کد خبر : 82190
/ 11:59
مشاور شهردار مشهد خواستار تشکیل کمیسیون تخصصی زنان در شورای شهر شد

کمیسیونی برای بانوان

نخستین نشست هم‌اندیشی بانوان با اعضای شورای اسلامی شهر مشهد، روز گذشته در تالار شهر برگزار شد، نشستی که در آن مطالبات مختلف زنان در حوزه‌های مختلف مطرح و اعضای شورای شهر نیز قول‌های مساعدی برای بررسی این موارد دادند.

کمیسیونی برای بانوان

سارا رنگیان- شهرآراآنلاین، یکی از این مطالبات، تشکیل کمیسیون تخصصی زنان در شورای اسلامی شهر بود که در نخستین سخنرانی این نشست توسط مشاور شهردار مشهد در امور بانوان مطرح شد.
زری جراح اجرایی شدن این درخواست را عاملی برای تسهیل روند رسیدگی به مشکلات و دغدغه‌های بانوان دانست.
وی با اشاره به ویژه‌نامه بانوان روزنامه شهرآرا با عنوان «شهربانو»، گفت: این نشریه نقش فراوانی در اطلاع‌رسانی امور بانوان دارد که امیدواریم همه بانوان کمک کنند تا شهربانو منبع اطلاع‌رسانی و توانمندسازی برای زنان در استان و کشور باشد.
استقبال مدیریت شهری از حضور بانوان
رئیس شورای شهر مشهد نیز در این نشست با بیان اینکه پیشنهاد مشاور شهردار در حوزه بانوان با موضوع ایجاد کارگروه تخصصی ویژه بانوان مورد بررسی قرار خواهد گرفت، اظهار کرد: کارگروه‌های مختلفی ذیل مجموعه کمیسیون‌های تخصصی شورا شکل گرفته است و باید بررسی کرد که این کارگروه می‌تواند ذیل کدام کمیسیون ایجاد شود تا با رویکردی مطالعاتی و پژوهشی به بررسی مسائل حوزه بانوان بپردازد.
محمدرضا حیدری با اشاره به اینکه بانوان باید در تمامی کارگروه‌ها حضور داشته باشند و فعالیت آن‌ها را نباید به یک کارگروه محدود کرد، مدیران کارگروه‌ها را ملزم کرد تا در جلسات خود از بانوان متخصص دعوت و از نظرات کارشناسی آن‌ها استفاده کنند.
وی گفت: مانعی برای حضور بانوان در عرصه‌های مختلف وجود ندارد و از حضور آن‌ها در فضاهای اجتماعی و گسترش تعاملات و ارتباطات استقبال می‌کنیم.
زنان را فقط پای صندوق رأی نخواهیم
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این نشست اظهار کرد: زمان انتخابات همواره زنان به عنوان بخشی از جامعه دیده می‌شوند و شعارهای خوبی نیز در مورد آن‌ها مطرح می‌شود. بانوان را تنها پای صندوق‌های رأی نخواهیم بلکه آن‌ها را در همه عرصه و زمان‌ها ببینیم.
بتول گندمی در جمع‌بندی مطالبات مطرح شده در این نشست نیز گفت: تمام درخواست‌های مطرح شده که نیازمند برنامه‌ریزی و عملیاتی شدن است به کمیسیون‌های تخصصی ارسال خواهد شد تا در قالب طرح تنظیم و به آن رسیدگی شود.
گندمی افزود: شاید بسیاری از مواردی که در این نشست مطرح شد، در حیطه اختیارات قانونی شورای اسلامی شهر نباشد، با این وجود تمام نارسایی‌ها در حیطه‌های مختلف باید به مقامات ذیربط انتقال داده شود.
وی با اشاره به تدوین برنامه عملیاتی شهرداری و سند راهبردی شهر مشهد گفت: شورای پنجم در راستای تدوین سند راهبردی شهر مشهد شانه خالی نخواهد کرد و تا جایی که ممکن باشد سایر دستگاه‌ها را به این عرصه خواهد آورد، در این راستا معاونت برنامه‌ریزی شهرداری مشهد نیز به این سمت‌و‌سو حرکت می‌کند تا شهر را از این خلأ نجات دهیم.
گندمی در این نشست در راستای مطالبات مطرح شده به مواردی مانند تشکیل کارگروه بهداشت و سلامت شورای شهر، اختصاص بودجه ‌٣٠میلیارد‌تومانی برای آموزش شهروندی، لایحه در حال تدوین در حوزه معلولان و اختصاص بودجه ٩٠٠میلیارد‌تومانی برای مناسب‌سازی فضای شهری برای توان‌یابان اشاره و مواردی را در این خصوص مطرح کرد.
شهناز رمارم، عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد، نیز در این نشست با بیان اینکه با وجود بانوان متخصص و کارشناس در بدنه شهرداری، متأسفانه سهم زنان در مدیریت شهری اندک است، گفت: مدیریت شهری جدید، علاوه بر حفظ و ارتقای جایگاه مدیران زن قدیمی، تعداد بانوان مدیررا افزایش دهد. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی