کد خبر : 82319
/ 11:44

تدریس زبان ونزوئلایی در مدارس کشور

وزیر محترم آموزش و پرورش گفته است: «زبان روسی به‌عنوان دومین زبان خارجی در مدارس تدریس می‌شود.» در همین راستا و ضمن حمایت از این تصمیم خردمندانه، تأسف می‌خوریم که چرا روزگاری که روابطمان با ونزوئلا خوب بود‌ زبان این کشور را در مدارسمان تدریس نکردیم.

تدریس زبان ونزوئلایی در مدارس کشور

ارژنگ حاتمی- وزیر محترم آموزش و پرورش گفته است: «زبان روسی به‌عنوان دومین زبان خارجی در مدارس تدریس می‌شود.» در همین راستا و ضمن حمایت از این تصمیم خردمندانه، تأسف می‌خوریم که چرا روزگاری که روابطمان با ونزوئلا خوب بود‌ زبان این کشور را در مدارسمان تدریس نکردیم. اگر آن اتفاق می‌افتاد و ما زبان ونزوئلایی می‌دانستیم، می‌توانستیم در زمان فوت چاوز، برای مادر محترم ایشان پیام‌های تسلیت ارسال کنیم و در غم ایشان شریک باشیم. حتی می‌توانستیم پس از فوت چاوز، اگر ایشان کتابی منتشر کرده است یا سخنرانی‌ای دارد، بخوانیم و از تجربیات موفق آن کشور مخصوصا در حوزه اقتصادی نهایت استفاده را ببریم. البته هنوز هم دیر نشده است و می‌توان تدریس این زبان را در کنار زبان روسی در مدارس اجرایی کرد.
واقعا چرا ما تصور می‌کنیم هر کاری که انجام می‌دهیم باید آورده‌ای داشته باشد؟ برخی مواقع انسان نیاز دارد که به تفریح بپردازد تا از فشار کاری زیادی که داشته است رهایی یابد، مخصوصا نمایندگان مجلس که وقتی عکس‌های منتشرشده از مجلس را مشاهده می‌کنیم متوجه حجم‌ زیاد کار آن‌ها می‌شویم. برخی مواقع آن‌قدر خسته می‌شوند که لابه‌لای صحبت‌ها چرتی هم می‌زنند.
غلامرضا حیدری، نماینده تهران در مجلس، گفته است: «باید مشخص شود سفرهای خارجی نمایندگان چه گرهی از مردم باز می‌کند.» آقای حیدری، ما به همین‌ که گرهی به ما اضافه نشود راضی هستیم. در همین راستا از این‌گونه سفرهای خارجی شدیدا حمایت می‌کنیم. از آن گذشته، اگر یک نماینده به اندازه کافی سفر خارجی برود، دیگر وسط نطق همکارش نمی‌گوید: از این چیزها و اون چیزها به ما نشان بده!
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی