کد خبر : 82335
/ 08:56
نتیجه شهرآورد، بقای پدیده را درلیگ برتر قطعی کرد

امتیازی برای فوتبال خراسان

جواد طاری بخش- هفته بیست‌ونهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کشور عصر دیروز درحالی به‌طور هم‌زمان در شهرهای مختلف پیگیری شد که در مشهد دو تیم همشهری پدیده و مشکی‌پوشان در شهرآورد این شهر به‌مصاف یکدیگر رفتند.

امتیازی برای فوتبال خراسان

با اینکه پیش‌بینی می‌شد تا این مسابقه به‌دلیل برگزاری در ورزشگاه شیک و مدرن امام‌رضا(ع) و همچنین رایگان‌بودن آن با استقبال خوبی ازسوی تماشاگران مشهدی روبه‌رو شود، اما این‌چنین نشد و در آخرین شهرآورد لیگ‌برتری مشهد کمتر از شش‌هزار نفر به ورزشگاه آمدند تا شاهد این مسابقه باشند.
ورزشگاه امام‌رضا‌(ع) مشهد دیروز درحالی برای اولین‌بار میزبان شهرآورد مشهدی‌ها بود که انتظار نمی‌رفت دیدار دو تیم مشکی‌پوشان و پدیده چندان جذاب و پرگل از کار درآید. مشکی‌پوشان که چند هفته پیش سقوط آن‌ها قطعی شده بود، این بازی را هجومی آغاز کردند و چند موقعیت هم روی دروازه پدیده ایجاد کردند، اما نتوانستند از این موقعیت‌های خود به گل برسند.
در سوی دیگر محمدرضا مهاجری و شاگردانش نیز برای اینکه نشان دهند جایگاهشان در جدول واقعی نیست، یک بازی روبه‌جلو را در دستورکار قرار دادند که همین باعث جذابیت‌های بیشتر بازی شد. این درحالی بود که در زمین مسابقه اصلا بازیکنان دو تیم از نظر فنی، تاکتیکی و اسمی قابل‌مقایسه نبودند و پرواضح بود که پدیده مهره‌های چندبرابر‌مناسب‌تری را در اختیار دارد که اتفاقا همه آن‌ها نیز در زمین حضور داشتند. بااین‌حال شاگردان داوود مهابادی در طول 90دقیقه با انرژی زیادی برای کسب امتیاز از آخرین دیدارهای خود در لیگ برتر تلاش کردند که البته بی‌فرجام بود و در پایان با نتیجه 2بر1 از حریف خود شکست خوردند.
در این بازی معین عباسیان ابتدا دروازه مشکی‌پوشان را در دقیقه32 باز کرد، اما 5 دقیقه بعد یونس شاکری موفق شد با یک ضربه سر بازی را به تساوی بکشاند، ولی این تساوی دوامی نداشت و تنها سه دقیقه بعد محمد قاضی روی پنالتی به‌دست‌آمده توسط میلاد کمندانی که در بازی قبلی گل شش‌امتیازی را در مقابل نفت تهران زده بود، حساب کار را به سود پدیده تغییر داد تا همین نتیجه در پایان تلاش 90دقیقه‌ای دو تیم در ورزشگاه امام‌رضا(ع) باقی بماند و پدیده حضورش در فصل آتی را نیز مسجل کند که با این پیروزی و البته شکست نفت تهران مقابل پارس جنوبی این اتفاق رقم خورد و پدیده در لیگ فصل آینده به‌تنهایی حضور خواهد داشت.
پدیده درحالی در این بازی مشکی‌پوشان را برد که رکورد شکست‌ناپذیری خود برابر این تیم را ادامه داد. پدیده حالا با 32 امتیاز در رده دهم جدول قرار دارد و مشکی‌ها با همان 15امتیاز از انتهای جدول جدا نمی‌شوند.
    مهاجری: خوش‌حالم که در لیگ برتر باقی ماندیم
سرمربی تیم فوتبال پدیده گفت: پیش‌بینی می‌کردم بازی سختی داشته باشیم. محمدرضا مهاجری بعد از بازی مقابل مشکی‌پوشان گفت: خوش‌حالیم آخرین بازی‌مان در مشهد با برد همراه بود. جای ناراحتی دارد که تیم مشکی‌پوشان که امروز خیلی خوب بازی کرد، سقوط کرده است. وی ادامه داد: ما در پدیده روزهای خوبی را از دست دادیم و تمرین نکردیم، اما بازیکنان از جانشان گذاشتند تا به برتری برسیم. وی افزود: خوش‌حالم که امتیاز پدیده در لیگ برتر باقی ماند، اما واقعیت این است که پدیده می‌توانست در جدول جایگاه بسیار بهتری داشته باشد، ولی مشکلاتی که داشتیم همه‌‌چیز را به‌هم ریخت. برای تیم مشکی‌پوشان هم واقعا ناراحت شدم. آن‌ها در همین بازی نشان دادند که توانشان بیشتر بوده است، اما خب متأسفانه با روی بد فوتبال دچار شدند. مهاجری درباره داوری این بازی نیز گفت: به نظر من داوری مشکلی نداشت.
    مهابادی: توانم بیشتر از این نبود
سرمربی تیم فوتبال مشکی‌پوشان گفت: بازی خوبی شاهد بودیم، اما پدیده از فرصت‌هایش استفاده کرد. داوود مهابادی بعد از شکست مقابل پدیده اظهار کرد: بازی خوب و جان‌داری بود. اعتقادم این است پنالتی مشکوک بود و داور می‌توانست آن را پنالتی نگیرد، چون بازیکن ما با او فاصله داشت. اگر آن برخورد کوچک را قرار باشد داور پنالتی بگیرد، بسیار سخت‌گیرانه است. درمجموع بازی خوبی بود و هر دو تیم فوتبال روبه‌‌جلویی ارائه کردند. مهابادی ادامه داد: در 11-10سال مربیگری‌ام چنین‌نتیجه‌ای نگرفته بودم، اما قبول کنید دستم بسته بود. بیشتر از این ظرفیت نداریم و هر چه تلاش می‌کنیم، بدشانسی می‌آوریم. وی درباره ریسکی که قبولی این هدایت داشت، یادآور شد: من این ریسک را کردم و این چهار باخت به اسم من نوشته شده است. من هم می‌پذیرم. توان من به‌‌عنوان مربی واقعا با امکاناتی که داشتیم، بیشتر از این نبود. مهابادی درباره شایعاتی که مطرح شده مبنی‌بر اینکه شما رایگان هدایت این تیم را قبول کرده‌اید، گفت: چنین‌‌چیزی نیست. قرارداد دارم و بحث مالی هم وجود دارد.
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی