کد خبر : 82041
/ 08:06
آثار ارزشمند موزه سرشناس جهانی به مدت دو ماه در شهر به نمایش در خواهد آمد

«لوور» به‌مشهد می‌آید

رنگیان- اسکندریان- مدیرکل امور موزه‌های کشور از برگزاری نمایشگاه «لوور» در مشهد از تیر ٩٧ خبر داد.

«لوور» به‌مشهد می‌آید

محمدرضا کارگر در گفت‌وگو با شهرآرا، در این رابطه اظهار کرد: با توجه به موفقیت نمایشگاه لوور در تهران که در موزه ملی ایران برگزار شد، ریاست سازمان میراث فرهنگی و معاون رئیس‌جمهور ابراز علاقه کردند که نمایشگاه لوور در موزه بزرگ خراسان مشهد، به نمایش در آید. وی افزود: در همین خصوص تلاش‌های زیادی شد و مدیریت موزه لوور با کلیت آن موافقت کرد. در این راستا ۵۴ اثر موزه لوور در تهران که از آثاری از غرب آسیا، اروپا، شمال آفریقا و همچنین مجموعه‌ نقاشی‌هایی ساخته‌ دست هنرمندان بزرگ اروپا است، از ابتدای تیر ٩٧ در مشهد نیز به نمایش در خواهد آمد.
مدیرکل امور موزه‌های کشور اضافه کرد: در میان این آثار تبر کتیبه‌دار، از کاوش‌های علمی باستان‌شناسی محوطۀ چغازنبیل و شیئ برنزی از لرستان، باقی‌مانده از عصر آهن و با حدود سه‌هزار سال قدمت از جمله آثار ایران باستان این موزه است، همچنین نمایشگاهی از عکس‌های عباس کیارستمی از لوور، با عنوان «به من نگاه کن» که هم‌زمان با نمایش آثار موزه لوور در تهران به نمایش گذاشته شده، در مشهد نیز به نمایش درخواهد آمد. مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی نیز با بیان اینکه در حال انجام مقدمات لازم هستیم تا پس از پایان نمایشگاه در موزه ملی ایران تا خرداد ٩٧ این نمایشگاه به مشهد آید، اظهار کرد: این نمایشگاه قرار است به مدت دو ماه در موزه بزرگ خراسان در شهر مشهد به نمایش در‌آید.
ابوالفضل مکرمی‌فر بیان کرد: موزه لوور از تاریخ ١۴ اسفندماه سال گذشته تا ١٨ خرداد ماه سال جاری در تهران برگزار شد که قرار است بعد از پایان یافتن آن، به مشهد بیاید.
وی اضافه کرد: در موزه ملی ایران، آثاری از موزه لوور فرانسه که دو اثر آن ایرانی هستند، به نمایش گذاشته شده است.
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی