کد خبر : 82266
/ 11:57

اندر فواید موسیقی نازل

به‌شدت برای پدرم نگران هستم. او همیشه شجریان و ناظری و امثالهم گوش می‌داد اما دیروز وقتی سوار خودرو شدم تا مرا به دانشگاه برساند موسیقی‌های نازلی گوش می‌داد که از آوردن متن ترانه‌اش هم شرم دارم، اشعاری همچون «همه را دربه‌در کرد. خودش رو خونین‌جگر کرد. دیگه حالی به آدم می‌مونه؟!» وقتی هم از او درباره تغییر ذائقه موسیقایی‌اش پرسیدم گفت:...

اندر فواید موسیقی نازل

ارژنگ حاتمی- سلام آقای مشاور. به‌شدت برای پدرم نگران هستم. او همیشه شجریان و ناظری و امثالهم گوش می‌داد اما دیروز وقتی سوار خودرو شدم تا مرا به دانشگاه برساند موسیقی‌های نازلی گوش می‌داد که از آوردن متن ترانه‌اش هم شرم دارم، اشعاری همچون «همه را دربه‌در کرد. خودش رو خونین‌جگر کرد. دیگه حالی به آدم می‌مونه؟!» وقتی هم از او درباره تغییر ذائقه موسیقایی‌اش پرسیدم گفت: «هیچ می‌دونی شهریه دانشگاهت چقدر شده؟ هیچ می‌دونه قیمت دلار چقدر شده؟ هیچ می‌دونی آخر این ماه چک دارم؟» من‌ هم متوجه ارتباط شقایق و گودرز نشدم و هنگامی‌ که جلو در دانشگاه ایستاد به‌سرعت از خودرواش دور شدم که کسی نفهمد پدرم چه آهنگ‌هایی گوش می‌دهد. برای پدرم نگران هستم. آیا به نظر شما او هم یکی از همان ٢٣ درصد ایرانی‌ای است که مشکل روانی پیدا کرده‌اند؟ آیا وقت حضوری می‌دهید او را برای درمان نزد شما بیاوریم؟
- مشاور: در ابتدا به پدرتان تبریک می‌گوییم که دیگر آثار آن خواننده‌هایی را که نام بردید گوش نمی‌کند. درباره موسیقی نازل هم نگران نباشید. این روزها استاد خشایار اعتمادی گفته است: «موسیقی نازل برای فراموشی مشکلات اقتصادی است.» پدر شما هم با توجه به مخارجی که شما روی دستش گذاشته‌اید و وضعیت اقتصاد و چکی که در انتهای ماه داشته برای فراموشی مشکلات اقتصادی‌اش تصمیم گرفته است به آن موسیقی‌ها گوش بدهد و جای هیچ نگرانی‌ای وجود ندارد.

دچار بحران هویت شده‌ام
سلام آقای مشاور. حالم خوب نیست. همه درباره من قضاوت می‌کنند. هر کسی از راه می‌رسد چیزی به من می‌گوید. دو روز بیشتر نیست آمده‌ام. همه‌‌اش حرف پشت‌سرم است. همه‌اش دارند برایم لطیفه می‌سازند. واقعا دیگر نمی‌دانم چه‌کار کنم. اخیرا دچار بحران هویت هم شده‌ام. بعضی‌ها من را دلار چهارهزارودویست‌تومانی صدا می‌زنند. بعضی‌ها می‌‎گویند دلار جهانگیری. بعضی‌ها هم به من ارز مبادلاتی می‌گویند. چه‌کار کنم؟
- مشاور: چه عجب بالاخره ما صدای شما را شنیدیم! من فکر می‌کردم شما وجود خارجی نداری. معاون وزیر اقتصاد به‌تازگی گفته است: «قضاوت درباره بسته ارزی دولت زود است. باید به دلار چهارهزارودویست‌تومانی فرصت داد.» شما زیاد عجله نکن. قرار شده است درباره شما قضاوت نکنند و کمی فرصت بدهند. درباره شوخی‌ها هم نگران نباش. همین روزها تلگرام فیلتر می‌شود و دیگر کسی نمی‌تواند با شما شوخی کند.

برو توی اتاقت به کار زشتی که کردی فکر کن
با پدرم در خودرو بودم. پدرم در حال گوش دادن جلسه علنی مجلس بود. پشت چراغ قرمز بودیم که ناگهان صدایی با این مضمون آمد: «به ما این دخترخوشگل‌ها را نشان بده.» همان لحظه پدرم در خودرو را باز کرد و مرا با لگد از خودرو بیرون انداخت و گفت: «چقدر بی‌حیا شدی پسر! این چه شوخی‌ایه با بابات می‌کنی؟! حالا بقیه راه رو پیاده برو، به کار زشتی که کردی فکر کن.» هرچه به پدرم گفتم من آن جمله را نگفتم باور نکرد. حتی گفت: «حتما تو نگفتی و از توی مجلس این صدا پخش شده. آره؟! برو خودت رو فیلم کن بچه! شما نسل جوون به کجا دارین می‌رین آخه؟!» به نظر شما چه‌کار کنم؟
- مشاور: چه‌کار کنی؟! پسر بی‌حیا! برو توی اتاقت، به کار زشتی که کردی فکر کن. بی‌تربیت!

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی