کد خبر : 83112
/ 10:38
مراسم تولد۵٠ سالگی عطاران با حضور مردم در مشهد برگزار شد

ترش و شیرین یک جشن

مراسم رونمایی از تندیس رضا عطاران درحالی با حضور این هنرمند مشهدی در سینما هویزه برگزار شد که حاشیه‌هایی هم داشت.

ترش و شیرین یک جشن

مراسم رونمایی از تندیس رضا عطاران درحالی با حضور این هنرمند مشهدی در سینما هویزه برگزار شد که حاشیه‌هایی هم داشت. رضا عطاران با شوخی‌ها و صراحت کلام همیشگی خود روی سن سالن شماره یک این سینما ایستاد و با همشهریان خود که برای تماشای فیلم مصادره نیز حضور پیدا کرده بودند، خوش‌و‌بش کرد. عطاران که به تازگی وارد پنجاه‌سالگی شده است، با دیدن بادکنک‌های عدد ۵٠ که به مناسبت تولد او آماده شده بود، خندید و گفت: «یاد دلار افتادم». این هنرمند مشهدی سپس در حالی از تندیس خود رونمایی کرد که از شباهت عجیب آن و حتی لباس‌هایی که دقیقا از روی لباس‌های تنش ساخته شده بود، خنده‌اش گرفت. عطاران پس از این مراسم با تشکر از تماشاگران و طرفدارانش که نام او را از وسط سالن صدا می‌زدند، به سالن کافی‌شاپ سینما رفت تا با هوادارانش عکس یادگاری بگیرد.در حاشیه این مراسم سعی کردیم با هنرمند شهرمان گفت‌وگوی کوتاهی داشته باشیم اما شرایط موجود اجازه این کار را به ما نداد.درحالی‌که افرادی برای ایجاد نظم و محافظت از این هنرمند مشهدی مانع این گفت‌وگو می‌شدند، موفق شدیم چند کلمه‌ای با رضا عطاران گفت‌وگو کنیم.
به تلفن‌های ناشناس پاسخ نمی‌دهم
بازیگر فیلم مصادره در پاسخ به این سؤال ما که چرا با رسانه‌های مشهد گفت‌وگو نمی‌کند، گفت عمدی در این کار نیست و دلیل اینکه به هیچ یک از تماس‌های ما برای تهیه پرونده‌ای که برای روز زادروش تدارک دیده بودیم، پاسخ نداده، ناشناس بودن تماس‌ها بوده است! در ادامه از بازیگر فیلم مصادره سؤالاتی درباره ظرفیت مشهد و هنرمندان مشهدی پرسیدیم که متأسفانه با دخالت افراد محافظ این گفت‌وگوی شکل نگرفت.
حرف زدن فایده ندارد
درحالی‌که هواداران رضا عطاران در صف طویلی ایستاده بودند و خیلی منظم برای گرفتن عکس یادگاری به فضای تعیین شده می‌رفتند، از عطاران خواستیم چند کلمه‌ای برایمان از سینمای شهرش بگوید. عطاران با بیان اینکه خیلی اهل مصاحبه نیست، گفت: حرف زدن در این‌باره خیلی فایده ندارد، چرا که به محض صحبت کردن برداشت‌های مختلفی می‌شود. یکی خوشش می‌آید، یکی نه؛ پس بهتر است اصلاصحبتی نشود. در پایان رضا عطاران با عذرخواهی از خبرنگار روزنامه شهرآرا از ادامه گفت‌وگو خودداری کرد.
خاطره ترش و شیرین
حواشی مراسم رونمایی از تندیس رضا عطاران خاطره خوشی برای عکاسان و خبرنگاران نداشت. علت، برخورد نامناسب افراد مجری بود. درحالی‌که مجریان این برنامه می‌توانستند با تمهیدات مناسب و قراردادن زمانی برای مصاحبه، به رسانه شهر خودشان احترام بگذارند، شاهد مداخله‌های بیجای آن‌ها هنگام مصاحبه بودیم. شاید به همین دلیل باشد که هوادار مشهدی رضا عطاران برای دانستن درباره هنرمند محبوبش نشریات و روزنامه‌های سراسری را تهیه ‌می‌کند. در واقع مجریان این برنامه‌ها می‌توانند با در نظر گرفتن این مهم، نه تنها به مخاطبان مشهدی احترام بگذارند بلکه موجب توسعه رسانه‌های شهرشان نیز بشوند.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی