کد خبر : 82971
/ 11:38
در گفت‌وگو با یک باستان‌شناس مطرح شد؛

شورای ساماندهی توس متشکل از شخصیت‌های حقیقی تشکیل شود

مدیرکل پیشین میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گفت: پیشنهاد می‌شود برای ساماندهی منطقه توس یک شورا از متخصصان و شخصیت‌های حقیقی تشکیل شود.

شورای ساماندهی توس متشکل از شخصیت‌های حقیقی تشکیل شود

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از ایسنا،رجبعلی لباف خانیکی اظهار کرد: تاکنون شوراها و ستادهایی در رابطه با ساماندهی توس تشکیل شده است که دولتمردان عضو در آن به دلیل گرفتاری‌ها و کمبود اعتبارات آنگونه که باید به نتیجه‌ای نرسیدند زیرا اعضای آن نتوانستند دقت و انرژی کافی را بگذارند.

وی افزود: به همین منظور پیشنهاد می‌شود شورایی متشکل از متخصصان باستان‌شناسی، شهرسازی و معماری، گردشگری، حقوق، تاریخ و جامعه‌شناسی تشکیل شود تا به این موضوع از جهات مختلف رسیدگی کند.

این باستان‌شناس با بیان اینکه بنای آرامگاه فردوسی، بنایی فاخر و مستحکمی است، افزود: اطراف آرامگاه همیشه و همواره درگیر یک درد مزمنی بوده و اکنون نیز است که علت آن نیز به مردم، دولت و مسئولان مرتبط با این امر برمی‌گردد.

وی تاکید کرد: مساله توس و اطراف آرامگاه فردوسی یک مسئله مهم، اساسی و ملی است و پدیده‌ای است که با هویت ملی ایرانیان در ارتباط است، این بنا به گونه‌ای هویت ما را نشان می‌دهد از این رو رسیدگی به آن، احیای فرهنگ و تمدن ملت ما به شمار می‌رود 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی