کد خبر : 82933
/ 18:17

بازار گوشت زیر چتر گشت‌های بازرسی

باوجود اینکه معاونت بازرسی سازمان صنعت و معدن و تجارت استان خراسان رضوی از بالا بودن قیمت گوشت قرمز در استان نسبت به میانگین آن در سطح کشور خبر داد، رئیس اتحادیه گوشت قرمز این موضوع را رد کرد.

بازار گوشت زیر چتر گشت‌های بازرسی

ملیحه فلاح- شهرآراآنلاین، علی باخرد، معاونت بازرسی سازمان صنعت و معدن و تجارت استان خراسان رضوی، با اشاره به آغاز طرح نظارتی تعریف شده از هفته گذشته عنوان کرد: تیم‌های بازرسی وارد بازار کالاهای اساسی و مواداولیه و فرآروده‌های لبنی و پروتئینی از جمله گوشت قرمز و گوشت مرغ شده اند.

وی از بالا بودن قیمت گوشت قرمز در استان خراسان رضوی نسبت به میانگین آن در سطح کشور خبر داد و اظهار داشت: در خصوص گوشت قرمز مشکلاتی وجود دارد که در کمیسیون تنظیم بازاراستان این مشکلات مطرح و بنا شد تیم نظارتی تشکیل و از چند روز آینده وارد بازار دام و کشتارگاه‌ها شوند تا نظارت بیشتری بر این بازار اعمال شود.

معاونت بازرسی سازمان صنعت بخشی از مشکلات توزیع گوشت را مربوط به دلالان بازار دام دانست و افزود:  این افراد با خرید دام زنده از دام‌دار و کشتار آن گوشت را با قیمت بالاتر وارد شبکه توزیع می‌کنند.

باخرد اظهار داشت: شرکت پشتیبانی امور دام تعهد داده که گوشت قرمز و گوشت مرغ منجمدی را که در اختیار دارد با نظارت سازمان صنعت ومعدن وارد بازار نمایند.

وی ابراز امیدواری کرد که با اقدامات صورت گرفته قیمت گوشت قرمز تعدیل و از افزایش قیمت گوشت مرغ که در پایین‌ترین سطح کشور قرار دارد جلوگیری شود.

قیمت گوشت قرمز در مشهد از دیگر نقاط کشور بالاتر نیست

احمد احدی رئیس اتحادیه گوشت قرمز با اشاره به تمام شدن دام‌های پروارشده سال گذشته گفت: باید دام‌های پرورش یافته در سال جاری وارد بازار شوند اما با توجه به نرسیدن دام به وزن ایده آل و افزایش بارندگی های اخیر که باعث افزایش علوفه شده است دامداران ترجیح می‌دهند دام خود را در چند ماه آینده و پس از وزن‌گیری به بازار عرضه کنند.

وی این کاهش عرضه و افزایش تقاضا را یکی از علت‌های گران شدن گوشت قرمز دانست و بیان داشت: گوشت قرمز در استان خراسان رضوی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و قیمت آن از شهرهایی مانند تهران، شیراز و کرمانشاه نیز پایین‌تر است.

احدی خاطرنشان کرد: با توجه به نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان به اندازه مصرف عموم گوشت به بازار عرضه خواهد شد و جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی