کد خبر : 82382
/ 09:25

باباپنجعلی در پسران کریم

ارژنگ حاتمی- درروزهای گذشته، فهرستی از حق‌الزحمه دریافتی بازیگران «پایتخت» منتشر شد که بعدا تکذیب گردید. فقط متوجه نشدیم چرا بعد از تکذیب، ارقام واقعی دریافتی این بازیگران اعلام نشد. حتی اصلا گفته نشد که دستمزد این افراد از رقم‌های بیان‌شده بیشتر بوده است یا کمتر. در همین راستا موارد زیر مطرح می‌شود.

باباپنجعلی در پسران کریم

١- نقی معمولی این همه سال معمولی بوده است. وی می‌تواند با دریافت یک میلیارد و ٨٠٠‌میلیون تومان، از این پس، نقی غیرمعمولی شود و این سریال از حالت یکنواختی خارج شود و بینندگان در «پایتخت۶» با آدمی متفاوت روبه‌رو باشند.
٢- چرا نباید نقی معمولی یک میلیارد و خرده‌ای دستمزد بگیرد؟ در شهریور ٩۵‌ منوچهر هادی، کارگردان سینما، درباره خبر دستمزد یک‌میلیاردی محمدرضا گلزار گفته بود: «این را باید از تهیه‌کننده پرسید اما به نظر من اگر آقای‌گلزار بابت پنج ماه کار با ما یک میلیارد دریافت کند، لطف بزرگی در حق ما کرده است اما این‌طور نیست که دستمزد ماهیانه‌اش یک میلیارد باشد.» تازه آن موقع دلار سه هزار و ۵٠٠ تومان بود. الان اگر با دلار چهارهزارودویست‌تومانی هم حساب کنیم، حداقل به همین رقم یک میلیارد و ٨٠٠ میلیون می‌رسیم. بالاخره شاید نام بازیگران در سریال‌ها معمولی باشد اما آن‌ها باید با ما مردم معمولی تفاوت‌های کوچکی در درآمد داشته باشند.
٣- چرا نباید باباپنجعلی برای این سریال ۴٣٠‌میلیون تومان دستمزد بگیرد؟ این سریال در شرایط سخت فیلم‌برداری شد. بیچاره باباپنجعلی در تمام قسمت‌ها یک ناهار درست‌و‌حسابی نخورد. البته با دستمزدهای این‌چنینی به نظر می‌رسد در «پایتخت۶» دیگر شاهد دیالوگ «ناهار نخوردمه!» از طرف باباپنجعلی نباشیم.البته۴٣٠ میلیون رقم چندان بزرگی نیست. نهایتا باباپنجعلی بتواند با آن شش‌ هفت هزار پرس ماهیچه در پسران‌ کریم بخورد.
۴- با رقم دریافتی رحمت به‌شدت مشکل داریم. فقط ۵٣٠ میلیون؟! البته همین ۵٣٠ میلیون هم تذکیب شد، اما ما معتقدیم ایشان باید خیلی بیشتر از این دستمزد می‌گرفت. این بنده‌خدا با بازی در این سریال ١٠ هزار دلار به ارسطو بدهکار شد. الان‌ هم که خودتان می‌دانید دلار یافت نمی‌شود که لااقل بتواند با ارسطو تسویه‌حساب کند. بعدش هم بالاخره بعد از این همه «پایتخت» باید آن‌قدری به ایشان دستمزد داد که نرود دوباره برای برنامه کودک صدای گربه دربیاورد.
۵- هما بایستی ٧٠٠ میلیون دستمزد می‌گرفت تا روحیه‌اش بهتر شود. اگر وی این‌قدر دستمزد می‌گرفت «پایتخت۶» شاهد تغییراتی اساسی در شخصیت‌پردازی‌ها می‌شد. آخر کسی که ٧٠٠‌میلیون در سال درآمد داشته باشد، عمرا بتواند نقش یک آدم پراضطراب را بازی کند که به هر بهانه‌ای فرت و فرت می‌زند زیر گریه. اتفاقا به هر بهانه‌ای هارهار می‌زند زیر خنده.
۶- در فهرستی که منتشر شده است -برای هزارمین بار می‌گوییم می‌دانیم تکذیب شده است- رقم دریافتی بهتاش از همه کمتر است. اتفاقا این اتفاق اتفاق مبارکی است. وی باید کمتر از بقیه دریافتی داشته باشد. بچه هم این‌قدر پررو که روی بدنش خال‌کوبی کند و جواب حرف بزرگ‌تر را بدهد؟ بعدش هم همین ۴٣٠ میلیون تومان کافی است که وی را متقاعد ‌کند همین‌جا در کشور خودمان بماند و فکر رفتن را به‌کلی از سرش بیرون کند.
٧- واقعا چرا آن رقم‌ها تکذیب شد؟ ٩٠٠ میلیون برای ارسطو رقم زیادی به نظر نمی‌رسد. بالاخره ایشان ازدواج‌های بین‌المللی می‌کند و خرج و مخارجش بالاست. آن از زن چینی، این هم از زن اروپایی. امیدواریم «پایتخت۶» کمی ژانر علمی‌تخیلی به خود بگیرد و ایشان با آدم‌مریخی‌ها هم وصلت کند و ناکام از کهکشان راه‌شیری نرود.
٨- برخی می‌پرسند چرا اسم سارا و نیکا در این فهرست نیست. خب، نیست دیگر! اصلا دو تا دختر دم‌بخت چه نیازی به پول دارند؟ چند وقت دیگر شوهر می‌کنند و شوهرانشان خرج آن‌ها را خواهند داد.
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی