کد خبر : 82440
/ 16:26
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد در نشست مشترک شورای اسلامی شهر مشهد با شهرداران و روسای شورای اسلامی استان یزد مطرح کرد؛

بازآفرینی شهری بافت تاریخی یزد با رویکرد اشتغال‌زایی

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد گفت: بازآفرینی شهری بافت تاریخی یزد گامی در راستای استفاده از منابع موجود است.

بازآفرینی شهری بافت تاریخی یزد با رویکرد اشتغال‌زایی

به گزارش شهرآراآنلاین، محسن صادقیان با بیان این مطلب در نشست مشترک شورای اسلامی شهر مشهد با شهرداران و روسای شورای اسلامی استان یزد که در تالار شهر برگزار شد، اظهار کرد: یزد 3 هزار هکتار بافت تاریخی دارد که 700 هکتار از آن ثبت تاریخی شده است. در این رابطه می‌توان برای بازآفرینی شهری با ایجاد محله‌های جدید و نگاه به سنت‌های گذشتگان اشتغال‌زایی کرد و از منابع موجود بهره‌برداری نمود.
وی با اشاره به اینکه شهر یزد با نداشته‌ها ساخته شده است، گفت: گذشتگان با هزاران زحمت این شهر را حفظ کرده‌اند و بر ما است باز آفرینی شهری برای حفظ میراث گذشتگان در دستور کار قرار گیرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد با اشاره به اینکه 3 هزار میلیارد تومان اعتبار برای بازآفرینی 5 محله شهر یزد در نظر گرفته شده است، گفت: بهره‌برداری از این پروژه طی 4 سال آینده در دستور کار قرار دارد.
صادقیان با تاکید بر توسعه پایدار شهرها در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و غیره بیان کرد: آب و اشتغال 2 موضوعی است که باید در خصوص آن به طور ویژه در یزد برنامه‌ریزی کرد.
وی با اشاره به اینکه آب محور فعالیت‌های یزد قرار دارد، گفت: با توجه به خشکسالی که در شهر یزد وجود دارد، باید گفت این شهر نیازمند آب است و چاره‌ای نداریم جز اینکه برای تامین آب مورد نیاز نگاه به حوزه داخلی داشته باشیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد تامین آب مورد نیاز مردم را وظیفه دولت دانست و اظهار کرد: اما هم‌اکنون سفره‌های آب زیرزمینی یزد وضعیت خوبی ندارد و آب باکیفیت از آن حاصل نمی‌شود.
صادقیان با اشاره به اینکه در حال حاضر از آب شیرین کن‌ها در یزد استفاده می‌شود، گفت: چاره‌ای جز انتقال آب وجود ندارد. پس در حوزه عمرانی رویه‌هایی مبتنی بر مدیریت مصرف در دستور کار قرار دارد.
وی خاطر نشان کرد: دولت در این زمینه تنها با مشارکت مردم است که می‌تواند موفق عمل کند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد بیان کرد: در زمینه جداسازی آب شرب از غیر شرب، آبیاری مکانیزه فضای سبز، استفاده بهینه از آب در منازل و بخش خانگی و ارائه بسته‌های تشویقی به مردم باید ملاحظات بیشتری صورت گیرد تا در استفاده از آب و منابع آبی صرفه‌جویی شود.
صادقیان تاکید کرد: می‌توان از تجربیات مشهد در این حوزه‌ها نیز استفاده کرد. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی