم به زیبایی بصری کمک می‌شود هم در جذب افراد به پیاده‌راه مؤثر خواهد بود.

اتصال به پارک ملت

این عضو هیئت‌علمی جهاد دانشگاهی مشهد می‌افزاید: اگر بتوان تمهیداتی اندیشید که مسیر مورد نظر به پارک ملت متصل شود و رهگذران پارک ملت بتوانند وارد پیاده‌راه شوند، تأثیر زیادی بر میزان استقبال از پیاده‌راه خواهد داشت. همچنین در اجرای طرح هوای پاک و تبدیل بولوار معلم به پیاده‌‌راه باید به مسائل ترافیکی آن هم توجه کرده و تمهیدات لازم اندیشیده شود تا بیشتر به نارضایتی مردم منجر نشود.

برای اولین بار طرح «سه‌شنبه‌های پاک» در مشهد صورت می‌پذیرد

چرا بولوار معلم؟!

شاید برای شما هم این سؤال پیش آمده باشد که چرا شهرداری منطقه حدفاصل چهارراه آزادشهر تا میدان مطهری را برای اجرای طرح سه‌شنبه‌های پاک و به دنبال آن پیاده‌راه انتخاب کرده است.

در واقع پس از انجام تحقیقات و جلسات گوناگون توسط مشاور طرح تفصیلی جدید مشهد، چهار مکان را که قابلیت تبدیل به پیاده‌راه داشت، مشخص و در بین آن‌ها، حدفاصل چهارراه آزادشهر تا میدان مطهری، دارای اولویت شناخته شد. پس از فراز و‌نشیب‌های بسیار، شهرداری منطقه 11 عزم خود را جزم کرد تا اقدامات اولیه برای تبدیل این قسمت به پیاده‌راه را برای تحقق رؤیای هوای پاک به انجام برساند.

از اجرای موسیقی تا اجرای نمایش‌های آیینی

اجرای موسیقی سنتی، نمایش‌های آیینی، دعوت از هنرمندان و گروه‌های هنری و بهره گیری از جذابیت‌هایی مانند فروش غذای خانگی و فست فود، نقاشی چهره، خوش‌نویسی و .... از جمله برنامه‌هایی است که شهرداری برای پیاده‌راه بولوار معلم در نظر دارد. همچنین تا پایان سال، با اجرای کامل طرح در دو طرف بولوار، کف خیابان برای عابران سنگفرش شده و جذابیت‌های بصری آن افزایش می‌یابد.

کاسبان منتظر رونق باشند

با اجرای طرح سه‌شنبه‌های پاک و اجرای برنامه‌های متنوع پیش‌بینی می‌شود استقبال خوبی از این طرح شود. حضور مردم خود عامل رونق است بنابراین پیش‌بینی می‌شود کار و کاسبی در این بخش از بولوار معلم رونق گرفته و پویا شود.

بازدید بارانی آقای شهردار

چند روز پیش از اجرای طرح، شهردار منطقه 11 از محدوده قابل اجرا بازدید کرد. این برنامه در یک روز بارانی و همراه برخی از مسئولان و کارشناسان منطقه صورت پذیرفت تا طرح برای چندمین بار از زوایای گوناگون بررسی شود. اندیشیدن تمهیدات لازم برای امنیت پیاده‌راه و اصلاح هندسی به منظور طویل کردن محدوده اجرای طرح از مهم‌ترین موضوعات مطرح شده در این بازدید بود.

114468.jpg

کارشناس ترافیک و مدرس دانشگاه:

منطقه11 ظرفیت احداث پیاده راه را دارد

دکتر هومن شاداب مهر، کارشناس ترافیک و مدرس دانشگاه، دیگر فردی است که مخاطبمان قرار می‌گیرد تا ابعاد ترافیکی موضوع را برایمان توضیح دهد. به عقیده او حدفاصل چهارراه آزادشهر به سمت میدان مطهری یکی از مکان‌های خوب برای ایجاد پیاده‌راه است. در ادامه، نظرات این مدرس دروس برنامه‌ریزی حمل و نقل شهری و طراحی شبکه معابر شهری را می‌خوانیم.

بار ترافیکی ندارد

شاداب مهر می‌گوید: لاین سمت راست بولوار معلم که قرار است در ابتدا تبدیل به پیاده‌راه شود، به لحاظ ترافیکی اهمیتی ندارد و هر زمان طرح هوای پاک در آن اجرا شود مشکل ترافیکی پیش نمی‌آید. در واقع، محور ترافیکی این منطقه، در امتداد بولوار استقلال، چهارراه میلاد و میدان مطهری است و حدفاصل چهارراه آزادشهر به سمت میدان مطهری بیشتر جنبه دسترسی دارد و در بار ترافیکی منطقه چندان تأثیری ندارد.

وی می‌افزاید: آنچه اهمیت دارد، محور میدان مطهری به سمت چهارراه آزادشهر است و هر وقت قرار باشد این قسمت هم تبدیل به پیاده راه شود، باید یک اصلاح هندسی در میدان مطهری صورت گیرد تا رانندگان، از این قسمت، خود به خود به سمت چهارراه میلاد هدایت شوند. البته در اجرای چنین طرح‌هایی آنچه در درجه اول، اهمیت دارد این است که مردم توجیه شده باشند و اکثریت، آن را بپذیرند در غیر این صورت حتی اگر طرح خوبی باشد، باید کنار گذاشته شود چراکه هدف اصلی، تأمین رضایت اکثریت مردم است.به نظر من می‌توان مانند کشورهایی همچون آلمان، ابتدا مزایا و معایب اجرای طرح را به مردم گفت و وقتی متقاعد شدند، از خود آن‌ها بخواهیم که دیگر شهروندان را هم توجیه کنند. در این صورت می‌توان به اجرای موفق طرح، امیدوار بود.

ظرفیت ترافیکی پیاده‌راه وجود دارد

شاداب مهر ادامه می‌دهد: این منطقه واقعا ظرفیت تبدیل شدن به پیاده‌راه را دارد چراکه از طرفی مترو و وسایل حمل و نقل عمومی از آن عبور می‌کنند و از طرفی، شهروندان از نقاط مختلف و دور، برای خرید به این مکان می‌آیند. همچنین نزدیکی به پارک ملت یک امتیاز بزرگ است و تأثیر زیادی در استقبال مردم خواهد داشت.متصل کردن پارک ملت به بولوار معلم هم نتایج خوبی می‌تواند داشته باشد. منتهی این اتصال باید از طریق ساخت زیرگذر باشد چراکه چهارراه آزادشهر به لحاظ ترافیکی مهم است و نباید تغییری در آن داد اما اگر این اتصال از طریق زیرگذر انجام شود و در آن به احداث و واگذاری مغازه پرداخته شود، برای شهرداری منفعت و توجیه اقتصادی دارد. کسبه هم می‌توانند منتظر رونق کسب و کارشان باشند چراکه با تبدیل شدن به پیاده‌راه، برخلاف تصور برخی، ممنوع بودن عبور وسایل نقلیه، نه تنها تعداد مراجعه کنندگان را کاهش نمی‌دهد بلکه در طول زمان، تعداد رهگذران، افزایش قابل توجهی خواهند داشت.

تدابیری برای احداث پارکینگ اندیشیده شود

شاداب مهر می‌افزاید:در عین حال چون تغییر فرهنگ مردم از خودرومحوری به پیاده‌محوری و ترغیب آن‌ها به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، نیاز به زمان دارد و در این مدت کسانی هستند که حتی برای پیاده‌روی، با خودرو به محل مراجعه می‌کنند، باید تدابیری برای احداث پارکینگ اندیشید.در این محدوده زمینی که قابلیت استفاده برای پارکینگ را داشته باشد نداریم، بخش خصوصی هم چندان به این موضوع تمایل ندارد چون به لحاظ اقتصادی برایش به صرفه نیست. بنابراین اگر نتوانیم در محدوده پیاده‌راه بولوار معلم، پارکینگ احداث کنیم، می‌توان وسط بولوار را طوری که مزاحم عابران نباشد، به پارک‌های 45 درجه اختصاص داد. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی