• خانه
  • سیاسی
  • خروج آمریکا از برجام، مانعی برای دانشجویان خارج از کشور نیست
کد خبر : 82828
/ 14:40

خروج آمریکا از برجام، مانعی برای دانشجویان خارج از کشور نیست

یک عضو فراکسیون امید مجلس با تاکید بر اینکه با خروج آمریکا از برجام مشکلی برای وضعیت تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان مشغول به تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های خارج از کشور به وجود نمی آید، گفت: حتی اگر همه تحریم‌ها مجددا برگردد به نظر نمی‌رسد که مشکلی برای ادامه تحصیل دانش‌آموزان و دانشجویان ایرانی خارج از کشور به وجود آید.

خروج آمریکا از برجام، مانعی برای دانشجویان خارج از کشور نیست

به گزارش شهرآرا آنلاین و به نقل از ایسنا، محمود صادقی اظهار کرد: با توجه به اینکه اکثر دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در خارج از کشور در دانشگاه‌های کشور اروپایی هستند، در صورت عمل اروپا به تعهداتش قطعا مشکلی برای تهدید آنها به وجود نخواهد آمد.
وی یادآور شد: البته ما قبل از برجام هم تعداد زیادی دانشجو در خارج از کشور داشتیم و در شرایط تحریمی مشکلی برای آنها به وجود نیامد. ما خودمان را می‌توانیم با شرایط تطبیق دهیم.
این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: این اطمینان را به دانش‌آموزان و دانشجویان محصل در مدارس و دانشگاه‌های خارج از کشور می‌دهیم که با خروج آمریکا از برجام مشکلی برای ادامه تحصیل آنها به وجود نخواهد آمد حتی اگر همه تحریم‌ها هم بر گردد فکر نمی‌کنیم که مشکلی ایجاد شود.
صادقی در پایان گفت: ما امیدواریم اروپایی‌ها اراده‌ای برای پایبندی به تعهدات‌شان و مقابله با فشار آمریکا داشته باشند. باید دید که آنها در عمل چقدر می‌توانند مقاومت کنند.

 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی