کد خبر : 82946
/ 09:06
شهردار مشهد در جمع اعضای اتاق بازرگانی ایران از همه سرمایه‌گذاران برای حضور در مشهد دعوت کرد؛

١٠٠ بسته سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاران

شهردار مشهد با دعوت از همه سرمایه‌گذاران برای انجام پروژه‌های سرمایه‌گذاری خود در این شهر، اعلام کرد شهرداری مشهد ١٠٠ بسته سرمایه‌گذاری برای ارائه به آن‌ها آماده کرده است. تقی‌زاده خامسی با بیان اینکه «به عنوان شهردار مشهد، نماینده شما در این شهر نیز هستم» اظهار کرد: همه زائرانی که به مشهد می‌آیند مانند تمام شهرهای زیارتی از هتل به حرم می‌روند و کمتر سراغ دارم که فرصت‌های مشهد را بررسی کنند.

١٠٠ بسته سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاران

علیرضا ظهیری- روز گذشته اجلاس نمایندگان اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کشور در حالی در مشهد برگزار شد که در گذشته توجه خاصی به سرمایه گذاری در این شهر نمی شد و حضور شهردار مشهد نیز در این مراسم همواره نمادین بود، اما این بار حضور شهردار مشهد همراه با ارایه بسته سرمایه گذاری در این کلان شهر و تشویق بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در این کلان‌شهر بود.
در این مراسم، شهردار مشهد با دعوت از همه سرمایه‌گذاران برای انجام پروژه‌های سرمایه‌گذاری خود در این شهر، اعلام کرد شهرداری مشهد ١٠٠ بسته سرمایه‌گذاری برای ارائه به آن‌ها آماده کرده است. قاسم تقی‌زاده خامسی در اجلاس نمایندگان اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کشور با بیان اینکه «به عنوان شهردار مشهد، نماینده شما در این شهر نیز هستم» اظهار کرد: همه زائرانی که به مشهد می‌آیند مانند تمام شهرهای زیارتی از هتل به حرم می‌روند و کمتر سراغ دارم که فرصت‌های مشهد را بررسی کنند.

فرصت‌های فراوان سرمایه‌گذاری در مشهد
شهردار مشهد مقدس با بیان اینکه براساس آخرین آمار، سال گذشته ٣٠ میلیون زائر به مشهد آمده‌اند و ۵/٣ میلیون نفر نیز جمعیت مجاور ساکن هستند ادامه داد: به دلیل حضور این تعداد زائر و جمعیت حاضر در مشهد، فرصت‌های کار و سرمایه‌گذاری در این شهر زیاد است و باید اذعان کرد مشهد شهری بین‌المللی است.وی افزود: اعضای هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی که امروز به مشهد آمده‌اند می‌توانند مشهد را به صورت ویژه برای کالاهای خود بررسی کنند زیرا جای کار در این شهر بسیار زیاد است.
تقی‌زاده خامسی با بیان اینکه رتبه اول در حوزه حمل و نقل جاده‌ای، رتبه دوم حمل و نقل هوایی و قرار داشتن ۵٢ درصد از اقامتگاه‌های کشور در مشهد از ظرفیت‌های بزرگ این شهر برای سرمایه‌گذاری به شمار می‌رود ادامه داد: در این شهر، خیابان غذا به طول ۵٠٠ متر و به مدت شش شب ایجاد شد. در این مدت، ١١٠ هزار نفر از این خیابان بازدید کردند.
همچنین در طول برگزاری نمایشگاه گل و گیاه در مشهد، بالغ بر ١٨٠ هزار نفر از این نمایشگاه بازدید کردند. به طور قطعی، هر کار جدیدی که قرار است در مشهد ایجاد شود علاوه بر زائران، مجاوران نیز از آن بهره می‌برند.شهردار مشهد افزود: با توجه به موارد مطرح‌شده، به عنوان نماینده شما و شهردار مشهد عرض می‌کنم که از فرصت‌های مشهد برای سرمایه‌گذاری استفاده کنید و در شهرداری نیز ١٠٠ بسته سرمایه‌گذاری آماده شده است.

تأکید بر مدیریت شبکه توزیع
وی در ادامه با تأکید بر اینکه حمایت از کالای ایرانی یک چرخه است و نباید تنها در تولید خلاصه شود افزود: موضوع توزیع در کشور موضوعی جدی است. در ایران سه میلیون واحد توزیع وجود دارد که ٣٠ درصد این واحدها متأسفانه غیر مجاز هستند. شما اگر در خیابانی در مشهد یا شهری دیگر قدم بزنید، متوجه می‌شوید که قیمت یک کالا از ابتدا تا انتها شاید ١٠٠ درصد تفاوت داشته باشد. متأسفانه این موارد با بازرسی حل‌شدنی نیست.

دولت درباره ارز صادراتی تجدید نظر کند
وی درباره ارز صادراتی با گلایه از دولت گفت: حداقل توقع به‌ویژه از آقای جهانگیری این بود که درباره ارز صادراتی با اتاق بازرگانی مشورت شود. برخی از تصمیمات در گذشته نیز اجرا شده است که شاهد شکست آن‌ها بوده‌ایم.شهردار مشهد ادامه داد: در تمام دنیا برای صادرات تشویق می‌گذارند. حال اگر در کشور ما این تشویق را نمی‌گذارند، نباید اعلام کنند که ارز صادراتی برگردانده شود. بنابراین از دولت خواهش می‌کنیم ضمن مشورت با صاحب‌نظران اقتصادی دراین‌باره تجدید نظر کنند.

همکاری بخش خصوصی و دولتی
همچنین استاندار خراسان رضوی نیز در این اجلاسیه با بیان اینکه سال گذشته در این استان همکاری خوبی با بخش خصوصی شکل گرفت اظهار کرد: در سال ٩۶ به رغم مشکلات، بیش از ١٢٣ هزار شغل ایجاد شد. در همین مدت توانستیم با همکاری بخش خصوصی به افزایش تولید، صادرات، ترانزیت و ارتقای کیفیت محصولات دست یابیم.علیرضا رشیدیان با تأکید بر اینکه همه تلاش بخش دولتی در خراسان رضوی این بود که بتواند ظرفیت و زمینه را برای بخش خصوصی مهیا کند تا این بخش از استعداد و توانایی‌هایش بهره ببرد گفت: به طور قطعی، اگر بین بخشی خصوصی و دولتی همدلی و همراهی باشد، سود و ثمره آن را مردم خواهند دید.
وی با اشاره به خروج آمریکا از برجام اعلام کرد: به طور قطعی، تبعات این تصمیم بر اقتصاد است و کشور در این شرایط، نیازمند آرامش و بهره‌گیری از عقلانیت و تدبیر در امور است.
رشیدیان با بیان اینکه در این شرایط باید از مواردی مانند توجه کردن به همه سلایق با هم برای چرخاندن چرخ اقتصاد، حفظ دوستان و ایجاد روابط خوب استفاده کرد افزود: در سال «حمایت از کالای ایرانی» باید از همه ظرفیت‌ها برای افزایش کیفیت تولیدات داخلی و کاهش قیمت تمام‌شده استفاده کرد. در این زمینه کاهش نرخ تسهیلات و کاهش عوارض و مالیات ا باید جزو اولویت‌ها قرار گیرد.  
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی