کد خبر : 840
/ 23:28
اتصال از دنیای فیزیکی به دنیای دیجیتال

سریع‌ترین پاسخ‌ها را از چهارگوش‌های سیاه بگیرید

شهرآرا آنلاین : QR-Code نمایه ای است که دربردارندهٔ چیدمانی از چهارگوش‌های سیاه بر روی زمینهٔ سفید می‌باشد و به منظور رمز گشایی محتویات آن با سرعت زیاد طراحی شده است.

سریع‌ترین پاسخ‌ها را از چهارگوش‌های سیاه بگیرید

می‌توان گفت که گسترده‌ترین کاربرد نمایه پاسخ سریع به خصوص برای عموم مردم، استفاده و بهره برداری از اطلاعات رمز شده در آن با استفاده از تلفن‌های همراه است.

کاربران تلفن‌های همراهی که دستگاهشان مجهز به نرم‌افزار کد خوان است، می‌توانند «نمایه پاسخ سریع» را در هر جایی که باشد (روی کاغذ روزنامه، نمایشگر رایانه و یا روی بدنه اتوبوس!) اسکن کنند تا اطلاعات ذخیره شده در آن که می‌تواند شامل: قیمت و اطلاعات مربوط به یک کالا، شماره تلفن، پیامک و یا هر متنی است، مشاهده نمایند؛ یک صفحهٔ وب را بدون نیاز به تایپ آن، بر روی تلفن همراه باز کنند. این عمل اتصال از دنیای فیزیکی به دنیای دیجیتال، به نام «هاردلینک» یا «مجازی کردن دنیای فیزیکی» گفته می‌شود.

برای تشخیص این کدها، کافی است گوشی تلفن همراهتان به دوربین حداقل ۲ مگاپیکسلی  و نرم افزار نمایه خوان مجهز باشد.

در برخی از گوشی های تلفن همراه، نرم افزار نمایه خوان بطور پیش فرض وجود دارد. تلفنهای هوشمند بلک بری و سیستم عامل گوشی گوگل موسوم به "آندروید"، استفاده ازکد "QR" را که شامل اضافه کردن بارکد‌خوان "زینگ" بر روی برخی از مدل‌ها می‌باشد، پشتیبانی می‌نماید. همچنین دارندگان آیفون و آی پد می توانند از برنامه های رایگانی که ویژه اسکن این کدها نوشته شده استفاده کنند.

سیستم عامل نوکیا موسوم به "سیمبین" نیز مجهز به یک بارکدخوان است که قادر به خواندن کدهای "QR" می‌باشد، فناوری NFC در گوشی‌های جدید نوکیا روش بی‌نظیری برای استفاده از یک ضربه کوچک برای اسکن بارکدها می باشد. همینطور "ام-بارکد" نیز یک کدخوان"QR" برای سیستم عامل "مائیمو" است. حتی دارندگان گوشی هایی با سیستم عامل جاوا نیز می توانند از نرم افزار رایگان موجود استفاده کنند.

درادامه لینک دانلود این نرم افزار برای پلت فرم های مختلف قرار داده شده است.

سیمبیان جاوا - آندروید

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی