کد خبر : 83034
/ 13:50
اولین مدال طلای سرعتی‌ترین مرد ایران در سال97

قهرمانی تفتیان در مسابقات پاریس

حسن تفتیان، دونده سرعتی ایران، در اولین مسابقه فصل خود در فرانسه در مسابقات (Meeting Elite de Montgeron) شرکت کرد و با رکورد ۱۰.۲۲ در رده نخست قرار گرفت

قهرمانی تفتیان در مسابقات پاریس

به گزارش شهرآراآنلاین، دونده خراسانی سرعتی ایران در مسابقات بین‌المللی پاریس به مقام قهرمانی رسید. حسن تفتیان، دونده سرعتی ایران، که این‌روزها در اردوی آماده‌سازی فرانسه به سر می‌برد، در اولین مسابقه فصل خود در فرانسه در مسابقات (Meeting Elite de Montgeron) شرکت کرد و با رکورد ۱۰.۲۲ در رده نخست قرار گرفت.

آرتور سیسه از ساحل‌عاج با ثبت زمان ۱۰.۲۲ و سولومن بوکاری با ثبت زمان ۱۰.۲۶ از هلند در رده‌های دوم و سوم این رقابت‌ها قرار گرفتند. تفتیان در مرحله مقدماتی این مسابقات در گروه دوم بین هفت دونده با ثبت رکورد ۱۰.۳۱ در رده نخست قرار گرفت و به فینال رسید. حسن تفتیان، دونده سرعتی ایران، از دی‌ماه سال1396 زیرنظر اونتانون گای، مربی فرانسوی، در اردوهای تدارکاتی فرانسه حضور دارد.

قهرمان دوی‌سرعت آسیا که یکی از شانس‌های مسلم کسب مدال در بازی‌های آسیایی جاکارتاست، به‌مدت چهار ماه تا آغاز این مسابقات زیرنظر مربی فرانسوی به تمرینات خود ادامه خواهد داد. تفتیان توانسته است با عملکردی قابل‌قبول و امیدوارکننده در مسابقات اخیر خود نتایج درخشانی داشته باشد و با ادامه همین روند به کسب مدال طلای قاره کهن در بازی‌های آسیایی امیدوار باشد.

سریع‌ترین مرد ایران درباره وضعیت خود در اردوی آماده‌سازی فرانسه اظهار می‌کند: اردوی آماده‌سازی چهارماهه‌ای زیرنظر مربی فرانسوی خودم که با نظر فدراسیون انتخاب شد، در فرانسه برگزار کرده‌ایم که نتایج خوب آن درحال نمایش است.

وی افزود: پس از قهرمانی در مسابقات داخل سالن آسیا در بهمن‌ماه دوباره به فرانسه بازگشتم و تمرینات خود را شروع کردم که خوشبختانه در اولین مسابقه بین‌المللی سال97 نتیجه خوبی هم کسب شد. تفتیان ادامه داد: همه تمرکز خود را بر روی مسابقات2018 جاکارتا گذاشته‌ام و امیدوارم با ادامه همین روند به قهرمانی بازی‌های آسیایی دست یابم.

سریع‌ترین مرد ایران ادامه داد: دوندگان سایر کشور‌ها هم اردو‌های آماده‌سازی خوبی برگزار کرده‌اند، اما شرایط آمادگی مطلوبی با نظر مربی فرانسوی دارم و می‌توانم در بازی‌های آسیایی افتخارآفرینی کنم. 

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی