کد خبر : 82438
/ 16:13
رییس شورای شهر مشهد:

تبادل تجربیات ضروری است و برای آن آماده ایم

رییس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در نشست مشترک شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با شهرداران و روسای شوراهای اسلامی استان یزد ضمن استقبال از تبادل تجربیات در حوزه مدیریت شهری این امر را بسیار مطلوب ارزیابی کرد و گفت: تبادل تجربیات ضروری است و ما در مشهد برای آن آماده ایم.

تبادل تجربیات ضروری است و برای آن آماده ایم

به گزارش شهرآراآنلاین، محمدرضا حیدری در نشست مشترک شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با شهرداران و روسای شوراهای اسلامی استان یزد عنوان کرد: به منظور تبادل تجربیاتی که طی سال های متمادی در حوزه مدیریت شهری انباشته شده و نیز با توجه به تجربیاتی که با همت و تلاش دوستان مجموعه شورا در دوره 7 ماهه به دست آورده ایم آماده تبادل تجربیات هتسم.

وی با اشاره به اینکه دیگر نمی توان با ازمون و خطا شهر را اداره کرد، گفت: موضوع انتقال تجربیات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و از ابتکار استانداری یزد در خصوص این سفر به مشهد تقدیر می کنیم و امیدواریم استانداری خراسان رضوی نیز از این دست برنامه ها را در دستور کار خود قرار دهد.

رییس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با اشاره به وجود 7 کمیسیون اصلی و 3 کمیسیون فرعی در شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: در ذیل هر یک از کمیسیون های اصلی با کمک مرکز پژوهش های شورا کمیته های تخصصی به منظور بررسی طرح ها و لوایح تشکیل شده است.

حیدری افزوئ: یکی از کمیسیون های اصلی ما حقوقی است و جنبه حقوقی تمامی طرح ها را بررسی می کند و تا حدی ما خودمان مشکلات حقوقی طرح ها و لوایح را کنترل کردیم و از حیث حقوقی شرایط مطلوب است.

حیدری بیان کرد: در حال حاضر 70 درصد جمعیت در شهرها و 70 درصد از این 70 درصد در کلانشهرها و مراکز استان ها زندگی می کنند و به طور کلی 60 درصد از جمعیت کشور در مراکز استانها مستقر است و یکی از چالش های آینده چالش مدیریت شهرها با توجه به تمامی مسائل، پیچیدگی ها و مشکلات است.

رییس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس تصریح کرد: بی توجهی به مسائل مختلف از جمله موضوع آمایش سرزمین، نابرابری تخصیص بودجه و عدم توازن منطقه ای طی سال های گذشته منجر به افزایش مهاجرت به شهرها و درنتیجه رشد حاشیه نشینی شده است.

وی در ادامه عنوان کرد: ما در مشهد هر سه سال یکبار حدود جمعیت کل کشور را در مشهد پذیراییم و در فروردین امسال سه برابر جمعیت خود مسافر و زائر داشتیم.

حیدری اظهار کرد: با همت دوستان، تجربه خوب شهرداری مشهد طی سال های متمادی، انسجام درونی، تعامل با دستگاههای اجرایی و پشتیبانی تنگاتنگ توام با نگاه نظارتی با شهرداری در حوزه های مختلف از جمله خدمات شهری، عمرانی، فرهنگی، اجتماعی و ... تحولاتی را شاهد بودیم.

وی افزود: در این بین رویکرد فرهنگی بسیار مهم تر است چرا که اگر هزاران پل، جاده و ... بسازیم اما فرهنگ شهرنشینی را ارتقا ندهیم بی فایده خواهد بود، توجه به هنرمندان و فرهم سازی شرایط برای هنر و هنرمند اتفاق خوبی بوده که افتاده است.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی