• خانه
  • خراسان رضوی
  • حذف سهم شهرداری‌ها از عوارض نفتی، مشکلات جدی برای آنان ایجاد می‌کند
کد خبر : 82976
/ 12:00
شهردار بیدخت گناباد:

حذف سهم شهرداری‌ها از عوارض نفتی، مشکلات جدی برای آنان ایجاد می‌کند

شهردار شهر بیدخت گناباد گفت: حذف سهم عوارض شهرداری‌ها از محل فروش فرآورده‌های نفتی به هدفمندی یارانه ها در قانون بودجه 97 یکی از اصلی‌ترین منابع درآمدی آن‌ها را گرفته و مشکلات جدی برای آنان ایجاد می‌کند.

حذف سهم شهرداری‌ها از عوارض نفتی، مشکلات جدی برای آنان ایجاد می‌کند

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از ایسنا،محمدمیربیدختی اظهارکرد:درست است که نگاه به شهرداری ها به سمت مستقل شدن بوده اما برداشتن این قانون دست شهرداریها بسته خواهدشد.

وی با بیان اینکه شهرداری بیدخت در ماه بالای 100 میلیون تومان هزینه جاری دارد که 70 درصد آن مربوط به حقوق و مزایا است، افزود: این شهرداری در سال 1332 افتتاح شده و تاکنون 15 شهردار داشته است که کل مجموعه تحت پوشش این شهرداری 270 هکتار است.

شهردار بیدخت گناباد با بیان اینکه بیدخت دروازه ورودی به خراسان رضوی از سمت جنوب کشور است، ادامه داد: این شهر از توابع شهرستان گناباد دارای جمعیتی در حدود 6000 نفر جمعیت دارد ولی خدماتی که ارائه می شود به دلیل همجواری به روستاها بیشتر بوده است.

میر بیدختی اضافه کرد: با پیگیری‌های که صورت گرفته و رویکردی که استان خراسان رضوی در بحث گردشگری دارد برای پارک گردشگری بیدخت اعتبار ملی اختصاص خواهد یافت که با توجه به حضور مسافران جنوب کشور و حتی  زائران پاکستانی مرقد امام رضا(ع) این پارک محل استراحت خوبی برای آن‌ها خواهد بود.

یکی از راه‌های رفع مشکلات، ایجاد درآمدهای پایدار است

شهردار بیدخت درآمدهای پایدار شهرداری را یکی از راه‌های رفع مشکلات دانست و افزود: شهرداری‌ها با توجه به نگاه مستقل شدن‌ها باید به سمت درآمدهای پایدار حرکت کنند که در همین راستا 9 پروژه درآمدزا برای شهرداری بیدخت تعریف کرده‌ایم که می‌تواند این پروژه‌ها به کارخانه آسفالت، پمپ بنزین، هتل، تالار و تکمیل وسایل و ماشین‌آلات راهسازی اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: شیوه‌نامه سرمایه گذاری شهرداری بیدخت را تدوین کرده‌ایم و هیئت عالی ما در این حوزه فعال شده است تا بتوانیم با جذب سرمایه گذار در بخش‌های مختلف اقدامات خوبی را انجام دهیم.

شهردار بیدخت عنوان کرد: بافت فرهنگی تاریخی بیدخت به همراه 20 اثر تاریخی و آیین های سنتی این شهر می‌تواند زمینه سرمایه گذاری در حوزه گردشگری را مهیا سازد و از سویی پس از ثبت مراسم «حسن حسین» در آینده به دنبال ثبت «چادربیدختی» که از تولیدات صنایع دستی این شهر است هستیم.

میربیدختی همچنین گفت: خانه قدیمی حاجی معینی بیدخت ظرفیت خوب ایجاد اقامتگاه بومگردی و یا موزه مردم شناسی دارد که شهرداری بیدخت نیز کمک‌های خوبی به بخش خصوصی برای راه‌اندازی آن انجام می‌دهد.

وی در خصوص مشکل احداث مسجد مسکن مهر این شهر نیز اظهار کرد: ساخت این مسجد متاسفانه در روند اداری بین بنیاد مسکن و مسکن و شهرسازی گیر کرده است و هم اهالی و هم شورای شهر پیگیر احداث آن است و زمین آن حتی در طرح پیش‌بینی شده است که تاکنون اقدام خاصی را انجام نداده‌اند.

شهردار بیدخت در خصوص بودجه شهرداری بیدخت اظهار کرد: در سال گذشته بودجه شهرداری پنج میلیارد و 600 میلیون تومان بوده که چهار میلیارد و 600 میلیون تومان آن محقق شده است.

استقبال مردم از دوشنبه بازار بیدخت

وی با اشاره به حمایت از کالای ایرانی در هر حوزه شهرداری بیان کرد: روز بازار بیدخت که در روزهای دوشنبه برگزار می‌شود مورد استقبال مردم قرار گرفته و در راستای حمایت از کالاهای داخلی اعلام کرده این هر تولید داخل شهرستان که بخواهد در این روز بازار غرفه داشته باشد نیازی به پرداخت هزینه غرفه ندارد.

شهردار بیدخت در خصوص گلایه کسبه ورودی بیدخت در خصوص جمع شدن آب در این محل نیز اظهارکرد: مشکل اصلی این محل طرح اجرا شده از پلیس راه گناباد تا خروجی بیدخت بوده که در طرح برخی نقاط حذف شده که در شورای ترافیک اخیر شهرستان گناباد مجوز اصلاح معابر گرفته شده است که تا پایان سال 97 این مشکل را رفع خواهیم کرد.

میربیدختی گفت: شهربیدخت با دارا بودن ماشین‌های سنگین زیاد و تردد آن‌ها در داخل شهر خسارت‌هایی را به تاسیسات شهری وارد می‌کند و در صورتی که پارکینگ مناسبی در حاشیه جاده ایجاد کرده‌ایم البته فرمانده نیروی انتظامی گناباد نیز قول استقرار نیروی راهور را در این شهر و کمک به حل این معظل را داده است.

شهردار بیدخت گفت: آتش نشانی بیدخت در حال حاضر یک خودرو دارد که در صورت بروز مشکل نیروی پشتیبانی نداریم و نیازمند یک خودرو امداد و نجات و یک خودروی آتش نشانی هستیم؛ ضمن اینکه در سال گذشته آتش نشانی بیدخت 15 مورد اتفاع حریق و پنج مورد موارد مترفقه داشته که 30 درصد اتفاع حریق مربوط به دامداری ها بوده است.

به گزارش ایسنا، شهر بیدخت در فاصله 292 کیلومتری جنوب شهر مشهد و در 5 کیلومتری شهر گناباد قرار گرفته ‌است 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی