کد خبر : 82459
/ 15:22

مصرف 12 متر مکعب آب در ماه توسط هر مشترک خانگی در خراسان رضوی

معاون خدمات مشترکین و درآمد شرکت آ ب و فاضلاب خراسان رضوی میانگین مصرف آب در کاربری خانگی در سطح استان به جز شهر مشهد را حدود 12 مترمکعب در ماه اعلام کرد

مصرف 12 متر مکعب آب در ماه توسط هر مشترک خانگی در خراسان رضوی

ملیحه فلاح- شهرآراآنلاین، معاون خدمات مشترکین و درآمد شرکت آ ب و فاضلاب خراسان رضوی میانگین مصرف آب  در کاربری خانگی در سطح استان به جز شهر مشهد را حدود 12 مترمکعب در ماه اعلام کرد و گفت: متوسط مصرف کاربری خانگی و غیرخانگی حدود 15 مترمکعب در ماه می باشد.
 محمد عباس زاده با اشاره به  رعایت الگوی مصرف توسط مشترکان تحت پوشش در 73 شهر استان متذکر شد: با این حال مصرف کنندگان لازم است با توجه به ادامه پدیده خشکسالی و کاهش شدید بارش ها به ویژه در سال آبی جاری  ، همراهی بیشتری در مدیریت و رعایت الگوی مصرف آب داشته باشند.
وی از آبرسانی به 704هزار مشترک در سطح استان توسط آبفای خراسان رضوی خبر داد و گفت:حدود 12 درصد مشترکین خانگی تحت پوشش پرمصرف می باشند.
به گفته وی این تعداد مشترک  بیش از 20مترمکعب آب در ماه مصرف می کنند که در همین راستا شرکت آبفای خراسان رضوی پس از اخطار کتبی و در صورت ادامه این رفتار ، نسبت به قطع آب آنان اقدام می کند.
عباس زاده گفت: آبفای خراسان رضوی علاوه بر مدیریت مشترکین پرمصرف ، به لحاظ فنی نیز مدیریت شبکه ، استفاده از شیرهای فشارشکن و کاهنده ، زون بندی شبکه و پیمایش مشترکین برای شناسایی انشعابات غیرمجاز و معرفی متخلفان به دستگاه قضایی را مد نظر قرار داده است.
وی نقش رسانه های جمعی  در اطلاع رسانی و فرهنگ سازی را مهم دانست و خاطر نشان کرد: که در کنار آن برگزاری مسابقات فرهنگی ، استفاده از فضای مجازی ، بهره گیری از تریبون های عمومی مانند نماز جمعه و ... در دستور کار قرار دارد. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی