کد خبر : 82588
/ 15:49

بخت‌گشایی به سبک مرد جن‌گیر؛

رمالی که ٢۵ مشهدی را سر کیسه کرده بود به دام افتاد

بخت‌گشایی به سبک مرد جن‌گیر؛

مهدی قرآنی- شهرآرا آنلاین «من با هیچ جنی ارتباط نداشته و ندارم. هرچه شاکی‌ها علیه من در دادسرا مطرح کرده‌اند کذب محض است. من نه به شخصی دعا داده‌ام و نه رابطه نامشروع با فردی داشته‌ام. پول‌هایی که در این مدت به دست آورده‌ام از طریق گرفتن استخاره و خادمی حسینه بوده است.» این‌ها گوشه‌ای از اظهارات مردی است که با ادعای دعانویسی، جن‌گیری و سوء‌استفاده از مقدسات سرِ ده‌ها شهروند مشهدی را کلاه گذاشته و حدود ۵٠ میلون تومان به جیب زده است.
به گزارش شهرآرا، اواسط اسفند‌ماه سال گذشته دختری جوان به همراه مادر میان‌سالش پا به دادسرای ناحیه ۴ مشهد گذاشت و پس از تنظیم شکوائیه‌ای تحت عنوان کلاهبرداری و تحصیل مال از طریق نامشروع از مردی پنجاه‌وشش‌ساله شکایت کرد. شکات پس از تشکیل پرونده برای بیان توضیحاتی به اتاق حجت‌الاسلام جواد حسینی، معاون دادستان و سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۴ مشهد، هدایت شدند و قاضی حسینی با توجه به حساسیت موضوع این پرونده را برای ادامه تحقیقات به شعبه ۴٢٧ دادیاری این مجموعه قضایی سپرد و شاکیان نیز پس از گذشت دقایقی کوتاه در برابر قاضی بابایی قرار گرفتند.

می‌خواستم بختم باز شود
یکی از شاکیان که دختری جوان است پس از رویارویی با قاضی بابایی در خصوص ماجرایی که چندی پیش در یکی از خیابان‌های منطقه طبرسی شمالی برایش رخ داده بود، توضیحاتی را ارائه داد و از راز شوم مردی که با مقدس‌نمایی سر او و خانواده‌اش کلاه گذاشته بود، پرده برداشت. این دختر جوان که محبوبه نام دارد در اظهاراتش بیان کرد: با هزار مشقت دانشگاه قبول شدم و هر طور بود فوق لیسانسم را گرفتم. از اینکه همه دوستانم یا دختران فامیلمان ازدواج کرده و سر خانه‌شان رفته بودند، بسیار ناراحت بودم. شش ماه پیش از یکی از همسایگان شنیدم فردی در بلوار طبرسی شمالی برای بخت‌گشایی سرکتاب باز می‌کند. با وجود اینکه مادرم به این‌گونه مسائل اعتقادی نداشت و آن را خرافه می‌دانست، به سراغ این مرد میان‌سال رفتم.
محبوبه ادامه داد: او داخل حسینه‌ای سکونت داشت که دیوارهای آن با پرده‌های تعزیه‌خوانی برای اهل‌بیت (ع) تزئین شده بود. مرد دعانویس نیز در زیر یک پرچم بزرگ منقش به نام ائمه با لباسی سفید و عمامه‌ای سبز نشسته بود. مقابلش میزی با پایه‌های کوتاه بود که من جلوی میز نشستم و از مشکلاتی که برایم پیش آمده بود، حرف زدم. او گفت بخت من دور کمر مادرم بسته شده و باید این مشکل حل شود. در بخشی دیگر از ادعاهایش گفت که از بچگی یک جن در وجودم هست و تا آن را بیرون نکنم بختم باز نخواهد شد. ترس تمام وجودم را فراگرفته بود و حاضر بودم همه زندگی‌ام را بدهم تا مشکلم حل شود. مرد دعا‌نویس گفت که باید سه گوسفند قربانی و گوشت آن را به سادات و موکلین (اجنه و ملائک) آسمانی هدیه کنم و حدود ٩ میلیون تومان هم برای دعا بدهم که من هم همین کار را انجام دادم.
شاکیه به کشیده شدن پای مادرش به این ماجرا اشاره کرد و گفت: مادرم همچنان مخالف کارهایم بود و می‌گفت این مسائل دست خداست، تا روزی که مرد دعانویس ادعا کرد به‌زودی مادرت در یک حادثه از دنیا خواهد رفت. نمی‌دانستم باید چه‌کار کنم. در راه برگشت از حسینه موضوع را با برادران و خواهرانم درمیان گذاشتم و سپس مادرم را مطلع کردم. مادرم کمی ترسیده بود؛ برای همین فردای آن روز به سراغ مرد دعانویس رفتیم. او گفت برای دفع این بلا باید مادرم ۶٠٠ هزار تومان بدهد که وی نیز این مبلغ را پرداخت کرد. مرد دعانویس با دیدن مادرم گفت که به واسطه او بخت من و برادرانم بسته شده است و اگر می‌خواهد این مشکل حل شود یک خروس را بکشد و سرش را خشک کند و به مدت سه روز در خانه نگهدارد. هر روز که از این ماجرا‌ها می‌گذشت اعتقادم نسبت به کارهای این رمال کم‌رنگ‌تر می‌شد. با وجود اینکه او گفته بود ظرف چند روز آینده شوهر خوبی گیرم می‌آید اما از آن ماجرا شش ماه گذشت و هیچ اتفاقی در زندگی‌ام نیافتاد برای همین مصمم شدم تا از این مرد شیاد شکایت کنم.

دستگیری مرد جنوبی
با گشوده شدن این پرونده فرضیه کلاهبرداری از طریق سوء‌استفاده از مقدسات مطرح و با توجه به حساسیت ماجرا بلافاصله دستور جلب متهم و تفتیش مخفیگاه او از سوی قاضی بابایی صادر شد و تیم‌هایی از مأموران تجسس کلانتری طبرسی شمالی مسئول اجرای این دستور قضایی شدند.
حوالی عصر روز ١۵ اسفند‌ماه بود که مأموران به محل حسینه اعلام شده مراجعه کردند اما اثری از مرد دعا‌نویس نبود، برای همین مراتب به مقام قضایی اعلام و تحقیقات میدانی برای کشف متهم آغاز شد. رصد میدانی مأموران ادامه داشت تا اینکه یازدهم فروردین‌ماه امسال مرد دعا‌نویس در حسینه‌اش در حالی که قصد داشت با ادعاهای دروغین خود سر زن جوان دیگری را کلاه بگذارد، دستگیر شد. مأموران پس از دستگیری این مرد پنجاه‌وشش‌ساله به تفتیش محل سکونتش پرداختند که تعداد زیادی برگه منقش به حرف‌های نامفهوم و اشکال خاص و انگشترهای عجیب کشف و ضمیمه پرونده وی کردند. این مرد میان‌سال پس از انتقال به کلانتری و تشکیل پرونده برای ادامه تحقیقات به دادسرا انتقال داده شد.

من جن‌گیر نیستم
متهم پس از انتقال به دادسرا در مواجهه به قاضی بابایی گفت: من با هیچ جنی ارتباط نداشته و ندارم. این حرف‌ها پاپوشی است که شاکیان برایم دوخته‌اند. همه اظهاراتی که بر علیه من در دادسرا مطرح شده کذب محض است و من هیچ‌کدام از آن‌ها را قبول ندارم. من نه به شخصی دعا داده‌ام و نه رابطه نامشروع با فردی داشته‌ام. افرادی به سراغم می‌آمدند و از من می‌خواستند که برایشان استخاره بگیرم و من هم این کار را انجام می‌دادم، بعد هم این افراد برای تشکر گوشت، وجه نقد و یا هدیه به من می‌دادند.
در صورتی ادعای استخاره گرفتن از سوی متهم پرونده مطرح شد که وقتی قاضی بابایی، دادیار شعبه ۴٢٧ دادسرای ناحیه ۴، از وی خواست تا قران بخواند این مرد میان‌سال حتی قادر به خواندن یک کلمه از قرآن نبود.

راه‌اندازی حسینه جعلی در خانه استیجاری
روز گذشته معاون دادستان مشهد و سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۴ در خصوص دیگر ابعاد این پرونده به خبرنگار ما گفت: متهم دستگیر شده اهل یکی از استان‌های جنوبی کشور و بی‌سواد است که از چند سال پیش به همراه خانواده‌اش در مشهد سکونت دارد.
قاضی سید جواد حسینی افزود: بر اساس تحقیقات به دست آمده متهم پرونده تاکنون در چند منطقه مشهد ساکن بوده و اقدام به دعانویسی، رمالی، جن‌گیری و اقدامات شیادانه‌ای در این خصوص کرده است. علاوه بر این حسینه‌ای که او برای خود راه انداخته منزلی اجاره‌ای است که این مرد میان‌سال بدون اطلاع مالک به تازگی آن را برای رسیدن به مقاصد خود تبدیل به محلی مذهبی کرده است. همچنین این فرد با ادعای تجهیز حسینه اقدام به خرید فرش، دستگاه صوت، پرده و پرچم به صورت چکی کرده است که برگه‌های چک بانکی فاقد اعتبار بوده‌اند و همگی برگشت خورده‌اند. 
وی با بیان اینکه تأسیس حسینه نیاز به مجوزهای قانونی دارد عنوان کرد: این اقدام متهم نیز در حوزه خود تخلف قلمداد می‌شود، چرا که وی بدون اخذ مجوزهای لازم منزل استیجاری را به حسینه تبدیل کرده است و این فرد برای عملی ساختن مقاصد شوم خود این اقدام را انجام داده است تا در پوشش مقدسات بتواند طعمه‌هایش را به دام بیندازد.
حسینی ادامه داد: همسر متهم که اکنون متواری است نیز در این خصوص با وی همکاری داشته است و با راه‌اندازی مجالس مذهبی و دعوت از زنان دف‌‌زن و خواننده همسایگان را جذب می‌کرده و با اجرای کارهایی خاص آنان را فریب می‌داده است.
معاون دادستان مشهد در امور رسیدگی به جرائم خشن با اشاره به مراجعه ٢۵ شاکی به دادسرای ناحیه ۴، اظهار کرد: بیشتر شاکیان برای بخت‌گشایی، کارگشایی، ایجاد اشتغال و نیز درمان بیماری‌های لاعلاج به سراغ متهم رفته بودند که طبق برآورد اولیه این مرد میان‌سال حدودا ۵٠ میلیون تومان از آنان تحت عناوین مختلف کلاهبرداری کرده است. علاوه بر این او برخی از خانم‌های جوان را اغفال کرده و قصد رابطه نامشروع با آنان داشته است که خوشبختانه این شهروندان آگاه، خام ادعاهای شیادانه متهم نشده‌اند و بلافاصله مراتب را گزارش کرده‌اند.
وی افزود: متهم همچنان واقعیت ماجرا را انکار می‌کند و از اعتراف به جرم خود طفره می‌رود، لذا وی تا برملا شدن واقعیت، با قرار متناسب قضایی راهی زندان شده است و تحقیقات از او ادامه دارد.
قاضی حسینی تصریح کرد: پسر متهم نیز که با حضور در مقابل کلانتری طبرسی شمالی مأموران قانون و شاکیان را تهدید کرده بود، دستگیر شد و اکنون به همراه پدرش در زندان است.
سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۴ مشهد تأکید کرد: چنانچه شخصی با ادعای رمالی، دعانویسی، سرکتاب بازکردن و جن‌گیری مبالغی را از مردم اخذ کند، این رفتار وی از منظر قانون از مصادیق کلاهبرداری محسوب می‌شود و قانون‌گذار برای متهم -اگر جرم ارتکابی‌اش یک مرتبه باشد- سه تا هفت سال حبس در نظر گرفته است. علاوه بر این اگر تعداد کلاهبرداری‌های متهم متعدد و از سه مرتبه بیشتر باشد، قانون‌گذار تا ١٠‌ سال و نیم حبس برای فرد خاطی در نظر گرفته است.
وی با بیان اینکه شهروندان برای رفع برخی از مشکلات اجتماعی خود به مشاور یا روانشناس دارای مجوز مراجعه کنند، گفت: چنانچه افرادی هستند که در خانواده خود بیمار لاعلاج دارند حتما موضوع درمان وی را از سوی پزشکان مجرب و با تجربه پیگیری کنند و به هیچ‌وجه به سراغ افرادی که مدعی هستند می‌توانند با علم ماورا بیماری‌شان را درمان کنند نروند.  
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی