کد خبر : 82734
/ 13:25

من هم موافقم!

ارژنگ حاتمی- در راستای اینکه علی مطهری گفته است «سانسور شجریان درست نیست.» و رئیس صدا و سیما هم گفته است «من هم موافقم!» و در عین حال باز هم شجریان از صدا و سیما سانسور می‌شود، به این نتیجه رسیدیم که مرزهای پاسخ‌گویی کیلومترها جا‌به‌جا شده است.

من هم موافقم!

از این پس تصمیم گرفتیم ما هم به شیوه‌های‌نوین به پاسخ‌گویی اقدام کنیم اما نمی‌دانیم چرا آن‌گونه که باید از پاسخ‌گو‌هایمان پاسخ خوبی نگرفته‌ایم.
نمونه اول: سر جلسه امتحان و زمانی‌که در حال تقلب بودم معلم گفت: «تقلب سر جلسه امتحان کار درستی نیست.» نگاهی به استاد کردم و با اعتماد به نفس به او گفتم: «من هم موافقم!» و بعد جزوه را ورق زدم و به تقلب کردن ادامه دادم. استاد هیچ نگفت و رفت. فقط نمی‌دانم چطور با آنکه با او درباره تقلب نکردن هم‌نظر بودم و چطور با آنکه جواب همه سؤالات را از روی جزوه‌اش نوشتم، باز هم صفر گرفتم.
نمونه دوم: افسر راهنمایی و رانندگی جلوم را گرفت و گفت: «نبستن کمربند ایمنی کار درستی نیست.»، در پاسخ به او گفتم: «من هم موافقم!» و بعد می‌خواستم دنده‌یک را جا بزنم و حرکت کنم که با قبض جریمه روبه‌رو شدم. آخرش هم نفهمیدم چرا جریمه شدم؛ یعنی خوب بود به او می‌گفتم دوست ندارم کمربند ایمنی ببندم؟
نمونه سوم: برای سومین روز متوالی قصد داشتم یک دست کامل کله‌پاچه بخرم و در حال خوردنش بودم که همسر گرامی گفت: «مگر شما کلسترولت بالا نیست؟ خوردن این‌همه کله‌پاچه درست نیست.» در پاسخ به او گفتم: «من هم موافقم!» ایشان در پاسخ به بنده گفت: «خب، پس چرا دولپی داری مغزها را کوفت می‌کنی؟ سکته که زدی آدم می‌شوی!» متوجه دلیل عصبانیتش نشدم اما بعد از رد و بدل شدن این دیالوگ سکته زدم و الان در کما هستم؛ احتمال می‌دهم به دلیل تنش‌های عصبی ناشی از شنیدن آن جملات این بلا سرم آمده باشد. شما هم موافقید؟
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی