کد خبر : 82751
/ 10:27

نقره‌داغ تاجران مرگ در جاده؛

محموله سنگین افیونی با زخمی شدن یک قاچاقچی در نزدیکی مشهد کشف شد

نقره‌داغ تاجران مرگ در جاده؛

مهدی قرآنی – شهرآرا آنلاین عملیات مسلحانه ضابطین قضایی در نزدیکی مشهد، قاچاقچیان ٢٠٠کیلویی تریاک و حشیش را زمین‌گیر کرد و مانع توزیع آن در بازار شد.
ماجرای این عملیات مسلحانه از آنجا آغاز شد که عصر روز یکشنبه خبری مبنی بر جابه‌جایی محموله سنگین افیونی به مشهد از سوی منابع اطلاعاتی به دادسرای انقلاب اعلام و با دستور قاضی مهدی خدابخشی تیمی از مأموران اداره عملیات ویژه ستاد مبارزه با مواد‌مخدر خراسان رضوی در مسیر پیگیری‌های این پرونده قرار گرفتند.
در شرح خبر واصله به دادسرا آمده بود که قاچاقچیان مورد نظر اعضای اصلی یکی از باندهای بزرگ قاچاق مواد‌افیونی در جنوب کشور هستند که از چندی پیش تحت تعقیب پلیس قرار دارند. بررسی‌های این پرونده ادامه داشت تا اینکه تیم‌های اداره عملیات ویژه ستاد مبارزه با مواد‌مخدر استان یک دستگاه خودرو سواری پژو ۴٠۵که با سرعت بسیار بالا از نیشابور به سمت مشهد در حرکت بود را شناسایی کردند.
تیم عملیاتی با احتمال اینکه سواری مورد نظر همان خودرو قاچاقچیان است اقدامات خود را برای متوقف ساختن آن آغاز و تیم‌های دیگری از مأموران ستاد را در مسیر تردد وی مستقر کردند.

زمین‌گیری قاچاقچیان فراری
رصد میدانی ادامه داشت تا اینکه دو خودرو ضابطین قضایی به سواری ۴٠۵نزدیک شدند و طبق قانون از راننده آن که سر‌و‌صورت خود را پوشانده بود خواستند تا خودرواش را در کنار جاده متوقف کند.
راننده که از حضور مردان قانون مطلع شده بود به سرعت خودرواش افزود و از دام مأموران گریخت اما از جایی که ضابطین زبده قضایی رفتارهای قاچاقچیان را پیش‌بینی کرده بودند بلافاصله دست به اسلحه‌های خود بردند و در ابتدا چند تیر هوایی شلیک کردند تا شاید متهمان دست از لجاجت بردارند و خود را تسلیم قانون کنند.
با فرار متهمان و بی‌توجه آنان به اخطار مردان قانون، مسجل شد آن‌ها قاچاقچیانی هستند که پلیس از چندی پیش در پی آنان است. ازاین رو مأموران مصمم برای دستگیری این افراد اسلحه‌های خود را به سمت چرخ‌های خودرو متهمان نشانه گرفتند و شلیک کردند.
گلوله‌های سلاح‌های مأموران یکی پس از دیگری بر بدنه و چرخ‌های خودرو حامل محموله افیونی می‌نشست اما راننده همچنان پایش را بر روی پدال گاز خودرو می‌فشرد تا شاید بتواند از این مهلکه جان به‌در ببرد.
تعقیب قاچاقچیان مواد‌مخدر توسط مأموران اداره عملیات ویژه ستاد مبارزه با مواد‌مخدر خراسان رضوی ادامه داشت تا اینکه خودرو متهمان دچار نقص فنی و در نزدیکی مشهد در کنار جاده متوقف شد. متهمان که خیال می‌کردند همچنان می‌توانند از چنگ قانون فرار کنند قبل از رسیدن خودروهای پلیس با استفاده از تاریکی هوا به بیابان زدند اما از جایی که مأموران، خبره این کار بودند از آثار خون به‌جا‌مانده از یکی از قاچاقچیان رد آنان را در بیابان زدند و سه متهم فراری را دستگیر کردند.

کشف جاساز سوداگران مرگ
با اینکه یکی از متهمان از ناحیه پا زخمی شده بود بلافاصله توسط عوامل امدادی به‌صورت تحت‌الحفظ به مرکز درمانی در مشهد منتقل و دو سوداگر مرگ دیگر نیز دستگیر شدند که با هماهنگی قاضی خدابخشی به مقر فرماندهی ستاد مبارزه با مواد‌مخدر استان انتقال یافتند.
متهمان دستگیر شده با خیال اینکه هنوز می‌توانند از چنگ قانون فرار کنند ضمن تکذیب قاچاق موادمخدر مدعی شدند که فرار آنان به دلیل ترس از پلیس بوده است و در ادامه مسیر می‌خواستند بایستند اما شلیک تیر مانع توقف آنان شده است برای همین آن‌ها به فرار خود ادامه داده‌اند.
کتمان حقیقت ماجرا توسط متهمان دستگیر شده ادامه داشت تا اینکه خودرو سواری آن‌ها که از نواحی مختلف مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود به محل ستاد پلیس مبارزه با مواد‌مخدر استان منتقل شد و مورد بازرسی قرار گرفت.
قاچاقچیان به دام افتاده با حیله‌گری محموله افیونی خود را در بدنه و قسمت صندوق‌عقب خودرو خود جاسازی کرده بودند که باتلاش مأموران بسته‌های افیونی از جاسازهای آن‌ها کشف و ضمیمه پروند‌ه‌شان شد.
کشف محموله تریاک و حشیش از خودرو متهمان سیلی بر دروغ‌هایشان شد و دستشان را برای قانون رو کرد. یکی از این قاچاقچیان که اهل و ساکن یکی از شهرهای جنوبی کشور است در اظهاراتش گفت که محموله مورد نظر را در یکی از شهرهای مرزی بارگیری کرده است و قرار بود آن را در مشهد تحویل فردی ناشناس بدهد.

برخورد شدید دادسرا با قاچاقچیان
متهمان پس از تشکیل پرونده روز گذشته برای ادامه تحقیقات به دادسرا منتقل و با قرار متناسب قضایی راهی زندان شدند. سرپرست دادسرای انقلاب مشهد در تشریح دیگر ابعاد این پرونده به خبرنگار ما گفت: این عملیات که هدایت آن را سرهنگ صفدری، رئیس پلیس ستاد مبارزه با مواد‌مخدر خراسان رضوی بر‌عهده داشت از عصر روز یکشنبه آغاز و به مدت دو ساعت به طول انجامید که در آن سردسته یک باند بزرگ قاچاق مواد‌مخدر به همراه دو نفر از اعضای گروهش دستگیر شدند.
قاضی مهدی خدابخشی افزود: مأموران در بازرسی از خودرو متهمان که یکی از آنان به ضرب گلوله زخمی شده بود مقدار ١۶٧کیلو‌گرم تریاک و ۵٩کیلو و ٢٠٠گرم حشیش را که به طرز ماهرانه‌ای در بدنه آن جاسازی شده بود کشف‌و‌ضبط کردند.
وی تصریح کرد: این عملیات در‌حالی اجرا شد که مأموران ستاد مبارزه با مواد‌مخدر خراسان رضوی چند ساعت قبل از آن طی اجرای دو عملیات دیگر بیش از ٢٠٠کیلو تریاک را از دو کامیون حامل بار هندوانه و یک دستگاه تانکر سوخت‌رسان کشف کرده بودند.
خدابخشی با اشاره به برخورد شدید دادسرا با هرگونه قاچاق در مشهد، تأکید کرد: دستگاه قضایی امروز دربرابر هرگونه قاچاق اعم از کالا‌، ارز و مواد‌مخدر ایستاده و در صورت احراز جرم با متخلفان و مسببان آن در چهار‌چوب قانون و بدون هیچ مماشاتی برخورد خواهد کرد.
وی ادامه داد: بر اساس رصد منابع اطلاعاتی و مخبرین دادسرا امروز اخباری به‌دست‌آمده است که نشان می‌دهد افرادی به قاچاق موتورهای مسابقه معروف به موتور سنگین و یا خودروهای کشاورزی و لوکس اقدام می‌کنند ازاین رو گفتنی است که دادسرا با جدیت هرچه تمام‌تر تحقیقاتش را در‌خصوص شناسایی متخلفان آغاز کرده است و به‌زودی قاچاقچیان را به دام خواهد انداخت. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی