کد خبر : 82054
/ 09:42

فلافل فروشی‌های دانش بنیان!

مثل اینکه دانشمندها هم دیده‌اند از علم و تحقیق چیزی عایدشان نمی‌شود و زده‌اند توی کار فست‌فود و فلافل‌فروشی. قیمت‌گذاری آن‌ها هم یک تقلید کورکورانه از فلافل‌فروشی سرکوچه ماست که فلافل را با تمام مخلفات دو هزار و ٩٩٩ تومان می‌فروشد.

فلافل فروشی‌های دانش بنیان!

مهدی محمدی- دانشمندان اخیرا توانسته‌اند همبرگرهای بدون گوشت تولید کنند و قرار است این همبرگرها با قیمت یک دلار و ٩٩ سنت عرضه شود.
- مثل اینکه دانشمندها هم دیده‌اند از علم و تحقیق چیزی عایدشان نمی‌شود و زده‌اند توی کار فست‌فود و فلافل‌فروشی. قیمت‌گذاری آن‌ها هم یک تقلید کورکورانه از فلافل‌فروشی سرکوچه ماست که فلافل را با تمام مخلفات دو هزار و ٩٩٩ تومان می‌فروشد.
- ساختن همبرگر بدون گوشت نشانگر پیشرفت علم است. احتمالا اگر گالیله در قرن هفدهم در مورد همبرگر تحقیق می‌کرد، به این نتیجه می‌رسید که همبرگر گرد است و دهان دور ساندویچ همبرگر نمی‌چرخد، بلکه این ساندویچ همبرگر است که دور دهان می‌چرخد.
- این درس عبرتی است برای نخبگان کشور تا این‌قدر «فرار مغزها ‌بازی» از خودشان درنیاورند. فکرش را بکنید، ٢٢٠ هزار تومان پول بی‌زبان (معادل یارانه یک خانوار پنج‌نفره) بابت عوارض خروج از کشور بدهید، بعد بروید آن‌ور آب، ساندویچی بزنید و چهارچشمی مواظب باشید کسی توی نان ساندویچی‌اش بیشتر از چهارپنج تا فلافل نگذارد. پس مغزهای عزیز، فَرار مَرار را بی‌خیال شوید. یک وقت دیدید توی کشور خودمان، بنیاد نخبگان یک وامی، تسهیلاتی، پول دستی، پول توجیبی یا چیزی توی همین مایه‌ها به شما اختصاص داد.
- شاید دانشمندان بخواهند در ساندویچی‌های دانش‌بنیان خود این موارد را هم عرضه کنند: نوشابه سیاه بدون رنگ، سس قرمز سفید رنگ، سالاد کاهوی بدون کاهو، پیتزا قارچ بدون قارچ، ساندویچ مرغ بدون مرغ. به نظر ما که بهتر است دانشمندان بی‌خیال این لوس بازی‌ها شوند، چون آن وقت مردم غیردانشمند، شیشه‌های این مغازه‌ها را پایین می‌آورند.
- البته قبل از خارجی‌ها در کشور، ما هم سوسیس‌کالباس بدون گوشت گاو و گوسفند درست کرده بودیم. با این تفاوت که به جای گوشت چهارپایانی که بع‌بع و ماما می‌کنند از گوشت حیواناتی استفاده شده بود که عرعر می‌کردند. نمی‌دانم چرا یاد این گربه سفید توی کوچه مان افتادم، خیلی وقت است این حیوان ملوس را ندیده‌ام.
- دانشمندان گفته‌اند از آنجا که معده گاوها حجم زیادی از گاز را تولید می‌کند که برای لایه ازن مضر است، تصمیم به تولید همبرگر بدون گوشت گرفته‌اند. دانشمند عزیز! با مردم صادق باش، ما خودمان هم می‌دانیم علتش همین گوشت کیلویی چهل‌پنجاه هزار تومانی است.
- چند وقت پیش هم دانشمندان کشف کرده بودند گونه‌ای سوسک وجود دارد که به فرزندانش شیر می‌دهد و شیر این حشره چهار برابر شیر گاو مقوی است. ممکن است کسی به ساندویچی دانشمندان برود و دانشمندان هم بگویند: بیا دوغ محلی بخور. دوغش مال شیر سوسک‌های شیرده خودمان است.
- اگر از هر کدام از ما بپرسند همبرگر چیست؟ خواهیم گفت: همبرگر یک برگ گوشت چرخ‌کرده است که لای نان ساندویچی می‌گذارند. برای همین همبرگر بدون گوشت، چیز عجیبی به نظر می‌رسد ولی اصلا تعجب نکنید. ما از این‌جور چیزها زیاد داریم؛ مثلا نفت بدون دکل، دکل بدون نفت، دلار چهارهزار و دویستی بالای پنج‌ هزار تومان، مدیر جوان با سن بالای هشتاد و پنج سال، اینترنت نامحدود با حجم حداکثر ده گیگابایت، چهارلیتری‌هایی که می‌توان چهار و نیم لیتر بنزین از پمپ بنزین‌ها داخل آن‌ها جا کرد یا اصلا همین پی‌وی‌های پیام رسان‌های داخلی‌ که گنجایش بیشتر از دو نفر دارد.
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظرات شما
بینام
22:42 0 1 پاســخ به ایــن نظــر

چقدر لوس و نننر و بیمزه اید

محمد
00:19 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

مثل اینکه دانشمندها هم دیده‌اند از علم و تحقیق چیزی عایدشان نمی‌شود و زده‌اند توی کار فست‌فود و فلافل‌فروشی
خوشم اومد از این تیکش

نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی