• خانه
  • خراسان رضوی
  • آنچه در اجرای رسالت پیغمبر از جلوه خاصی برخوردار بود، مسئله استکبارستیزی بود
کد خبر : 82014
/ 14:58

آنچه در اجرای رسالت پیغمبر از جلوه خاصی برخوردار بود، مسئله استکبارستیزی بود

آیت‌الله علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمعه ۲۴ فروردین‌ماه در حرم امام رضا (ع) : در برابر همه مشکلاتی که در کشور داریم برای ما راه وجود دارد. اشتباه و اشکال در نوع عملکرد، اندیشیدن و سیاست‌گذاری ما هست.

آنچه در اجرای رسالت پیغمبر از جلوه خاصی برخوردار بود، مسئله استکبارستیزی بود

به گزارش شهرآرا آنلاین، قرار گرفتن روز ارتش بین دو عید را به عزیزان ایثارگر ارتش جمهوری اسلامی تبریک عرض می‌کنم. گزارش‌های فرمانده ارتش به رهبری، برای ایشان فوق‌العاده رضایت‌بخش بوده است.

مبعث، سرآغاز رسالت و مأموریت پیغمبر برای نجات بشر است. آنچه در اجرای رسالت پیغمبر از جلوه خاصی برخوردار بود، مسئله استکبارستیزی پیغمبر بود. پیغمبر جریان استکبار آن روز را از صفحه روزگار براندازی کرد.

دشمنی‌های استکبار با ما به خاطر دشمنی با پیغمبر است. استکبار می‌داند پیغمبر نقطه براندازنده جریان استکبار روی کره زمین است. ابتدای انقلاب، دشمن اسلامیت انقلاب را متوجه نشد و از آن غافل شد، فکر کرد کودتا انجام شده است.

۴۰ سال از انقلاب گذشته و ماهیت استکبارستیزی انقلاب و این‌که انقلاب برای تجدید حیات حرکت پیغمبر شکل‌گرفته را تازه فهمیدند. باید مبارزه کنیم، در مقابل استکبار بجنگیم و در برابر همه توطئه‌ها نیز مقاوم باشیم. این‌که هر روز در مملکت دچار مشکل می‌شویم، به خاطر میدان جنگ با استکبار و عداوت استکبار با پیغمبر است.

در برابر همه مشکلاتی که در کشور داریم برای ما راه وجود دارد. اشتباه و اشکال در نوع عملکرد، اندیشیدن و سیاست‌گذاری ما هست. مسئله ارز و دلار در کشور اخیراً مشکلاتی به وجود آورد که مردم به جان آمدند.

مسئله نوسان دلار همیشه بوده و متعلق به امروز نیست، قبل از تحریم‌ها نیز وجود داشته است. پیش‌تر، دولت این نوسانات را کنترل می‌کرد، وقتی دلار بالا می‌رفت، دلار به بازار عرضه می‌کردند تا قیمت کنترل شود

پس از تحریم‌ها، دست ما به منابع ارزی‌مان نمی‌رسد، آمریکا به‌عنوان این‌که عده‌ای را تحریم کرده و دست آنان را از دلار کوتاه کنند، اجازه دسترسی ما به منابعمان را نمی‌دهد

بنا شد با برجام مشکل این تحریم‌ها حل شود اما امروز دولت به منابع ارزی خود دسترسی ندارد.

دولت باید سطح تقاضای دلار را کاهش دهد اما در برخی موارد مثل درمان و تحصیل این امکان وجود ندارد. در معاملات سنگین و روابط تجاری خیلی مهم می‌توان این تقاضا را کاهش داد.

رهبری چند سال قبل در برنامه ششم توسعه این مسئله را پیش‌بینی کردند که ادامه تحریم‌ها ممکن است ما را به کاهش ارزش پول ملی دچار کند و نوسان دلار مردم را از پا دربیاورد.

آن روز رهبری به دولت فرمان دادند و مجلس نیز تصویب کرد تا دولت در مبادلات بین‌المللی با کشورهایی که رابطه تجاری دارد، دلار را از میان بردارد. متأسفانه بانک مرکزی خلاف این عمل کرد و تنها چند گفت‌وگو انجام داد که به نتیجه نرساندند.

آنقدر که سر برجام لابی‌گری کردند، اگر سر فرمان رهبری لابی می‌کردند امروز دلار آمریکا در کشور ما مانند خود آمریکا ذلیل بود و ارزشی نداشت نه اینکه سرنوشت اقتصادی مردم به آن گره بخورد. 

رئیس بانک مرکزی می‌گوید این مشکلات از طریق تلگرام و توطئه خارجی رقم خورده؛ مگر شما خبر نداشتید توطئه خارجی در کار است؟

مظلومیت رهبر ما بی‌شباهت به مظلومیت موسی بن جعفر (ع) نیست. رهبری دستور و فرمان می‌دهد، آنان عمل نمی‌کنند، بعد که سرشان به سنگ می‌خورد، می‌گویند رهبری باعث این کار شده است. تعامل با آمریکا و غرب سبب این کار شده است

می‌گویند با آمریکا و اروپا بسازیم که مشکلمان حل شود، رهبر که راه و چاره داده، چرا خلافش عمل کردید؟

چرا این حرکت سازمان‌دهی بازار دلار را ۴ سال پیش انجام ندادید؟ همین آقا نیز رئیس بانک مرکزی بود. خسارتش را مردم باید بدهند که با بالا رفتن قیمت دلار، ارزش سرمایه مردم پایین بیاید.

خلاف دستور رهبر عمل می‌کنید و سایت‌ها گوشه و کنار می‌گویند موضع‌گیری رهبری مقابل آمریکا و استکبار سبب شده است.

یک عده نوجوانان که فضای انقلاب و بعد از آن را درک نکردند، این اراجیف را باور می‌کنند، آن‌وقت یکی‌یکی باید با آنان صحبت کنیم و موضوع را برایشان روشن کنیم.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی