کد خبر : 83020
/ 11:41

شریعتی در شهرآرا

دکتر علی شریعتی به اندازه‌ای آشنا و مورد احترام عموم مردم است که نیازی به معرفی او نیست.

شریعتی در شهرآرا

حمیده وحیدی-شهرآراآنلاین، گسترش فضای مجازی و کانال‌های مختلف به نام او باعث شد نگاه و ایدئولوژی خاصش نسبت به مسائل مختلف در جامعه پررنگ شود.
همین مسئله بهانه‌ای شد تا سرکی به زندگی خصوصی و خانوادگی‌اش بکشیم، هر چند راضی کردن خانواده برای این مسئله به دلیل مشغله کاری چندان راحت نبود. دکتر پوران شریعت رضوی که این‌روزها مرز هشتادوچهارسالگی را می‌گذراند به دلیل مشکلات جسمی تمایلی به مصاحبه حضوری ندارد اما اصرارها و دلایلی که برای گفت‌وگو مطرح می‌کنیم، نظرش را تغییر می‌دهد. واسطه ما در این بین دکتر احسان شریعتی است. او پسر بزرگ خانواده است و دوران حیات پدر را به خوبی درک کرده است. با اینکه تدریس و تألیف وقت چندانی برایش نگذشته است، اما هر‌بار با روی باز پاسخ‌گوی ماست تا اینکه به صورت اتفاقی مطلع می‌شویم او سفری یک‌روزه به مشهد دارد و در این بین می‌خواهد بازدیدی هم از روزنامه شهرآرا داشته باشد. این خبر به اندازه‌ای مسرت‌بخش است که خیلی سریع شرایط پذیرایی ویژه از ایشان را ترتیب می‌دهیم و او به همراه دو تن از دوستانش در ساعت ١٢ یکی از همین روزهای اردیبهشت به شهرآرا می‌آید. به اندازه‌ای خوش‌قول است که سر ساعت و بدون هیچ تأخیری می‌رسد.
علاقه خبرنگاران شهرآرا به دکتر شریعتی باعث می‌شود اتاق جلسات پر شود. هر کسی سؤالی می‌پرسد گاهی می‌خندیم و گاهی همگی به فکر فرو می‌رویم و می‌شنویم و می‌شنویم اما دریغ که زمان محدود است. در آخر عکس دسته جمعی بازدید از تحریریه و حتی حضور دکتر شریعتی بر پشت بام روزنامه شهرآرا یکی از بهترین روزهای سال ٩٧ برایمان می‌شود. مشروح گفت‌وگو با او را ٢٩ خرداد در شهرآرا بخوانید. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی