کد خبر : 82520
/ 13:13
سالار عقیلی در مراسم رونمایی از آلبوم «پیدای پنهان» در مشهد:

مدیون موسیقی خطه خراسان هستیم

شکیبا افخمی راد- مراسم رونمایی و جشن امضای آلبوم موسیقی «پیدای پنهان»، به خوانندگی سالار عقیلی، با حضور این خواننده و احسان انوریان، آهنگ‌ساز خراسانی این‌آلبوم، عصر روز گذشته در میان استقبال علاقه‌مندان به موسیقی در شهر کتاب مشهد برگزار شد.

مدیون موسیقی خطه خراسان هستیم

رونمایی در شهر استاد آواز ایران
در این مراسم سالار عقیلی ضمن ابراز خرسندی از رونمایی آلبوم «پیدای پنهان» در شهر مشهد، عنوان کرد: مشهد شهری است که هنرمندان زیادی دارد و دارای یک موسیقی غنی است. خیلی از ما مدیون موسیقی این خطه هستیم. بسیار خوش‌حالم که این رونمایی اینجا در شهر بزرگ‌ترین استاد آواز ایران، استاد محمدرضا شجریان، روی می‌دهد. انشاءا... که خداوند عمر با عزت به استاد عطا کند و هرچه زودتر ما ایشان را سالم و سلامت در عرصه‌های هنری ببینیم و بتوانیم شاهد هنرنمایی ایشان باشیم.
وی ادامه داد: رونمایی از این آلبوم را با آهنگ‌سازی آقای احسان انوریان، هنرمند جوان، خوش‌ذوق و خوش‌سلیقه، که زحمات بسیاری کشیده‌ است، به فال نیک می‌گیرم. من شاهد بودم که آقای انوریان با چه عشق و چه تلاشی برای ضبط این اثر به تهران می‌آمد. او برای ضبط و ساخت اثر زحمات زیادی کشید تا در نهایت این آلبوم برای شما مردم عزیز، کار خوب و ماندگاری شود. امیدواریم که این کار را دوست داشته باشید و بازهم یک یادگار از خودمان برای شما به جا گذاشته باشیم.

بی‌مهری که گریبان‌گیر هنرمندان می‌شود
در ادامه احسان انوریان، آهنگ‌ساز اهل تربت حیدریه آلبوم «پیدای‌ پنهان»، در مورد این اثر اظهار داشت: این‌آلبوم درسال ٩٢ ساخته شده‌ است و از آنجایی که تولید آن کمی زمان برد، حال در سال ٩٧ که مدت زیادی از ساختش گذشته‌، وارد بازار موسیقی شده‌ است. بنابراین قاعدتا نقص‌هایی خواهد داشت. امیدوارم از این نقص‌‌ها بگذرید و آن را بپسندید.
او در بخشی از صحبت‌هایش ضمن تشکر از کمک‌های مادی و معنوی پدرش اشاره‌ای به سختی تولید آلبوم موسیقی در این روزها کرد و گفت: تولید آلبوم این‌ روزها بسیار دشوار شده است، به دلیل اینکه مردم ما آلبوم موسیقی را خریداری نمی‌کنند و دوست دارند آلبوم‌ها را دانلود کنند، غافل از اینکه با دانلود این آلبوم‌ها به هنرمند آسیب می‌زنند و هنرمند دل‌سرد می‌شود. اتفاقی که در این شهر زیاد رخ داده‌ است. الان هنرمندان ما دغدغه‌شان تنها به تدریس محدود شده‌ است و هیچ‌کس به فکر تولید یک اثر هنری نیست، چون در مسیر آن‌ها سنگ‌های زیادی وجود دارد و وقتی در نهایت اثر را تولید می‌کنند متأسفانه با بی‌مهری روبه‌رو می‌شوند. اینجاست که هنرمند می‌گوید این آخرین کاری است که من تولید می‌کنم.

عدم بازگشت سرمایه درکارهای فرهنگی
این آهنگ‌ساز در مورد اهمیت حضور حامی مالی در کارهای هنری نیز عنوان کرد: حامیان مالی همیشه سعی می‌کنند پولشان را جایی خرج کنند که برگشت داشته باشد. بنابراین در مملکت ما حامی مالی شدن برای کار فرهنگی و هنری یک اتفاق عجیب است. یعنی شما پول را جایی خرج ‌می‌کنید که برگشتی ندارد. بنابراین می‌توان گفت این کار فقط ناشی از عشق است. به همین علت از محمداسماعیل‌ حسن‌زاده، حامی مالی کار، که به من اعتماد کرد تا این آلبوم منتشر شود، بسیار تشکر می‌کنم.

راه موسیقی را نمی‌توان بست
انوریان در ادامه گفت: هیچ‌وقت به ما تریبونی برای حرف زدن نمی‌دهند و اجازه نمی‌دهند صحبت‌های ما در خراسان شنیده شود.

رونمایی آلبوم، حق مردم مشهد
آهنگ‌ساز آلبوم «پیدای پنهان» در پایان صحبت‌هایش از دلیل اصرار خود برای رونمایی این آلبوم در مشهد گفت: حق مشهدی‌ها و حق خراسانی‌هاست که اینجا این آلبوم رونمایی شود. رونمایی آلبوم در تهران اتفاق بزرگی نیست، چون از این آلبوم‌ها و بهتر از این‌ها بسیار زیاد تولید می‌شود. این قضیه باید در مشهد پایه‌گذاری شود تا حتی اگر به ما اجازه اجرای صحنه‌ای نمی‌دهند با آلبوم‌هایمان موسیقی را به گوش مردم برسانیم.
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی