کد خبر : 82078
/ 15:32
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی مطرح کرد:

مراکز آموزشی که فاقد مجوز پلمپ خواهد شد

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی گفت: با همکاری اداره اماکن نیروی انتظامی با آموزشگاه‌های غیرمجاز در استان برخورد می‌کنیم.

مراکز آموزشی که فاقد مجوز پلمپ خواهد شد

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از ایسنا، افشین رحیمی، در خصوص فعالیت مراکز آموزشی که فاقد مجوز از سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای هستند، تاکید کرد: با توجه به گزارشات دریافت شده از سوی کانون انجمن صنفی آموزشگاه‌های آزاد و با همکاری اداره اماکن نیروی انتظامی طی دو مرحله تذکر و اخطار به این آموزشگاه‌ها داده می‌شود و در نهایت در صورت عدم توجه به اخطارها و ادامه فعالیت آن‌ها، آموزشگاه مورد نظر پلمپ خواهد شد. 
 
وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود 1800 آموزشگاه از فنی‌و حرفه‌ای در خراسان رضوی مجوز فعالیت دارند، عنوان کرد: در حال حاضر از این تعداد 972 آموزشگاه فعالیت می‌کنند و مابقی یا در مرخصی به سر می‌برند و یا به‌دلیل امکان‌سنجی اشتباه دیگر فعالیتی ندارند.
 
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی بیان کرد: غالبا در نهادهای دولتی که آموزش‌های مهارتی در استان اجرا می‌کنند، توانسته‌ایم با انعقاد تفاهم‌نامه و بازدید از فضا و استاندارد کردن آن‌ها و گاها تجهیز کردن توسط اموزشگاه‌ها، شرایط آموزش  به کارآموزان زیر نظر مربیان تایید شده را فراهم کنیم، در نهایت کارآموزان با شرکت در آزمون‌های مهارتی می‌توانند گواهینامه بین‌المللی اخذ نمایند. 
 
رحیمی در خصوص سایر نهادهایی که آموزش های مهارتی دارند، بیان کرد: ما در حال رایزنی با سایر موسسات نیز هستیم تا بتوانیم با آن‌ها نیز تفاهم نامه‌هایی به امضاء برسانیم.
 
وی یاد آور شد: ما در آموزش فنی و حرفه‌ای در دو بخش آموزش‌های فنی و غیر فنی فعالیت می کنیم که آموزشگاه‌های آزاد استان بر اساس زیرساخت ها و تجهیزات اعتبار سنجی می شوند که اغلب آموزشگاه ها در رتبه دو و سه قرار دارند.
 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی