کد خبر : 82875
/ 07:41

ارتقای گردشگری دره ارغوان با راه‌اندازی «سد»

«دره ارغوان‌، دره بسیار قشنگی است. فقط هیچ امکاناتی ندارد، کاش مسئولان کمی به فکر سر و سامان دادن آن به عنوان یک جاذبه گردشگری باشند. اطراف مشهد از این زیبایی‌ها بسیار دارد که متأسفانه خیلی به آن‌ها توجه نمی‌شود».

ارتقای گردشگری دره ارغوان با راه‌اندازی «سد»

سعیده آل‌ابراهیم- شهرآراآنلاین،ئیس شورای اسلامی شهرستان طرقبه در گفت‌وگو با شهرآرا، اظهارکرد: زیبایی دره ارغوان به دلیل وجود گل‌ها و پوشش خاصی است که عمر آن از ابتدای فروردین تا اواخر اردیبهشت ادامه دارد و پس از اتمام زمان گل‌ها، فقط می‌توان از طبیعت محل، استفاده کرد. به همین دلیل، سرویس بهداشتی که خدمت ضروری بوده، در این دره ایجاد شده است.

حسین ثابت‌گلستانی بیان کرد: طرح اصلی که سدی به نام سد ارغوان است پایین‌تر از این دره قرار گرفته‌ و اگر راه بیفتد موضوع گردشگری این محل نیز ارتقا پیدا می‌کند. همه اقدامات مرتبط با سد، مانند نقشه‌برداری و تصویب اولیه طرح انجام شده که بخشی از بودجه آن نیز از سوی مردم سرمایه‌گذاری و تأمین شده است.

وی با یادآوری اینکه این طرح هنوز از سوی سازمان آب به تصویب نهایی نرسیده است، تأکید کرد: به هر میزانی که در طرقبه و شاندیز سرمایه‌گذاری شود بازهم جای کار دارد.

وی همچنین اظهارکرد: طرقبه و شاندیز نزدیک‌ترین شهرستان‌ها به مشهد هستند که شهروندان، زائران و گردشگران‌ می‌توانند برای طبیعت‌گردی به آن مراجعه کنند.

ثابت‌گلستانی خاطرنشان کرد: سال گذشته ١٧میلیون و ٢٠٠هزار خودرو به طرقبه وارد شد که اگر بتوانیم زیرساخت راه‌ها و ترافیک را حل کنیم، می‌توانیم گردشگر بیشتری هم جذب کنیم. 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی