کد خبر : 83024
/ 12:07

اِ... اِ... اِ... مهندس! چرا بنزین گرون شد؟!

مهدی محمدی- مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی گفت: «بنزین گران نمی‌شود.» قاعدتا با شنیدن این خبر، آدم در هرکدام از ١٩۶ کشور جهان که زندگی کند باید خوش‌حال شود، ولی از آنجا که همه ما تجربه بزرگ و گران‌بهایی به نام «دلار گران نمی‌شود.» را پشت سر گذاشته‌ایم، به بررسی واکنش‌ها به گران شدن بنزین می‌پردازیم.

اِ... اِ... اِ... مهندس! چرا بنزین گرون شد؟!

وزیر اقتصاد: از آنجا که افزایش قیمت بنزین به بقیه کالاها شوک قیمتی شدیدی وارد می‌کند، به نظر من، بهتر است دولت بنزین را با قیمت هر نیم لیتر ٧۵٠ تومان عرضه کند. این‌طوری به کالاها شوک قیمتی وارد نمی‌شود.

یک وانتی سیرفروش: من وقتی سیر کیلویی شش هزار تومان بود، روی تابلو نوشتم: سیر، هر نیم کیلو، سه هزار تومان. کلمه «نیم» با زحمت خوانده می‌شد و من بدون زحمت، خوب کاسبی کردم. کاش کپی‌رایت را رعایت می‌کردید آقای‌وزیر!

سیف: بد فکری نیست ها! باید به صرافی‌ها بگویم از این به بعد روی تابلوهای خودشان بزنند «هر نیم دلار چهار هزار و ٢٠٠ تومان». وانتی عزیز! با اجازه‌ات، ایده تو را کپی کردم تا فردا بخشنامه کنم.

شریعتمداری: نکند با خودتان فکر کرده‌اید با گران کردن بنزین، من روی برجام بنزین نمی‌ریزم؟! من ول‌کن قضیه نیستم. الان شیلنگ را پیدا می‌کنم و از ماشین رائفی‌پور بنزین می‌کشم.

یک دانشجو: یادتان هست که دو مدل بنزین داشتیم؟ بنزین دولتی و بنزین آزاد. زیاد هم بد نبود. حالا بیایید و همان کار را تکرار کنید. فقط تنوع بنزین‌ها را بیشتر کنید؛ مثلا بنزین پیام نور، بنزین غیر انتفاعی و ... .

یک تحلیلگر: با گران شدن بنزین، مردم سوار الاغ خواهند شد. همچنین به جای اینکه دنبال روکش صندلی بروند، دنبال پالان‌های خوش‌رنگ و باکیفیت خواهند رفت. فراگیر شدن الاغ‌سواری نه‌تنها باعث کاهش آلودگی هوا می‌شود بلکه رستوران‌های بین‌راهی نیز چلوکباب‌های باکیفیت‌تری ارائه خواهند داد چون با افزایش تقاضا برای الاغ، قیمت گوشت الاغ از قیمت گوشت گاو و گوسفند بیشتر خواهد شد. تازه علف هم گران می‌شود و مطمئن خواهید بود که رستوران‌های بین‌راهی داخل قرمه‌سبزی فقط سبزیجات ریخته‌اند.

یک واردکننده دلسوز: به نظر من، باید بنزین مصرفی کشور از چین وارد شود. آن وقت، می‌شود بنزین را به قیمت سه لیتر هزار تومان فروخت.

یک مقام مسئول: چین که چاه نفت ندارد که بنزین داشته باشد. چطوری می‌خواهید از این کشور بنزین وارد کنید؟

واردکننده دلسوز: شما فقط به ما مجوز واردات بدهید. بنزین که چه عرض کنم؟! کانتینر کانتینر شله‌مشهدی وارد می‌کنیم! بیشترین مشکلی هم که ممکن است برای خودرو پیش بیاید این است که نتواند حرکت کند.

شخصی که سبد کالا به او تعلق می‌گیرد: نمی‌شود یک چهارلیتری بنزین هم به سبد ما اضافه کنید؟

آنچه در یک جلسه محرمانه گذشت: برخی کارخانجات آب را به مرور زمان وارد پاکت‌های شیر کردند. مردم نه‌تنها به این آب‌ها شیر می‌گویند بلکه بدن آن‌ها نیز این آب را که کمی پالم هم درون خود دارد به عنوان شیر پذیرفته است. حتی کلسیم موردنیاز بدن نیز از همین آب خالی تأمین می‌شود. بهتر است جایگاه‌های سوخت هم به ازای هر سه چهار تانکر بنزینی که داخل مخازن خود خالی می‌کنند، یک تانکر هم آب بریزند. بعد از مدتی، این روند را معکوس می‌کنیم؛ یعنی سه چهار تانکر آب می‌ریزیم، یک تانکر بنزین. سیستم سوخت‌رسانی ماشین‌ها هم مثل دستگاه گوارش انسان‌ها به آن عادت می‌کند. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی