کد خبر : 83078
/ 12:19

کرده شمالی قهر کرد

رزمایش سئول با آمریکا عصبانیت "کیم جونگ اون" را در پی داشت، به طوری که کره شمالی دیدار مقامات این کشور با دولتی های کره جنوبی را لغو کرد و از از احتمال عدم ملاقات اون با ترامپ خبر داد.

کرده شمالی قهر کرد

به گزارش شهرآرا آنلاین و به نقل از آخرین خبر، خبرگزاری رسمی کره شمالی مانور مشترک میان آمریکا و کره جنوبی را "تحریک‌آمیز و آمادگی برای تهاجم" توصیف کرده است.
این شرایط باعث شد که کره شمالی مذاکرات سطح‌بالای چهارشنبه با کره جنوبی را لغو کند.
همچنین به نوشته خبرگزاری «یونهاپ»، کره شمالی اعلام کرده است که شاید دیدار آتی رهبر این کشور با «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا نیز لغو شود.
در همین رابطه سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید در رابطه با این تصمیم کره شمالی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: آمریکا مستقلا آنچه که کره شمالی اعلام کرده است را بررسی خواهد کرد و به هماهنگی نزدیک با متحدانش ادامه می دهد.
در ادامه این بیانیه آمده است: کیم جونگ اون رهبر کره شمالی پیش از این گفته است که لزوم ادامه برگزاری تمرینات نظامی مشترک بین آمریکا و کره جنوبی را درک می کند. ما به برنامه ریزی و طراحی برای برگزاری نشست بین رئیس جمهور آمریکا و رهبر کره شمالی ادامه می دهیم.
کره جنوبی نیز تصمیم کره شمالی برای لغو نشست مقام های عالی رتبه دو کشور را تاسف بار ارزیابی کرده و آن را مغایر با اعلامیه تاریخی که اواخر آوریل توسط رهبران دو کشور منتشر شده، دانسته است.
وزارت اتحاد کره جنوبی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: تصمیم کره شمالی برای لغو یکجانبه نشست مقام های عالی رتبه بین دو کره به دلیل مانور هوایی مشترک سالیانه بین آمریکا و کره جنوبی، مطابق با روح اعلامیه پانمونجون نبوده و تاسف بار است.
 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی