• خانه
  • اجتماعی
  • رقابت بیش از 51 هزار داوطلب آزمون ارشد در خراسان رضوی
کد خبر : 82443
/ 16:49
نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش در استان خبر داد

رقابت بیش از 51 هزار داوطلب آزمون ارشد در خراسان رضوی

نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش در خراسان رضوی از آغاز رقابت بیش از 51 هزار داوطلب کنکور کارشناسی ارشد 97 در سطح این استان از فردا خبر داد.

رقابت بیش از 51 هزار داوطلب آزمون ارشد در خراسان رضوی

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از دکتر علی گنجعلی  اظهار کرد: تعداد کل داوطلبان شرکت کننده در آزمون کارشناسی ارشد سال 97 در کشور 791 هزار و 634 نفر است که از این تعداد 51 درصد را آقایان و 49 درصد را بانوان تشکیل می‌دهند. تعداد شرکت کنندگان 158 هزار و 528 نفر نسبت به سال گذشته در کشور کاهش یافته است.
 
وی با بیان اینکه تعداد داوطلبان کنکور ارشد 51 هزار و 462 نفر در استان  است که 51 درصد را مردان و 49 درصد آنان را زنان تشکیل می‌دهند، عنوان کرد:  از این  تعداد،  38 هزار و 47 نفر را داوطلبان مشهدی شامل می‌شوند که در چهار حوزه امتحانی دانشگاه‌های فردوسی، پیام نور، آزاد اسلامی و دانشگاه غیردولتی خیام با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.
 
گنجعلی ادامه داد: تعداد داوطلبان کنکور ارشد در سایر شهرستان‌های استان به ترتیب  در سبزوار  3893 هزار نفر، تربت حیدریه  3272 هزار نفر، نیشابور2665 هزار نفر، قوچان 1916 هزار نفر، کاشمر 967 نفر و گناباد 702 نفر است .
 
نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در خراسان رضوی تاکید کرد: داوطلبان راهنمای شرکت در آزمون را به صورت کامل مطالعه کنند و از مصرف غذاهای فوری پیش از آزمون پرهیز کنند؛ چند مداد سیاه نرم پررنگ تراش و پاکن، کارت ورود به جلسه و کارت شناسایی معتبر به همراه داشته باشند.
 
گنجعلی، از بسته شدن درب‌های ورود به حوزه امتحانی در ساعت ۷ برای شیفت صبح و ساعت ۱۴ بری شیفت عصر خبر داد و خاطرنشان کرد: کارت‌های ورود به جلسه از روز دوشنبه سوم اردیبهشت ماه بر روی سایت اینترنتی سازمان سنجش قرار گرفته است و داوطلبان می توانند تا قبل از آزمون کارت خود را دریافت کنند.
 
وی تصریح کرد: داوطلبانی که اطلاعات پرونده ی آنان ناقص است و یا به هردلیل مغایرت دارد،  یاموفق به دریافت کارت ورود به جلسه خود نشده اند، می‌توانند با مراجعه به باجه های رفع نقص نسبت به دریافت و یا اصلاح کارت خود اقدام کنند.
 
نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در خراسان رضوی یادآورشد: ساعات کاری این باجه ها صبح از ساعت 8:30 لغایت ۱۲:۳۰ و عصر از ساعت ۱۴لغایت ۱٨ خواهد بود این باجه ها در مشهد در ساختمان مدیریت آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد دایر است. 
 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی