• خانه
  • ورزشی
  • حرف‌های عجیب دروازه‌بان سابق تیم ملی درباره بازیکن معتاد به شیشه
کد خبر : 82430
/ 14:18

حرف‌های عجیب دروازه‌بان سابق تیم ملی درباره بازیکن معتاد به شیشه

برخی با عشق به این فوتبال می آیند اما زورشان نمی رسد و همه چیزشان را از دست داده و می روند.

حرف‌های عجیب دروازه‌بان سابق تیم ملی درباره بازیکن معتاد به شیشه

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از ورزش3، نفت تهران امسال تیمی عجیب و پراز اتفاقات ناخوشایند بود. این باشگاه قدیمی بعد از چند سال حضور موثر در فوتبال ایران ، در پروسه واگذاری به بخش خصوصی همه چیزش را از دست داد و امروز تقریبا چیزی از نفت باقی نمانده است. نیما نکیسا بازیکن سابق تیم ملی ایران و مربی تیم نفت در دو مقطع متفاوت در این رابطه گفت:« متاسفانه چندین سال است که به جای ارزش گذاشتن به باشگاه های قدیمی داریم آن ها را نابود می کنیم. با گماردن مدیران نالایق و کسانی که از جنس فوتبال نیستند ضربات جبران ناپذیری به فوتبال زده شد. برخی هم با عشق به این فوتبال می آیند اما زورشان نمی رسد و همه چیزشان را از دست داده و می روند.» 

او افزود:« ما تیم های قدیمی مان را روز به روز از دست می دهیم و از طرف دیگر تیم های تازه روی کار می آیند اما عشق را که نمی توان با پول خرید. تیم هایی مثل نساجی و یا فجرسپاسی با عشق و هوادارانشان هستند که دارند تلاش می کنند و به موفقیت می رسند. من قصد بی احترامی به باشگاهی را ندارم اما اگر قرار باشد تیم هایی مثل ابومسلم، فجر سپاسی و برق شیراز منحل شوند آن وقت این طبیعی است که مردم یک شهر به جای حمایت از تیم شهرشان طرفدار استقلال و پرسپولیس باشند و در ورزشگاه هایشان این تیم ها را تشویق کنند. در آبادان کسی طرفدار استقلال و پرسپولیس نیست اما تیم هایی که امروز یک اسم دارند سال بعد یک اسم دیگر ، هر روز یک مالک دارند را کسی دوست نخواهد داشت.» 

نکیسا در ادامه درباره نفت گفت:« به جرات می گویم همین تیم نفت اگر شرایط مدیریت درستی داشت در لیگ برتر می ماند. بچه ها بدون هزارتومان پول از جانشان مایه گذاشتند اما من گاهی فکر می کنم که این سیاست فوتبال است که بعضی تیم ها از بین بروند. آدم هایی به این فوتبال می آیند اما این فوتبال شیره آنها را می کشد و بعد مثل تفاله می اندازد بیرون.»

او درباره وضعیت بدهی های این باشگاه هم گفت:« من خودم از نفت طلبکار هستم اما وقتی به کمیته تعیین وضعیت رفتم گفتم من هفت ماه برای این تیم کار کردم و فقط پول این هفت ماه را می خواهم نه یک ریال بیشتر و نه یک ریال کمتر. حق من نصف پول قراردادم است در حالی که می توانم همه آن را طلب کنم چون اخراجم کرده اند.»

دروازه بان سابق تیم ملی و پرسپولیس همچنین گفت:« فکر می کنید 5 سال بادران کجا است. سرنوشت خونه به خونه چه خواهد شد. بلایی که سر شفیع زاده ها آمد سر حسن زاده و قربانیان هم می آید چرا که هرکسی به عشق ورزش می آید چراغ را روشن می کند اما بعد از اینکه تمام پولش را در فوتبال خرج کردند کاری می کنند که طرف اموالش را از دست داده و در نهایت با بدهی و مشکلات اینچنینی مواجه شود.»

او افزود:« من زمانی منتقد جدی کی روش بودم چرا که معتقد بودم او به لیگ داخلی نگاه نمی کند اما الان متوجه می شوم که او کجا را می دیده است؟!» او همچنین دررابطه با مسایلی مثل بازیکنانی که با پول به فوتبال می آیند و اینروزها بحث آن بسیار داغ است گفت:« من در جاهایی که مربی بودم با این مشکلات مواجه شده ام. متاسفانه هرچه رده لیگ پایین تر باشد بازیکن پولی، تبانی ، شرط بندی، دوپینگ و مسایلی از این دست هم بیشتر است. به خودم پیشنهاد دادند که دروازه بانی که از فوتبال دور شده بود را به تیم بیاورم و 70 درصد از مبلغ قراردادش را بردارم اما به آن شخص گفتم مثل این که نمی دانی با چه کسی داری صحبت می کنی و من را نمیشناسی؟!!! اگر دنبال این مسایل بودم از حقوق استاد دانشگاهی زندگی نمی کردم.»

او اضافه کرد:« متاسفانه ساختار ریشه نه فقط در فوتبال که در جامعه ایراد دارد. بازیکنی بود که بیست میلیون می داد که بازی کند در حالی که مشخص بود شیشه مصرف می کند. من خودم دکتر هستم و طرف را ببینم می فهمم. اما متاسفانه ساختار خراب است و شرایط ایجاب می کند که برای موفقیت به دنبال پول و پارتی باشید. در این ساختار زحمات دیده نمی شود و باید لابی داشته باشید. اصلا اینگونه نیست که وقتی رفقایت خواب هستند تو تمرین کنی و موفق شوی. من پدری داشتم که از صدپادگان نظامی سخت گیر تر بود و ساعت 9 شب من را مجبور می کرد که بخوابم تا آماده بمانم اما من تمرین می کردم و از زندگی ام می زدم اما کس دیگری بازی می کرد. 17-18 بازی من را روی نیمکت نشاندند و بعد هم گفتند خداحافظ. بازهم می گویم موضوع شخص نیست مشکل ساختار است.»

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی