• خانه
  • سیاسی
  • تشکیل ٣ کارگروه برای پیگیری مطالبات رئیس‌جمهور
کد خبر : 82883
/ 08:17
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خبرداد

تشکیل ٣ کارگروه برای پیگیری مطالبات رئیس‌جمهور

حسن روحانی، شانزدهم و هفدهم اردیبهشت ماه امسال، در پنجمین سال تصدی‌اش بر کرسی ریاست قوه مجریه، دومین سفر استانی خود را به همراه شماری از اعضای کابینه دوازدهم به خراسان رضوی انجام داد تا رهاورد این حضور دو‌روزه، افتتاح ۴٣۶ پروژه با اعتبار ریالی حدود چهار هزار میلیارد تومان و اعتبار ارزی بیش از ١٨١ میلیون یورو باشد.

تشکیل ٣ کارگروه برای پیگیری مطالبات رئیس‌جمهور

بنیامین یوسف‌زاده- شهرآراآنلاین،اتصال رسمی خطوط ١ و ٢ قطارشهری مشهد در کنار افتتاح پروژه‌های فولادی در جوین و نیشابور و بهره‌برداری از طرح‌های متعدد عمرانی، اقتصادی و کشاورزی استان از مهم‌ترین برنامه‌های سفر رئیس‌جمهور به خطه خورشید بود. در همین راستا معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان رضوی روز گذشته از تشکیل کارگروه‌های ویژه پیگیری مطالبات رئیس‌جمهور برای استان خبر داد و گفت: سه کارگروه برای پیگیری سه دستور رئیس‌جمهور در حوزه‌های آب، نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده شهری و روستایی و نیز نوسازی ناوگان حمل‌و‌نقلی راه‌اندازی شده است.

محمد مقدوری که در جلسه ویژه هماهنگی‌های مربوط به پیگیری مصوبات سفر و مطالبات رئیس‌جمهوری از استان سخن می‌گفت، افزود: در زمینه طرح انتقال آب دریای عمان به استان‌های شرقی به ویژه خراسان رضوی با توجه به ضرورت و اهمیت طرح و شرایط بحرانی منابع آبی استان، رئیس‌جمهوری بر تشکیل کارگروهی ویژه برای پیگیری این موضوع تأکید داشت که بر این اساس کارگروه آب را که از گذشته در استان فعال بوده است، تقویت می‌کنیم.

وی اظهار کرد: همچنین بر این اساس درخواستی مبنی بر طرح موضوع انتقال آب از دریای عمان در جلسه شورای عالی آب کشور ارائه شده‌است و نیز برگزاری نشست تخصصی با حضور وزیر پیرامون مباحثی چون تشکیل کنسرسیومی برای سرمایه‌گذاری، فاینانس و شیوه‌های تأمین منابع اجرای این طرح تا تضمین خرید آب انتقالی و مانند آن پیگیری می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان رضوی در ادامه با اشاره به گستردگی بافت‌های فرسوده پیرامونی حرم مطهر رضوی و نیز حاشیه شهر مشهد و شهرهای بزرگ استان افزود: برای پیگیری این موضوع و نیز تحقق اجرای طرح بازآفرینی بافت‌های فرسوده پیرو تأکید رئیس‎جمهور کارگروهی خاص تشکیل شد. وی ادامه داد: ساخت ١٠ هزار واحد مسکونی و اختصاص سه هزار میلیارد تومان تسهیلات طی سه سال برای بهسازی و نوسازی این بافت‌ها نیازمند برنامه‌ریزی منسجم است که با تشکیل این کارگروه تلاش می‌شود اقدامات و برنامه‌ریزی‌ها هماهنگ و به صورت منظم اجرایی شود. مقدوری کارگروه ویژه نوسازی ناوگان فرسوده را هم به منظور پیگیری مطالبه دیگر رئیس‌جمهوری برای تحقق مطلوب این امر در استان با توجه به ضرورت نوسازی ناوگان عمومی درون و برون‌شهری و حجم زائر و ترددها بیان کرد. به گفته وی این کارگروه با محوریت دفتر فنی استاندار فعال شده است و برای هر یک از بخش‌های ناوگان حمل‌و‌نقل درون و برون‌شهری یک بسته مناسب تهیه و ارائه می‌کند.

 

 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی