کد خبر : 82698
/ 10:38

نمک زیادی

به‌تازگی معاون رئیس‌جمهور گفته است: «شش میلیون نفر در کشور با بحران نمک مواجه‌اند.» و ما درمی‌یابیم حداقل هفت هشت درصد مردم کشورمان مشکل بانمکی دارند.

نمک زیادی

ارژنگ حاتمی- به‌تازگی و با شنیدن اظهارنظری از معاون رئیس‌جمهور، بسیاری از سؤالات فلسفی‌مان پاسخ داده شد. این سال‌ها و با مشاهده این حجم بالای بانمکی در دور و برمان، با خودمان فکر می‌کردیم چه تعداد از مردم کشور با بحران نمک مواجه هستند زیرا هر طرفی را نگاه می‌کردیم با نمک‌پرانی برخی افراد مواجه می‌شدیم، از همکارانمان در «صفحه آخر» گرفته تا برخی چهره‌ها و حتی برخی مسئولان.
به‌تازگی معاون رئیس‌جمهور گفته است: «شش میلیون نفر در کشور با بحران نمک مواجه‌اند.» و ما درمی‌یابیم حداقل هفت هشت درصد مردم کشورمان مشکل بانمکی دارند. پس در نتیجه وقتی پدربزرگمان به ما زیرلنگی می‌زند و بعد از شکستن فکمان هارهار می‌خندد و ما را جوان روغن‌نباتی یاد می‌کند، زیاد تعجب نمی‌کنیم و درمی‌یابیم مشکل از نمک اضافی‌اش است.
البته بانمکی به‌ خودی خود چیز بدی نیست و اتفاقا برخی مواقع خیلی هم خوب است اما آنچه انسان را اذیت می‌کند نمک زیادی است. پس اگر در مجلس شنیدید که فردی دنبال «دخترخوشگلا» می‌گردد یا رائفی‌پور درباره تبلیغات تلویزیونی مهدی مهدوی‌کیا نمک‌پرانی می‌کند، زیاد تعجب نکنید. مشکل از خودشان نیست. بحران نمک دارند!
 

مرد عنکبوتی عزادار شد!

مهدی محمدی- با کمال تأسف خبردار شدیم یک عنکبوت مورد‌علاقه محققان استرالیایی بر اثر حمله تروریستی یک زنبور عمرش را داد به بقیه جک و جانورها. ابتدا فکر کردیم شاید این عنکبوت از آن لحاظ مورد‌علاقه محققان است که علاوه‌بر تار، تحت مجوز وزارت ارشاد استرالیا با سه‌تار و سنتور و دایره و تنبک هم کار کرده است، ولی متوجه شدیم آن عنکبوت مرحوم به علت داشتن ۴٣ سال سن موردعلاقه محققان بوده است. ستون «سرسره» نیز به نوبه خود، درگذشت این عنکبوت را که بزرگ خاندان بندپایان محسوب می‌شد به تمام بندپایان مخصوصا خانواده محترم و داغ‌دار عنکبوتیان تسلیت می‌گوید. این اتفاق ناخوشایند بازتاب گسترده‌ای داشت.
نوبخت: زنبورها نیش نزنند.
مدیر یک شرکت تولید‌کننده آب‌میوه: باید به عنکبوت مواد نگهدارنده می‌دادند بخورد تا نمیرد.
شخصی که نامش فاش نشد: اگر علاوه‌‌بر تلگرام، اینستاگرام هم فیلتر می‌شد، این عنکبوت می‌توانست به حیاتش ادامه دهد. چون نمی‌خواهم دوباره اتفاق بدی برای عنکبوت‌ها بیفتد، به‌زودی وارد عمل خواهم شد.
بخشنامه صدا و سیما: از آنجا که سیاست سازمان نشان داده نشدن تار و سایر آلات موسیقی است، هیچ تصویری از این حشره تازه‌درگذشته نمایش داده نشود.
کنفدراسیون فوتبال آسیا: با توجه به اینکه حشره مهاجم لباس تیم بروسیا دورتموند آلمان را پوشیده بود، بازی بعدی تیم‌های ایرانی در جام قهرمانی باشگاه‌های آسیا بدون تماشاگر خواهد بود. ضمنا تیم ملی عربستان هم قدرتمندترین تیم حاضر در جام جهانی است.
یک بازنشسته: از زمان استخدامم تاکنون که ١۵ سال از بازنشستگی‌ام می‌گذرد، یک عنکبوت داخل جیبم مشغول کار است. برای پیشرفت علم، حاضرم آن را به محققان اهدا کنم.
یک کانال تلگرامی فرصت‌طلب: پیتر پارکر، مرد عنکبوتی، عزادار شد. برای دیدن جزئیات خبر، انگشتتو بزن روی این لینک پایینیه و عضو شو!

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی