کد خبر : 82320
/ 11:50
شرایط ویژه آخرین شهرآورد مشهدی ها در لیگ برتر

امتیاز خــاص بــازی‌ خــاص

این آخرین شهرآورد لیگ‌برتری دو تیم پدیده و مشکی‌پوشان خواهد بود.

امتیاز خــاص بــازی‌ خــاص

جواد طاری‌بخش – شهرآراآنلاین، هفته بیست‌ونهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کشور برای تیم‌ها و هواداران مشهدی بسیار تلخ خواهد بود، چراکه در بازی‌های این هفته آخرین شهرآورد لیگ‌برتری مشهدی‌ها قرار است برگزار شود.

در این هفته از مسابقات که عصر امروز و به‌طور‌هم‌زمان با سایر بازی‌های لیگ برتر برگزار خواهد شد، تیم‌های پدیده و مشکی‌پوشان ششمین بازی خود در لیگ برتر و البته آخرین بازی خود را برگزار خواهند کرد. این مسابقه قرار است در ورزشگاه شیک و مدرن امام‌رضا(ع) مشهد برگزار شود.

این‌همه درحالی است که تیم مشکی‌پوشان درشرایطی باید مقابل تیم پدیده بازی کند که سقوطش از هفته‌ها پیش به لیگ دسته‌اول قطعی شده است و در طول چندهفته‌ای که داوود مهابادی را به‌عنوان سرمربی به تیم خود اضافه کردند، به نتیجه‌ای دست پیدا نکردند و درحالی‌که کورسویی برای بقا داشتند، نتوانستند نتایج خوبی را کسب کنند و درنهایت نیز بعد از شکست سنگین مقابل استقلال تهران سقوطشان را از لیگ برتر به دسته‌اول قطعی کردند.

بازی‌های بی‌کیفیت مشکی‌پوشان در هفته‌های اخیر و شکست‌های پرگل این تیم مقابل رقبا آن‌قدر با انتقاد روبه‌رو شد که حتی خداداد عزیزی که این‌روزها رئیس سازمان فوتبال این باشگاه است، عنوان کرد دیگر رغبتی برای دیدن بازی‌های مشکی‌پوشان ندارد، چراکه این نتایج مایه خجالت است.

در سوی دیگر اما پدیده همین هفته گذشته توانست با برتری مقابل نفت تهران تا حد زیادی از دغدغه سقوط، خود را جدا کند و اینک با استرس بسیار کمتری به‌مصاف مشکی‌پوشان خواهد رفت.

پدیده اگر دیدار هفته گذشته خود برابر نفت تهران را با هر نتیجه‌ای غیر از پیروزی پشت‌سر می‌گذاشت، این هفته دیدارش با مشکی‌پوشان تبدیل به جدال مرگ و زندگی می‌شد؛ اما این اتفاق رخ نداد و آن‌ها توانستند شاگردان هومن افاضلی در تیم نفت تهران را با تک‌گل دقایق پایانی میلاد کمندانی شکست دهند و نفت تهران را تبدیل به کاندیدای اصلی سقوط در کنار مشکی‌پوشان کنند و حالا خودشان فقط در دو بازی باقی‌مانده نیاز به یک امتیاز دارند؛ آن‌هم درصورتی‌که نفت تهران بتواند تیم‌های مثل پارس جنوبی و ذوب‌آهن را با شکست روبه‌رو کند.

شهرآورد فوتبال مشهد بنابراین دیگر رنگ‌وبوی سابق را نخواهد داشت، هرچند تیم مشکی‌پوشان ازآنجا‌که آخرین بازی رسمی‌اش را با پدیده انجام می‌دهد و تابه‌حال نیز مقابل این تیم در لیگ برتر و دسته‌یک به برتری نرسیده است، حالا به‌دنبال این است تا این تیم را با شکست روبه‌رو کند تا لااقل از نظر حیثیتی برای تیم سقوط‌کرده‌شان مقابل هواداران خودی آبرویی دست‌وپا کنند. شاگردان مهاجری هم برای اینکه بقایشان را بدون توجه به بازی تیم‌های دیگر تثبیت کنند، با قدرت وارد زمین خواهند شد تا بتوانند بازهم رکورد شکست‌ناپذیری خود مقابل تیم همشهری‌شان یعنی مشکی‌پوشان را تکرار کنند.

این همه در‌حالی است که شاگردان محمدرضا مهاجری تکلیف مشخصی برای فصل آینده ندارند و هر روز خبر جدیدی درباره وضعیت تیم پدیده برای فصل آتی لیگ برتر به گوش می‌رسد و تااینجای‌کار نیز شرکت پدیده از تیم‌داری سر باز زده است و فعلا به لطف کمک قوه‌قضائیه و البته برخی صنایع توانسته‌اند تیم خود را روی پا نگه دارند.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی