کد خبر : 82789
/ 15:47
معاونت بازرسی سازمان صنعت:

هیچ افزایشی در قیمت کالاهای اساسی وجود ندارد

معاونت بازرسی سازمان صنعت و معدن و تجارت استان خراسان رضوی گفت: هیچ افزایشی در قیمت کالاهای اساسی نخواهیم داشت.

هیچ افزایشی در قیمت کالاهای اساسی وجود ندارد

ملیحه فلاح- شهرآراآنلاین، با خروج آمریکا از برجام و به آتش کشیده شدن آن در مجلس، بحث وضعیت قیمت دلار و کالاهای وارداتی در بین عموم داغ است که این بحث‌ها به شایعاتی مبنی بر گران شدن ارزاق مردم مثل برنج و روغن دامن می‌زند و با توجه به نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان نگرانی‌ها را در بین مردم افزایش می‌دهد.

علی باخرد، معاونت بازرسی سازمان صنعت و معدن و تجارت استان خراسان رضوی، با اشاره به این موضوع که نزدیک به چندین هزار تن برنج به میزان ذخیره حدود ۳ ماه برای تامین سرانه مصرف در انبارهای تحت نظارت سازمان صنعت و معدن و تجارت استان وجود دارد عنوان کرد: این برنج حداقل دو ماه قبل با نرخ دلار کمتر از ۴ هزار تومان وارد شده است و مربوط به گرانی‌های اخیر نمی‌شود.

وی خاطر نشان کرد: اگر کسی هم‌اکنون قصد ثبت سفارش داشته باشد حداقل ۴۵ روز تا ۲ ماه زمان می‌برد که برنج وارد کشور شود و از سوی دیگر با توجه به تعهدی که دولت برای خود در مقابل وارد کنندگان ایجاد کرده است دلار با همان قیمت قدیم به نرخ۳ هزار و ۸۰۰ تومان در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.

با خرد با توضیح موارد فوق هر گونه افزایش قیمت در هر سطح از توزیع را غیر قانونی دانست و گفت: با توجه به وارد کردن کالاهای اساسی ازجمله برنج و ماده اولیه‌هایی نظیر روغن و شکر در ماه‌های قبل و در اختیار گذاشتن دلار با نرخ ۳ هزار و ۸۰۰ تومان  توسط دولت به وارد کنندگان هیچ بهانه‌ای برای افزایش قیمت در هیچ سطحی ازعمده و خرده فروشی وجود ندارد.

معاونت بازرسی سازمان صنعت و معدن و تجارت از برگزاری جلسه‌ای با واردکنندگان و عمده فروشان خبر داد و افزود: بر اساس صورت جلسه‌ این افراد موظف شده‌اند که برنج را با قیمت اسفند سال قبل در اختیار شبکه توزیع قرار دهند.

وی از افزایش بازرسی‌ها و تشدید نظارت در دو هفته اخیر خبر داد و گفت: با افزایش صعودی قیمت دلار داغ شدن بازار شایعات مبنی بر گرانی ارزاق عمومی، بازرسان ما وارد بازار شده و با رصد جدی وضعیت با هرگونه تخلفی مقابله می‌کنند.

باخرد از مردم،  واحدهای خرده فروشی وعمده فروشی خواست در صورت مشاهده هر گونه افزایش قیمت و یا امتناع از توزیع با شماره ۱۲۴ تماس گرفته و شکایت خود را ثبت نمایند که با سرعت رسیدگی خواهد شد.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی