کد خبر : 83110
/ 09:57
تنها‌ ملی‌پوش مشهدی، در آستانه اعزام به رقابت‌های جام‌جهانی تیراندازی در آلمان

هدفم در مونیخ کسب مدال جهانی است

جام‌جهانی تیراندازی از یکم تا هشتم خرداد‌ماه در آلمان برگزار می‌شود و مسابقات بعدی پیش‌رو بازی‌های آسیایی از 25مردادماه تا 5شهریور در جاکارتا خواهد بود.

هدفم در مونیخ کسب مدال جهانی است

به گزارش شهرآراآنلاین، تیم ملی تیراندازی از نیمه اردیبهشت‌ماه در اردوی آمادگی برای اعزام به جام‌جهانی آلمان به سر می‌برد و زهرا هاشمی، تنهاورزشکار تیرانداز مشهدی، نیز به‌عنوان ملی‌پوش در اردو به سر می‌برد و آخر اردیبهشت‌ماه راهی مونیخ خواهد شد؛ زیرا جام‌جهانی تیراندازی از یکم تا هشتم خرداد‌ماه در آلمان برگزار می‌شود و  مسابقات بعدی پیش‌رو بازی‌های آسیایی از 25مردادماه تا 5شهریور در جاکارتا خواهد بود.

به اردوهای برون‌مرزی نیاز داریم

زهرا هاشمی، عضو تیم ملی تفنگ بانوان ایران، که خود را برای مسابقات جهانی آماده می‌کند، برگزاری اردوهای خارجی را یکی از فاکتورهای کسب نتایج بهتر و پیشرفت تیراندازان دانست و اظهار کرد: تیراندازان بسیاری از کشورها 70درصد تمرینات آمادگی خود را در اردوهای برون‌مرزی انجام می‌دهند تا سرعت هماهنگی آنان با شرایط محیط بیشتر شود.پس از بازگشت از مسابقات آلمان برای حضور در بازی‌های آسیایی نیاز به برگزاری اردوهای خارجی داریم که قول برگزاری حداقل یک یا دو اردو در هانوفر داده شده است و درواقع باید بگوییم تیراندازان ما به این اردوها نیاز دارند.

وی گفت: قرار بود پنج روز زودتر در هانوفر اردو بزنیم و تجهیزات اولیه تیراندازی و تست فشنگ انجام دهیم که این اردو به دلایلی لغو شد؛ اما کارهای اخذ ویزا و ارسال مدارک صورت گرفته و قرار است روز 31اردیبهشت‌ماه ایران را به مقصد هانوفر ترک کنیم و در رشته‌های 10 متر بادی و 10 متر میکس تیمی رقابت کنم.هاشمی درباره مسابقات جهانی پیش‌رو بیان کرد: شرایط خوبی دارم و تمرینات خوبی را پشت‌سر گذاشته‌ام و مربی از شرایطم راضی است. هر ورزشکاری در هر رقابتی با هدف کسب مدال و بهترین نتیجه حضور می‌یابد. من نیز امیدوار به کسب مدال هستم و تمام تلاش خود را می‌کنم، اما باید واقع‌بین نیز باشیم؛ زیرا در مقایسه با تیراندازان بسیاری از کشورها، ایران در سطح پایین‌تری قرار دارد. در مسابقات جهانی مونیخ همیشه شاهد بیشترین حضور شرکت‌کنندگان از کشورهای دنیا هستیم و سطح رکوردها بالا بوده است.

دارنده دو دوره سومی رقابت‌های قهرمانی آسیا با اشاره به حضور مربی خارجی برای هدایت تیم تیراندازی ایران اظهار کرد: باید از این اقدام فدراسیون قدردانی کرد، زیرا گام بزرگی بود و بدون‌شک حضور یک مربی خارجی صاحب‌نام می‌تواند روند پیشرفت را تسریع بخشد و زمان آماده‌سازی تیم را کوتاه‌‎تر کند.

هاشمی با اشاره به حضور گوران ماکسیموویچ افزود: با حضور این مربی صربستانی در رأس تیم ملی تفنگ زنان و مردان ایران، اردوها منظم‌تر برگزار می‌شود و امید و انگیزه تیراندازان برای کسب نتایج بهتر، بیشتر شده است. ماکسیموویچ به تمام جزئیات تمرین ورزشکاران توجه دارد و با اختصاص زمان کافی برای تک‌تک تیراندازان آخرین نکات را به آنان یادآوری می‌کند و این موضوع تابه‌الان کمک زیادی به پیشرفت ملی‌پوشان کرده است و همگی از این وضعیت رضایت داریم.

اگر فشنگ باشد، شانس بیشتری برای مدال داریم

اما این ملی‌پوش مشهدی به مشکل همیشگی تیراندازان ایران یعنی نبود فشنگ کافی اشاره کرد و گفت: در تمام این سال‌ها با کمبود ساچمه و فشنگ در اردوهای تیم ملی روبه‌رو بوده‌ایم، به‌طور‌مثال در رشته 50 متر در تمرینات فشنگ نداریم و تنها با ساچمه اجرای تکنیک داریم و این به‌خاطر تحریم‌ها و مشکلات واردات فشنگ است. قطعا با تأمین ساچمه و فشنگ کافی، تمرینات بهتر پیش می‌رود و شانس تیراندازان برای کسب مدال در رویدادهای جهانی و قهرمانی آسیا بیشتر می‌شود.

وی یکی از اتفاقات خوب این دوره از اردوها را اختصاص سالن بدن‌سازی به تیراندازان و حضور ماساژور متخصص در کادر فنی خواند و بیان کرد: ماساژور نقش بسزایی در ریکاوری و آمادگی جسمانی تیراندازان دارد، همین‌طور با اضافه‌شدن یک روان‌شناس به کادر فنی، آمادگی بازیکنان بیشتر و کامل‌تر هم می‌شود و قطعا می‌توان تأثیرش را در عملکرد ورزشکاران در مسابقات ببینیم.

ازعملکردم در کره‌جنوبی رضایت دارم

هاشمی درباره عملکردش در مسابقات جهانی کره جنوبی گفت: از عملکرد خود در این رقابت‌ها رضایت داشتم. جام‌جهانی کره‌جنوبی میدانی برای محک‌زدن وضعیت تیراندازان بود و تیم به فکر نتیجه‌گیری در این رویداد نبود و هدف اصلی، حضور موفق در رقابت‌های قهرمانی جهان و بازی‌های آسیایی جاکارتاست.

وی ادامه داد: پس از پنج سال دوری از دنیای تیراندازی به اردوی تیم ملی بازگشته‌ام، اما خدارا‌شکر مربیان از تمرینات آماده‌سازی من راضی هستند و مطمئنم تیم ملی نسبت به مسابقات کره‌جنوبی نتایج بهتری کسب خواهد کرد.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی