کد خبر : 83041
/ 16:38
گلایه های رئیس هیئت گلف خراسان رضوی 3 ماه بعد از حضوردر این هیئت

کسی به فکر این رشته نیست

رئیس هیئت گلف خراسان رضوی درحالی‌که قرار بود به‌عنوان متولی این رشته اقداماتی را برای ورزشکاران انجام دهد، حالا گویا با وضعیتی روبه‌رو شده که دست به انتقاد از حمایت‌نشدن این رشته ورزشی زده است

کسی به فکر این رشته نیست

به گزارش شهرآراآنلاین، گلف ازآن‌دست رشته‌های ورزشی است که در شهر مشهد و استان خراسان رضوی فروغ چندانی نداشته است، در‌حالی‌که برخی از کلان‌شهرهای دیگر کشور فعالیت‌های خوبی در این رشته ورزشی و توسعه آن بین جامعه داشته‌اند. اما رئیس هیئت گلف خراسان رضوی تنها پس از سه ماه حضور در این هیئت و درحالی‌که قرار بود به‌عنوان متولی این رشته اقداماتی را برای ورزشکاران انجام دهد، حالا گویا با وضعیتی روبه‌رو شده که دست به انتقاد از حمایت‌نشدن این رشته ورزشی زده است. فریدون شریف‌جواهری که رشته تخصصی خودش کاراته است و سال‌ها نیز ریاست این هیئت را برعهده داشته است، حالا دست‌بر‌قضا ریاست هیئت گلف را در اختیار دارد، اما گویا خیلی زود از این رشته دلسرد شده است. هرچند که او مدعی است اسپانسری چهارمیلیارد‌تومانی هم در دست دارد.

شریف‌جواهری می‌گوید: هیچ فردی تاکنون برای توسعه این رشته وقت نگذاشته است و اگر برنامه‌ای تاکنون موجود بود، قطعا افراد زیادی در شهر مشهد جذب این رشته ورزشی می‌شدند. وی درباره اماکن موجود در سطح شهر مشهد برای برگزاری فعالیت‌های این رشته ورزشی اظهار می‌کند: بوستان ملت مشهد و زمینی در مجموعه تختی برای فعالیت ما وجود دارد، اما با این دو زمین نیاز ورزشکاران برای فعالیتشان چندان تأمین نمی‌شود و به نظر می‌سد برای فعالیت بیشتر نیز کسی به این رشته ورزشی توجه نمی‌کند.

رئیس هیئت گلف خراسان رضوی ادامه می‌دهد: گلف شرایطی دارد که خانواده‌ها بدون هیچ مشکلی می‌توانند کنار هم فعالیت ورزشی داشته باشند، اما هنوز جامعه شناختی از آن ندارد. در تمامی بوستان‌ها و اماکن عمومی، امکان استقرار امکانات این رشته وجود دارد؛ اما تلاشی برای فعال‌سازی آن وجود ندارد. با برخی نهادها وارد مذاکره شده‌ایم و اتفاقاتی کوچک افتاده است، اما کسی به فکر رسیدگی به این رشته ورزشی نیست و این، کار ما را بسیار سخت کرده است.

وی درباره انتقاد برخی از ورزشکاران این رشته درباره گرانی وسایل این رشته گفت: ما این موضوع را قبول داریم، اما واقعا کاری هم نمی‌توانیم انجام دهیم. وسایل رشته گلف همگی از کشورهای دیگر وارد ایران می‌شود و به‌همین‌دلیل هزینه بالایی دارد. ما البته به‌دنبال این موضوع هستیم تا با همکاری فدراسیون گلف بتوانیم برخی تولیدکنندگان داخلی را راغب کنیم تا وسایل این رشته را تولید کنند تا هزینه‌های آن کاهش پیدا کند.

 جواهری درباره اینکه چرا خراسان رضوی در رشته گلف در رده‌های ملی نتوانسته است مطرح باشد، افزود: ما در گلف چیزی نداشته‌ایم که بخواهیم حالا برای آن سرودست بشکنیم. وقتی ورزشکاران ما از تمرین در یک زمین با وسعت زیاد محروم هستند، می‌خواهید چه‌کار انجام دهند؟ ورزشکار من جرئت نمی‌کند در یک زمین کوچک ضربه‌های بلند بزند و همین موضوع تمرینات تیم‌های ما را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد و ما در بخش ملی کم‌فروغ ظاهر می‌شویم. هرچند برای حل این مشکل درحال رایزنی با یک اسپانسر هستیم تا بتوانیم زمینی بزرگ در اختیار بگیریم.

وی ادامه داد: این اسپانسر قرار است حدود چهارمیلیارد تومان هزینه کند، هرچند هنوز توافق ما با آن‌ها نهایی نشده است. اما اگر این اسپانسر پای‌کار بیاید، قطعا وضعیت گلف خراسان رضوی متحول خواهد شد و شرایط خوبی را برای آینده متصور خواهیم بود.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی