کد خبر : 82142
/ 11:48

ما غیرعادی هستیم

به واسطه پیشرفت فناوری، گویا این روزها برخی مردم عادی دیگر هم کشف شده‌اند که دیگر این دغدغه‌ها را ندارند و نهایت دغدغه‌شان خرید خانه در خارج از کشور است. در همین راستا از تمام مسئولان درخواست می‌کنیم یک تعریف درست و جامع در خصوص «مردم عادی» به ما ارائه بدهند.

ما غیرعادی هستیم

ارژنگ حاتمی- تا الان تصور می‌کردیم مردم عادی افرادی مثل خودمان هستند که سوار قطارشهری می‌شوند و هرماه به فکر اجاره منزلشان هستند و شب تا صبح و بالعکس غصه فرزندشان را می‌خورند که یا شهریه دانشگاهش را جور کنند یا اگر فارغ‌التحصیل شده است، به فکر پیدا کردن کار برایش باشند، اما به واسطه پیشرفت فناوری، گویا این روزها برخی مردم عادی دیگر هم کشف شده‌اند که دیگر این دغدغه‌ها را ندارند و نهایت دغدغه‌شان خرید خانه در خارج از کشور است. در همین راستا از تمام مسئولان درخواست می‌کنیم یک تعریف درست و جامع در خصوص «مردم عادی» به ما ارائه بدهند.
به تازگی روزنامه «آفتاب یزد» به نقل از یک کارشناس تیتر زده است: «حتی مردم عادی هم به دنبال خرید خانه در خارج از کشور هستند.» بعد از خواندن این اظهارنظر احساس غیرعادی بودن به ما دست داد و با خودمان گفتیم نکند مشکل از ماست و این ما هستیم که غیرعادی هستیم و مایه‌داران عادی هستند.
در همین خصوص و در راستای بحران هویت پیش‌آمده، با یک کارشناس که اصرار داشت نامش فاش شود اما ما برای گرفتن حالش این کار را انجام نمی‌دهیم، گفت‌و‌گویی انجام دادیم. وی گفت: «عادی» از نظر هر کسی یک تعریفی دارد. به عنوان مثال شاید از نظر برخی حوادث جاده‌ای ما «عادی» باشد و از نظر ما موردی عجیب، یا شاید برای کسی که ماهی چندده میلیون تومان حقوق می‌گیرد داشتن یک خودرو پنجاه‌شصت میلیونی نهایت ساده‌زیستی و عادی بودن باشد و از نظر ما یک مورد «لاکچری». 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی