کد خبر : 83120
/ 12:12
قرعه‌کشی رقابت‌های فصل جدید لیگ برتر فوتسال انجام شد

فرش‌آرا میزبان شهروند در هفته نخست لیگ

از ۱۴ باشگاه لیگ‌برتری فوتسال که فصل گذشته در این رقابت‌ها شرکت داشتند، فقط 12 تیم فعلا آمادگی خود را اعلام کردند و تکلیف حضور دو تیم نیز به‌کلی نامشخص است

فرش‌آرا میزبان شهروند در هفته نخست لیگ

به گزارش شهرآراآنلاین، قرعه‌کشی هفته اول رقابت‌های لیگ برتر فوتسال کشور درحالی عصر دیروز برگزار شد که در فاصله دو ماه تا شروع مسابقات بلاتکلیفی بر وضعیت تیم‌داری، وضعیت مالی و کادر فنی ۱۰ تیم لیگ‌برتری حاکم است و البته دراین‌بین برخی از تیم‌ها نیز از مسابقات کناره‌گیری کرده‌اند. از ۱۴ باشگاه لیگ‌برتری فوتسال که فصل گذشته در این رقابت‌ها شرکت داشتند، فقط 12 تیم فعلا آمادگی خود را اعلام کردند و تکلیف حضور دو تیم نیز به‌کلی نامشخص است.

این درحالی است که دراین‌بین فقط چهار تیم گیتی‌پسند، مس‌سونگون، مقاومت البرز و سن‌ایچ ساوه هستند که کادر فنی و زمان تقریبی شروع تمریناتشان را مشخص  کرده‌اند و بقیه تیم‌های حاضر یعنی آتلیه تهران قم، آذرخش بندرعباس، ارژن شیراز، شهروند ساری، شرکت ملی حفاری، مقاومت قرچک و اهورا کاملا وضعیت بلاتکلیفی دارند. تأسیسات دریایی نیز که منحل شده است و مشخص نیست آیا امتیاز این تیم به باشگاه دیگری منتقل می‌شود یا خیر.

فرش‌آرا و وضعیت نامشخص

این وضعیت شامل تنهانماینده فوتسال مشهد در لیگ برتر هم می‌شود، چراکه فرش‌آرا نیز هنوز هیچ اقدامی برای آغاز برنامه‌هایش انجام نداده است.تیم فرش‌آرا در شش فصل گذشته حضور خود در لیگ برتر غالبا در میانه‌های جدول قرار داشت و فصل پیش نیز با اینکه محسن خبیری هدایت این تیم را برعهده داشت و اتفاقا حمایت ویژه مدیران باشگاه را نیز به‌دنبال داشت، بازهم نتوانست نتایج چندان‌خوبی کسب کند و درنهایت بازهم درهمان وسط جدول جا خوش کرد.با پایان لیگ برتر فوتسال در سال گذشته سرمربی تیم فرش‌آرا نیز به کار خودش در مشهد پایان داد و به‌یک‌باره به گرجستان رفت تا هدایت یکی از تیم‌های باشگاهی این کشور را در اختیار بگیرد.

با این اتفاق حالا فرش‌آرایی‌ها سخت به‌دنبال انتخاب سرمربی تیم خود هستند، اما پیش‌از‌آن موضوع دیگری که کمی حرکت آن‌ها را با کندی روبه‌رو کرده است، بحث میزان بودجه آن‌ها برای هزینه در فصل جدید لیگ برتر فوتسال است که هنوز مشخص نشده و این موضوع چالشی جدید در این فصل اما تکراری در فصل‌های گذشته را پیش پای مدیران باشگاه قرار داده است.موضوع دیگر این است که فرش‌آرا نزدیک‌ترین زمان آغاز تمریناتش بدون‌شک بعد از ماه مبارک رمضان خواهد بود، چراکه اکثر بازیکنان این تیم که قرار داد دارند یا قرار است دوباره قرارداد خود را تمدید کنند، درگیر بازی برای تیم‌های حاضر در مسابقات جام رمضان چه در داخل و چه در خارج از کشور هستند.

به‌هر‌شکل هفته اول لیگ برتر فوتسال کشور با حضور 12 تیم قرعه‌کشی و تیم فرش‌آرا حال براساس این قرعه در نخستین بازی خود باید در مشهد میزبان تیم شهروند ساری باشد. بر اساس اعلام کمیته برگزاری مسابقات فوتسال هفته اول لیگ برتر از 15تیرماه آغاز می‌شود و آخرین مهلت ارسال مدارک تیم‌ها ۳۱ خرداد است.در سایر بازی‌های هفته اول این رقابت‌ها نماینده سازمان لیگ که جایگزین تأسیسات دریایی شده، با مس‌سونگون بازی خواهد کرد، آتلیه قم با  شهرداری ساوه مصاف می‌دهد و آذرخش میزبان ارژن است. همچنین مقاومت البرز به‌مصاف گیتی‌پسند می‌رود، ملی حفاری از قرچک پذیرایی می‌کند و سن‌ایچ ساوه میزبان اهورا خواهد بود.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی