کد خبر : 82143
/ 12:10
خراسان رضوی با 29 سهمیه دوومیدانی رکورددار کشور شد

حضور پرتعداد دوندگان استان در لیگ طلایی

نفرات حاضر در این رقابت‌ها با توجه به رکورد‌ها و عملکردشان در مسابقات سال‌ گذشته توسط فدراسیون دوومیدانی دعوت می‌شوند.

حضور پرتعداد دوندگان استان در لیگ طلایی

نادر نوروزی- شهرآراآنلاین، مسابقات لیگ طلایی دوومیدانی، ازجمله‌رقابت‌هایی است که توسط فدراسیون دوومیدانی طراحی و برگزار می‌شود و درواقع عمده‌هدف برگزاری لیگ طلایی، ایجاد‌ انگیزه‌های مالی برای ورزشکاران برتر و نیز افزایش تعداد رقابت‌های رسمی فدراسیون است. نفرات دعوت‌شده به لیگ طلایی با نظر مستقیم کمیته فنی این فدراسیون انتخاب می‌شوند. با برگزاری این لیگ در سه مرحله، تلاش می‌شود در مواد مختلف آمادگی ورزشکاران در طول سال حفظ شود. مرحله اول این رقابت‌ها در سال96 برگزار شد که خراسان رضوی نتوانست درخشش قابل‌توجهی در این رقابت‌ها داشته باشد، اما حالا در آستانه دومین سال برگزاری لیگ طلایی دوومیدانی ایران، خراسان رضوی با 29 دونده در این رقابت‌ها حضور پیدا می‌کند که ازاین‌حیث در کشور رکورددار است. نفرات حاضر در این رقابت‌ها با توجه به رکورد‌ها و عملکردشان در مسابقات سال‌ گذشته توسط فدراسیون دوومیدانی دعوت می‌شوند.

رکورد خراسانی‌ها درلیگ

در این رقابت‌ها در بخش آقایان امیررضا صدیقی در ۱۰۰ متر، رضا کاشف در ۴۰۰ متر، امیرحسین صفری در 5000 متر، جواد شوریابی 400 متر بامانع، شاهین مهردلان در پرتاب وزنه، محمد اختیارآبادی، امیررضا نخعی و محسن حسینی در پرش ارتفاع، و محمد ماهی در پیاده‌روی به‌مصاف حریفان خواهند رفت؛ اما در بخش بانوان، خراسان رضوی حضور پرتعدادتری خواهد داشت و دوندگان استان موفق به کسب سهمیه بیشتری شده‌اند. براین‌اساس فائزه آشورپور در 100 متر بامانع، مهلا حسن‌آبادی و مهلا محروقی در پرتاب دیسک، سمیرا خداترس در 5000 متر، پریا حسن‌زاده، فائزه نسائی و حمیده اسماعیل‌نژاد در 100 متر، زهرا مرادی در 400 متر، تکتم دستاربندان، ساجده فانی و فاطمه محمدی در 800 متر، لیلا جوانمرد و اسماء دهقان در 1500 متر، افسانه فریدی، زهرا آهنی و سمیرا خداترس در 5000 متر و بهاره جهان‌تیغ و نجیبه شرشبی در 3000 متر بامانع به‌مصاف نمایندگان سایر استان‌ها خواهند رفت.

می‌توانیم قهرمان لیگ طلایی شویم

رئیس هیئت دوومیدانی خراسان رضوی دراین‌باره اظهار می‌کند: با حضور کادر جدید در هیئت دوومیدانی خراسان رضوی از شهریورماه سال گذشته خوشبختانه توانستیم در برنامه‌ای شش‌ماهه رشد خوبی را در کشور شاهد باشیم که نمود آن در دعوت دوندگان استان به لیگ طلایی مشخص است. امیرعلی سعادتمند ادامه می‌دهد: نفرات شرکت‌کننده در لیگ طلایی ازسوی فدراسیون دوومیدانی کشور دعوت می‌شوند و امسال توانستیم بیشترین سهمیه را در کشور با حضور 29 دونده کسب کنیم. امیدوارم با توجه به تعداد نفرات و آمادگی دوندگان بتوانیم امسال با نمایش خوبی به مقام قهرمانی این رقابت‌ها برسیم. وی در پایان گفت: ابتدا نام حسن تفتیان و چند ورزشکار دیگرمان هم در لیست نفرات دعوت‌شده وجود داشت، اما به‌دلیل پیش‌رو‌بودن مسابقات مهمی مانند بازی‌های آسیایی از فدراسیون دوومیدانی درخواست کردیم که این نفرات تمرکز خود را بر روی آن مسابقات بگذارند تا در لیگ طلایی به نفرات جوان‌تر فرصت دهیم.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی