کد خبر : 83076
/ 11:53
پیش بینی حضور 80 ورزشکار ، مربی و داور استان در مسابقات اندونزی2018

افزایش سهم خراسانی‌ها در بازی‌های آسیایی

ایران بزرگ‌ترین کاروان آسیایی خود را عازم این رقابت‌ها خواهد کرد و این درحالی است که حضور ورزشکاران خراسان رضوی هم در کاروان بازی‌های آسیایی نسبت به ادوار گذشته رشد خوبی داشته است

افزایش سهم خراسانی‌ها در بازی‌های آسیایی

به گزارش شهرآراآنلاین، تب ورزش در شش ماه اول سال97 حسابی بالا خواهد بود و علاقه‌مندان به ورزش می‌توانند با هیجان بالایی مسابقات ورزشی را پیگیری کنند. جام‌جهانی در کشور روسیه از یک‌ماه دیگر آغاز می‌شود، اما چند ماه بعد از پایان این مسابقات، بازی‌های آسیایی2018 در کشور اندونزی از شهریور برگزار خواهد شد. بسیاری معتقدند بر اساس آمار‌وارقام، ایران بزرگ‌ترین کاروان آسیایی خود را عازم این رقابت‌ها خواهد کرد و این درحالی است که حضور ورزشکاران خراسان رضوی هم در کاروان بازی‌های آسیایی نسبت به ادوار گذشته رشد خوبی داشته است.

خراسانی‌ها در دوره قبلی بازی‌های آسیایی که در سال2014 در اینچئون کره‌جنوبی برگزار شد، 11 ورزشکار داشتند که در شش رشته ورزشی به رقابت پرداخته بودند که این آمار 7درصد از کاروان اعزامی‌ ایران به این رقابت‌ها را تشکیل می‌داد. در روز‌های اخیر فهرست‌های نهایی ورزشکاران اعزامی‌ به رقابت‌های آسیایی2018 جاکارتا درحال مشخص‌شدن است و نکته جالب دراین‌باره حضور قطعی ورزشکاران خراسانی‌ در چند رشته ورزشی نظیر شنا، کوراش، دوچرخه‌سواری و دوومیدانی است که نشان‌دهنده حضور پررنگی خواهد بود. این درحالی‌ است که معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی  حضور ورزشکاران خراسان رضوی در این بازی‌ها را در 13رشته ورزشی قطعی می‌داند که با احتساب خراسانی‌های حاضر در کادر فنی تیم‌های مختلف ملی این آمار بیشتر هم هست.

منتظر اعلام نهایی فدراسیون‌ها هستیم

زارعی می‌گوید: برای تأیید نهایی و اعلام ورزشکاران خراسانی حاضر در این رقابت‌ها منتظر استعلام نهایی از فدراسیون‌های ورزشی و تأیید نام ورزشکاران هستیم. این درحالی است که در روز‌های اخیر برخی از فدراسیون‌های ورزشی فهرست نهایی ورزشکاران اعزامی‌ هر رشته ورزشی را به رقابت‌های آسیایی اعلام کرده‌اند، اما هنوز به‌صورت کامل این کار انجام نشده است. وی افزود: همکارانم درحال استعلام نهایی از فدراسیون‌های ورزشی برای مشخص‌شدن نام افراد حاضر در رقابت‌های آسیایی هستند و در روز‌های آتی فهرست نهایی ورزشکاران خراسان رضوی در کاروان ورزشی کشورمان اعلام خواهد شد.

نخبگان ورزشی، حقوق و مزایا دریافت کردند

وی درباره حمایت از ورزشکاران و تأمین مخارج آن‌ها خاطرنشان کرد: به‌صورت‌کلی ورزشکاران بین‌المللی موردحمایت فدراسیون‌های ورزشی هستند، اما برخی از ورزشکاران مانند حسن تفتیان، آریا نسیمی‌شاد، جواد محجوب و محمد دانشور که نخبگان ورزش استان هستند و از سال قبل حضور آن‌ها در کاروان ایران قطعی بود، حقوق و مزایا دریافت کرده‌اند. همچنین از برخی دیگر از ورزشکاران که به اعتقاد مسئولان هیئت‌های ورزشی از شانس زیادی برای کسب سهمیه برخوردار بوده‌اند، از سال گذشته حمایت‌‌هایی انجام شده است. زارعی ادامه داد: تأمین ابزار موردنیاز تمرین، اردوی‌ آماده‌سازی و مخارج مربیان ازجمله‌حمایت‌هایی بوده که از ورزشکاران در رشته‌های مختلف انجام شده است.

80 نفر آسیایی و 25 نفر پاراآسیایی

معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی ادامه داد: در شرایط فعلی با توجه به برگزاری اردو‌های انتخابی تیم‌های ملی ما پیش‌بینی می‌کنیم که از استان خراسان رضوی 80 ورزشکار، مربی، سرمربی، داور و... در رقابت‌های آسیایی حضور یابند و در بازی‌های پاراآسیایی 25 ورزشکار در جاکارتا حاضر ‌شوند.

وی افزود: آماروارقام نشان‌دهنده رشد خوبی در زمینه حضور ورزشکاران در میادین بین‌المللی است. این درحالی است که ما در سال2014 تنها 11 ورزشکار در کاروان بازی‌های آسیایی کشورمان داشتیم. زارعی خاطرنشان کرد: امسال با توجه به این آمار ما سهم درخورتوجهی در کاروان کشورمان خواهیم داشت.

برای افزایش سهمیه تلاش می‌کنیم

زارعی با بیان اینکه هنوز فهرست‌ها برای نفرات اعزامی‌ نهایی نشده است، گفت: در حال تلاش و رایزنی هستیم که ورزشکاران مستعدی که به‌هر‌دلیلی نمایش موفقی در اردو‌ها نداشتند، بار دیگر ارزیابی شوند تا سهمیه ما از 80 نفر بیشتر شود. ورزشکاران خراسانی در 13 رشته ورزشی به رقابت خواهند پرداخت، اما در سایر رشته‌ها اگر ورزشکار نداریم، قطعا مربی یا سرمربی خراسانی فعالیت می‌کند.

پاداش آسیایی با پاراآسیایی برابر است

زاعری درباره مشخص‌شدن جوایز افتخارآفرینان بازی‌های آسیایی خاطرنشان کرد: امسال تصمیم گرفتیم تا میان مدال‌های آسیایی و پاراآسیایی تفاوتی قائل نشویم و ورزشکاران به یک میزان پاداش خواهند گرفت. وی خاطرنشان کرد: برای مدال طلا بین 20 تا 30میلیون تومان، برای مدال نقره بین 10 تا 20میلیون تومان و برای مدال برنز بین 5 تا 10میلیون تومان پاداش در نظر گرفته شده که ازسوی استان به آن‌ها پرداخت خواهد شد.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی