کد خبر : 82387
/ 10:46
برای اولین‌بار در کشور، شهری به‌جز تهران میزبان برگزاری کلاس مربیگری A شده است

کلاس مشهد برای مربیان سرشناس

کلاسی که در دو مرحله برگزار خواهد شد و طی آن ستاره‌های سابق فوتبال ایران مثل جواد نکونام، علیرضا اکبرپور، هادی عقیلی، نیما نکیسا، پیروز قربانی، علی نظرمحمدی، بهمن طهماسبی و... به مشهد می‌آیند

کلاس مشهد برای مربیان سرشناس

به گزارش شهرآراآنلاین، از 12 اردیبهشت‌ماه مشهد میزبان برگزاری یک دوره کلاس مربیگریA فوتبال آسیاست. این اتفاق ازاین‌جهت تأمل‌برانگیز است که تا‌به‌حال هیچ شهری به‌جز تهران برگزارکننده این کلاس نبوده، اما برای اولین‌بار در فوتبال کشور کمیته آموزش مربیان فدراسیون صلاحیت شهری به‌جز تهران را برای میزبانی این کلاس مهم و سطح بالا تأیید کرده است؛ کلاسی که در دو مرحله برگزار خواهد شد و طی آن ستاره‌های سابق فوتبال ایران مثل جواد نکونام، علیرضا اکبرپور، هادی عقیلی، نیما نکیسا، پیروز قربانی، علی نظرمحمدی، بهمن طهماسبی و... به مشهد می‌آیند.

ورزشگاه امام‌رضا(ع) میزبان ستاره‌ها

اولین کلاس مربیگریA تاریخ فوتبال ایران در مشهد به میزبانی ورزشگاه امام‌رضا‌(ع) انجام می‌شود. درواقع مهم‌ترین علتی که باعث شده تا این کلاس در مشهد برگزار شود، ورزشگاه امام‌رضا(ع) است که از هر نظر مجهز است و مکان بسیار مناسبی برای این کلاس خواهد بود. غیر از کمپ تیم ملی در تهران هیچ جایی در کشور استانداردهای لازم برای برگزاری این کلاس را که بالاترین سطح مربیگری در آسیا محسوب می‌شود ندارد و ازاین‌جهت میزبانی مشهد قابل‌توجه و حائزاهمیت است. در باب اهمیت این داستان، گفتن این نکته ضروری است که مشهد تا همین چند سال قبل برای گرفتن میزبانی کلاس‌هایD, C نیز مشکل داشت و به‌سختی سالی یک یا دو کلاس می‌گرفت، اما با فعالیت‌های خوب کمیته آموزش هیئت فوتبال استان حالا به نقطه‌ای رسیده که نه‌تنها سالیانه میزبان چند کلاس در این رده است که بعد از موفقیت در برپایی کلاسB امکان انجام بالاترین کلاس مربیگری در آسیا را هم پیدا کرده است. 

جمع استقلالی‌ها جمع است

در کلاسی که از هفته آینده در مشهد برگزار می‌شود، چهره‌های استقلالی بیش از دیگران هستند. میرشاد ماجدی، مسئول کمیته آموزش مربیان فدراسیون فوتبال، که خودش از بازیکنان و مربیان سابق استقلال است، در این کلاس تنی چند از هم‌باشگاهی‌های خود را پذیرش کرده است؛ تاجایی‌که می‌توان گفت بیشتر کلاس را استقلالی‌ها تشکیل می‌دهند. جواد نکونام، پیروز قربانی، علیرضا اکبرپور، میثم بائو، بهمن طهماسبی، علی علیزاده، کیانوش رحمتی، حسین کاظمی، سعید لطیفی و رضا عنایتی، استقلالی‌های این کلاس هستند که جمع آبی‌ها را حسابی جمع کرده‌اند. دراین‌میان تنهاپرسپولیسی، نیما نکیساست که البته دو سال از بهترین سال‌های بازی خود را در مشهد و تیم پیام سپری کرده است. از دیگرچهر‌ه‌های نام‌آور این کلاس، می‌توان به علی نظرمحمدی مربی سابق سپیدرود رشت، ابراهیم صادقی کاپیتان سابق سایپا و مربی کنونی این تیم، هادی عقیلی و حمیدرضا فرزانه بازیکنان سابق سپاهان و بهرام اسماعیلی بازیکن سابق فجر سپاسی و کاپیتان سال‌های نه‌چندان‌دور تیم ملی المپیک کشورمان اشاره کرد.

حضور 4 مشهدی در کلاس

سوای رضا عنایتی که نامش را به‌عنوان یکی از استقلالی‌های کلاس آوردیم، در این کلاس سه مربی دیگر مشهدی هم قرار دارند. علی حنطه که سال‌ها مربی ابومسلم و در مقطعی پیام بود، شناخته‌شده‌ترین فرد این جمع است. مصطفی صنوبری، بازیکن سابق ابومسلم، که امسال در مقطعی به‌عنوان کمک‌مربی رضا عنایتی در تیم مشکی‌پوشان حضور داشت هم دیگرمشهدی این کلاس است. آخرین مشهدی این فهرست نیز حمید زوهانی است؛ دستیار کنونی داوود مهابادی در تیم مشکی‌پوشان که سال گذشته در هفته‌های پایانی هدایت تیم فوتبال پرسپولیس مشهد در لیگ دسته‌دوم را برعهده داشت و حضور پرسر‌وصدا و خبر سازی در این باشگاه داشت.

وضعیت نامعلوم مدرس کلاس

درحالی‌که زمان و مکان کلاس معلوم شده و اسامی شرکت‌کنندگان آن هم مشخص شده، چیزی که همچنان بلاتکلیف است، مدرس این کلاس است. مسئله مدرس معمولا یکی از فاکتورهای مهم در کلاس‌های آموزشی است و هرچه سطح بالاتر می‌رود، این موضوع جدی‌تر و مهم‌تر می‌شود. با اینکه هنوز به‌طور‌رسمی اعلام نشده چه کسی تدریس این کلاس را برعهده خواهد گرفت، اما شنیده می‌شود عباس چمنیان و مرتضی محصص، جدی‌ترین گزینه‌های تدریس این کلاس مهم هستند. این‌همه درحالی است که از فدراسیون شنیده شده ممکن است برای اولین‌بار در این کلاس کمیته آموزش روش جدیدی را پیاده کرده و از چند مدرس مختلف استفاده کند!

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی