کد خبر : 82899
/ 10:05

همدلی طیبی با همدمی‌ها

فوتسالیست مشهدی پیراهن امضا شده تیم ملی را به دختران بی‌سرپرست اهدا کرد

همدلی طیبی با همدمی‌ها

طاری‌بخش- شهرآراآنلاین، دفتر فوتسال مشهد را اگر ورق بزنیم، در سطح ملی و بین‌المللی‌اش این‌روزها یک چهره ویژه دارد که الحق خوب هم توانسته است خودش را مطرح کند. حسین طیبی، ملی‌پوش مشهدی و نخستین لژیونر فوتسال ایران، توانست به‌همراه تیم غیرت قزاقستان بهترین بازیکن اروپا در رده باشگاهی شود و در رده ملی نیز چندین‌وچند مقام مهم را به دست آورده است. طیبی که حالا برای استراحت چندروزی را به مشهد سفر کرده است تا در کنار خانواده و دوستانش باشد، دیروز در یک کار خیر، یکی از پیراهن‌های خود در تیم ملی را که با آن به‌عنوان بهترین گل‌زن آسیا دست یافته بود، به مؤسسه خیریه همدم مشهد اعطا کرد.

البته طیبی پیش‌از‌این به‌همراه تیم ملی فوتسال یکی‌دوبار دیگر را نیز به بازدید از این مؤسسه خیریه پرداخته بود، اما این‌بار از حضور در همدم، هدف دیگری داشت و تصمیمش این بود تا خودش برای این دختران کاری کند و مشهدی‌بودنش را این‌بار به‌عنوان یک همشهری خیّر نشان دهد. او پیراهن تیم ملی‌اش را که روی آن یوز ایرانی طرح شده بود و در کنارش امضای بسیاری از بازیکنان ملی‌پوش و ستاره‌های ایران و همچنین مدیران فدراسیون فوتبال نقش بسته بود را به‌منظور فروش به نفع دختران همدم به این مؤسسه اعطا کرد.

بازدید با عشق

طیبی با  حضورش در مؤسسه خیریه همدم ابتدا از قسمت‌های مختلف مؤسسه بازدید و با دختران معصوم مؤسسه، اظهارهمدلی کرد و به سرای مهر رفت و با تک‌تک دختران فرشته‌صفت این بخش خوش‌وبش کرد و با آن‌ها عکس سلفی گرفت. از مهربانی‌های «همدم» شنید و خاطره‌اش از فیلمی که دختران همدم برای موفقیت تیم ملی در جام‌جهانی برای آن‌ها فرستاده بودند، گفت. همین‌طور از زینب، یکی از دختران بستری در این مؤسسه، که احساسات ویژه‌ای دارد، خواست برای او دعا کند که دست‌های زینب به طرف آسمان بلند شد و زمزمه‌های زیرلبش سکوت سبزی به سرای مهر آورد. ورزشکار میهمان همدم در کارگاه گلیم‌بافی، تک‌تک طرح‌های بافته‌شده دختران باذوق این خانه را دید و گفت این کار نشان‌دهنده زحمات مؤسسه همدم و بالاتر از آن نگاه خاص خداوند به دختران این مجموعه است.

خانه پناهگاهی و هم‌صحبت‌شدن با فرشته‌های کوچولوی این خانه هم حال‌‌وهوای خاصی داشت. آن‌ها صمیمیت این گل‌زن مشهدی را می‌فهمیدند و برایش شعر و دکلمه خواندند و با هم عکس گرفتند. در یکی دیگر از بخش‌های مجموعه همدم، دختران گروه موسیقی همدم برای میهمانشان سرود خواندند و همین باعث شده بود تا طیبی حسابی منقلب شود. در بخش دیگری از بازدید نیز، طیبی با دختران ورزشکار مؤسسه همدم آشنا شد که اتفاقا چند روز قبل در بیست‌وچهارمین المپیک ویژه‌ ایران در شهر گرگان موفق شده بودند در رشته فوتسال به مقام سوم دست یابند. صحبت طیبی با آن‌ها و علاقه دختران به ورزش به‌ویژه فوتسال و فوتبال حسابی جذاب بود؛ به‌ویژه کری‌خوانی‌های قرمز‌وآبی آن‌ها. پایان‌بخش حضور طیبی در این مؤسسه، حضور در جمع دختران هنرمندی بود که به زیبایی روی مس و برنج قلم‌زنی می‌کردند. بازیکن ملی‌پوش مشهدی فوتسال در پایان این بازدید، پیراهن امضاشده خود را به دختران همدم تقدیم کرد و قول داد تا کارهای بیشتری را برای کمک به آن‌ها انجام دهد، ضمن اینکه اولین گل ملی‌اش در باز‌ی‌های پیش‌رو را قرار است به دختران این مؤسسه تقدیم کند.

مؤسسه‌ای برای دلدادگی

مجموعه توان‌بخشی فتح‌المبین(همدم)، یک مؤسسه خیریه در مشهد است که در حوزه ارائه خدمات و نگهداری از دختران بی‌سرپرست و کم‌توان ذهنی فعالیت می‌کند. دخترانی که در این مرکز حضور دارند و از آن‌ها نگهداری می‌شود، همگی دختر بی‌سرپرست یا بدسرپرست هستند. این مرکز در ابتدای واگذاری ۱۸۶ مددجو داشت که این رقم درحال‌حاضر به حدود 400 نفر رسیده است. در این مرکز باوجود اینکه دختران نگهداری‌شده دارای معلولیت ذهنی و گاهی جسمی هستند، اما فعالیت‌های مختلفی برای تحرک و پویایی آن‌ها در نظر گرفته شده است.

از فعالیت‌های ورزشی گرفته که برای دستیابی به حداکثر توانمندی جسمی این دختران انجام می‌شود تا شرکت در کارگاه‌های هنری ازقبیل گلیم‌بافی، سوزن‌دوزی و سرمه‌دوزی، موسیقی، قلم‌زنی، گل‌آرایی و... که همگی برای فراهم‌کردن فضایی شبیه به خانه برای دختران این مرکز در نظر گرفته شده است. ارائه همه این خدمات به دختران معصوم این مجموعه که در عین معلولیت توانایی بسیار بالایی در حوزه‌های مختلف دارند، هزینه‌های سنگینی را برای اداره‌کنندگان این مجموعه درپی دارد. این در حالی است که در طول هر ماه شاهد حضور تعداد زیادی از ستاره‌های نام‌آشنای مردم در حوزه‌های مختلف هستیم که خودشان را به این مرکز می‌رسانند تا بتوانند قدمی برای کمک به دختران این مجموعه بردارند.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی