کد خبر : 82384
/ 09:38
اعتراض‌اهالی‌باغون آباد به شرارت‌های دو متهم سابقه‌دار پایان داد

حمله پلنگ زخمی به پلیس؛

سردسته اشرار مسلح در منطقه باغون آباد مشهد، معروف به «پلنگ»، با پرتاب آجر به سمت مأموران پلیس و خودزنی با ضربات متعدد چاقو قصد داشت از چنگ قانون بگریزد که در نهایت به همراه دیگر همدستش دستگیر و روانه زندان شد.

حمله پلنگ زخمی به پلیس؛

مهدی قرآنی- شهرآرا آنلاین، ساعت ١٩:۵٠یکم اردیبهشت را نشان می‌داد که عوامل اطلاعاتی پلیس، خبری مبنی بر تجمع اعتراضی ساکنان یکی از مناطق توس را به مرکز پیام فوریت‌های پلیسی ١١٠ مشهد اعلام کردند و طولی نکشید که چند تیم ضربتی از کلانتری کاظم‌آباد برای بررسی موضوع راهی محل تجمع واقع در منطقه باغون شدند.
با حضور مأموران در محل مشاهده شد که ده‌ها نفر از ساکنان در مقابل خانه‌ای مسکونی تجمع کرده‌اند و از ساکنان آن می‌خواهند به اقدامات مجرمانه‌شان پایان دهند. مأموران پس از تأیید صحت خبر واصله و نیز مشاهده تجمع اهالی منطقه بلافاصله موضوع را با قاضی شریعت‌یار، معاون دادستان مشهد، در میان گذاشتند و پس از اخذ دستور اقدام به پراکنده‌سازی افراد کردند.

تهدید به مرگ با چاقو
یکی از معترضان که مردی جوان بود، به سرتیم این عملیات گفت: چرا می‌خواهید ما را پراکنده کنید؟ به جای این‌کار این افراد شرور را دستگیر کنید که خون مردم را در شیشه کرده‌اند.
دیگر فرد معترض نیز عنوان کرد: این دو شرور خواب و آسایش را از اهالی محل گرفته‌اند و منطقه را ناامن کرده‌اند.
در این بین مردی میان‌سال نیز به مأموران گفت: امروز در مقابل خانه این سارقان جمع شده‌ایم تا شاید آن‌ها دست از کارهای کثیفشان بردارند. چند شب پیش یکی از آن‌ها را در حالی که مشغول سرقت از خودرو یکی از همسایه‌ها بود، دیدم. می‌خواستم با پلیس تماس بگیرم و موضوع را اطلاع دهم که به سراغم آمدند و با چاقو مرا تهدید به مرگ کردند. آن‌ها گفتند چنانچه موضوع را به پلیس خبر بدهم بلایی سر من و خانواده‌ام می‌آورند و من از ترس اینکه مشکلی برای اعضای خانواده‌ام پیش نیاید موضوع را مخفی کردم.
پسری جوان که پیش‌تر شاهد عربده‌کشی‌های ساکنان خطرناک خانه مورد نظر بود در این‌باره بیان کرد:‌ چند‌شب پیش‌ در حالی که حالت طبیعی نداشتند، اقدام به عربده‌کشی کردند. یکی از آن‌ها که معروف به پلنگ است، مدام اهالی محل را تهدید می‌کرد و می‌گفت اگر موضوع را به پلیس اطلاع دهند، اوضاع را از چیزی که هست بدتر خواهد کرد. او مدعی بود که در کلانتری و دادسرا آشنا دارد و اطلاعات افرادی را که او و همدستش را لو بدهند به آسانی به‌دست می‌آورد، برای همین هیچ‌یک از افراد حاضر به شکایت از آنان نبودند.

درگیری خونین با مأموران
تیم بررسی کننده پرونده با به دست آوردن این اطلاعات، اخبار به دست آمده را با قاضی شریعت‌یار مطرح کردند و پس از اخذ مجوز ورود به خانه مورد نظر، ابتدا از ساکنان آن خواستند تا در را باز کنند و برای بیان توضیحاتی به کلانتری بیایند.
در حالی که مردان قانون پشت درخانه متهمان احتمالی این پرونده بودند، ناگهان یکی از ساکنان برای دور ساختن ضابطین قضایی اقدام به سنگ پراکنی کرد و فردی دیگر نیز چندین پاره آجر به سمت پلیس انداخت.
تیم بررسی کننده پرونده با مشاهده این اقدام مجرمانه بلافاصله وارد عمل و با رعایت موازین شرعی به خانه متهمان وارد شد. دو فرد شرور که عرصه را بر خورد تنگ می‌دیدند و می‌خواستند به هر طریقی که شده از چنگ قانون بگریزند، به سمت چند نفر از مأموران کلانتری کاظم‌آباد حمله‌ور شدند و اقدام به سنگ و آجر پرانی به سمت مأموران کردند.
سردسته این باند شرارت و سرقت، معروف به پلنگ، که دیگر راهی جز تسلیم شدن در برابر قانون پیش رویش نبود، دست به خودزنی زد و با یک قبضه چاقو چندین ضربه به بدنش وارد کرد. ضربات شدید چاقو که زخم عمیقی در بدن متهم اصلی ایجاد کرده بود، موجب مصدومیت او شد که تیم عملیاتی پلیس پس از خلع سلاح این مرد جوان مراتب را به اورژانس اطلاع داد.
اما دیگر متهم این پرونده همچنان مقاومت می‌کرد و حاضر به تسلیم خود نبود که دو تن از مأموران در اقدامی غافلگیرانه او را 
دستگیر کردند.

متهمان راهی زندان شدند
معاون دادستان مرکز استان و سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۶ مشهد در تشریح دیگر ابعاد این پرونده عنوان کرد: سردسته این باند شرارت و سرقت که با چاقو اقدام به خودزنی کرده بود، از ناحیه بازوی دست چپ دچار جراحت شد که به صورت تحت‌الحفظ توسط عوامل اورژانس به مرکز درمانی انتقال پیدا کرد. این مرد جوان که ٣٧ سال دارد و معروف به پلنگ است، دارای سابقه کیفری درگیری و نزاع است که بعد از ترخیص از مرکز درمانی و پس از تفهیم اتهام با قرار متناسب قضایی راهی زندان شد.
قاضی هادی شریعت‌یار افزود: دیگر همدست متهم اصلی مردی سی‌وشش‌ساله و دارای سابقه کیفری است که پس از تفهیم اتهام با قرار متناسب قضایی راهی زندان شد و تحقیقات دادسرا از این دو متهم خطرناک برای کشف دیگر جرائم احتمالی همچنان ادامه دارد.
وی تصریح کرد: تاکنون شش نفر از شهروندان با موضوع سرقت، زورگیری، تهدید و ضرب و شتم از متهمان شکایت کرده‌اند که دادسرا در حال پیگیری شکایت این افراد می‌باشد.
شریعت‌یار ادامه داد: بر اساس شواهد و ادله موجود تجمع اهالی منطقه باغون جنبه ارشادی داشت و ساکنان و اهالی آن قصد داشتند تا با صحبت و پند و اندرز، متهمان را سر راه بیاورند، اما این افراد بدون توجه به این اتفاق خوب و حضور ضابطین قضایی دست به اقدام مجرمانه دیگری زدند و با خیال اینکه می‌توانند از چنگ قانون فرار کنند به سمت پلیس و مردم سنگ و آجر‌پرانی کردند. سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۶ مشهد عنوان کرد: اقدام منسجم و وحدت رفتاری اهالی باغون برای ارشاد همسایه ناخلفشان جای تشکر و تقدیر دارد، چرا که حرکت متفکرانه آنان علاوه بر بازدارندگی جرم در خصوص پیشگیری از وقوع دیگر جرائم تأثیر بسزایی داشته است. این رفتار خردمندانه اهالی به دیگر مجرمانی که قصد دارند در محیط زندگی‌شان دست به اقدامات مجرمانه بزنند، این هشدار را می‌دهد که ساکنین این منطقه در مقابل جرم، ناامنی و رفتار ضد‌قانونی وحدت دارند و ایستادگی می‌کنند.  
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی