کد خبر : 82444
/ 20:34
همزمان با ایام چراغ برات صورت می‌گیرد؛

آمادگی کامل آرامستان‌ها برای پذیرایی از زائران اهل قبور

حجت الاسلام والمسلمین حسین مهدوی دامغانی ظهر امروز در نشست خبری اعلام ویژه برنامه‌های سازمان فردوس‌های شهرداری مشهد برای ایام چراغ برات و جشن میلاد حضرت مهدی(عج) گفت: طبق رسم دیرینه در خراسان به ویژه شهر مشهد مردم ۱۲ الی ۱۴ شعبان برای زیارت اهل قبور به آرامستان‌ها می‌روند لذا برنامه‌ریزی برای پذیرایی از آنها ضرورت دارد.

آمادگی کامل آرامستان‌ها برای پذیرایی از زائران اهل قبور

وی افزود: با توجه به اینکه این ایام مصادف با نیمه شعبان تولد حضرت قائم(عج) نیز است، محور برنامه‌های خود را در بهشت رضا(ع) بر برگزاری جشن‌های دهه مهدویت گذاشته‌ایم تا مردم در کنار زیارت قبور بستگان خود بهره فرهنگی نیز ببرند.
مدیرعامل سازمان فردوس‌های شهرداری مشهد با اشاره به دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اضافه کرد: در این دیدار آیت ا... علم الهدی بر توجه به ترویج فرهنگ مهدویت در کنار زیارت اهل قبور تاکید داشتند لذا دراین ایام در بهشت رضا(ع) و بهشت جوادالائمه(ع) نمایشگاه‌هایی برپا می‌شود.
مهدوی دامغانی تصریح کرد: با توجه به اینکه در ایام چراغ برات کارهای روزانه مربوط به متوفیات نیز در آرامستان‌های مشهد انجام می‌شود، از زائران اهل قبور که به این مکان‌ها مراجعه می کنند درخواست می‌کنیم زمان‌بندی مناسبی انجام دهند تا تداخلی در امور متوفیان صورت نگیرد البته برنامه‌ریزی‌هایی در این زمینه انجام شده است.
مدیرعامل سازمان فردوس‌های شهرداری مشهد گفت: همچنین در راستای خدمات‌رسانی بهتر به زائران اهل قبور در بهشت رضا(ع) غرفه سلامت جهت کنترل فشار خون، غربالگری و غرفه کودک برای گذراندن اوقات فراغت کودکان درنظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌کنیم حدود یک میلیون نفر زائر اهل قبور در ایام چراغ برات در بهشت رضا(ع) حضور پیدا کنند، افزود: براساس آمارهای سال گذشته پیش‌بینی می‌شود در ایام چراغ برات روزانه شاهد ورود ۷۰ هزار خودرو به بهشت رضا(ع) باشیم.
طی روزهای ۱۲ ، ۱۳ و ۱۴ شعبان، ۴۰۵ دستگاه اتوبوس از ۱۲ پایانه و در ۱۲ مسیر زائران اهل قبور را به آرامستان‌های بهشت رضا(ع) و خواجه ربیع منتقل خواهند کرد.
این پایانه‌ها عبارتند از پایانه‌های انقلاب اسلامی، آزادی، مصلی، مفتح، فردوسی، شهید هاشمی‌نژاد، وکیل‌آباد و ذکریا که طی ایام چراغ برات به شهروندان جهت عزیمت به بهشت رضا(ع) و جوادالائمه(ع) سرویس‌دهی می‌کنند .
اتوبوس‌ها تا ساعت ۲۱ به شهروندان در این مسیرها خدمات‌رسانی خواهند کرد اما با این وجود درخواست می‌کنیم هنگام برگشت از آرامستان‌ها به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند تا با ازدحام جمعیت روبرو نشوند.
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی