دلیل عدم پخش ربنا از صدا و سیما

یکشنبه / ۳۰ اردیبهشت ۹۷

دلیل عدم پخش ربنا از صدا و سیما

شرط عمل به یک فریضه

براساس اصول سلامتی برخی افراد نمی‌توانند و نباید روزه بگیرند؛

یکشنبه / ۳۰ اردیبهشت ۹۷

شرط عمل به یک فریضه

عمل‌کردن به احکام الهی درست به راه‌رفتن روی یک تیغه باریک می‌ماند. خیلی وقت‌ها ما آدم‌ها یا از این طرف بام می‌افتیم یا از آن طرفش. این روزها به موازات آدم‌هایی که به‌دنبال مفری می‌گردند تا خود را از روزه‌گرفتن در این روزهای بلند معاف کنند، عده‌ای هم پیدا می‌شوند که به‌رغم امر و نهی‌های پزشکی و شرعی به‌دنبال راهی می‌گردند تا هرجور شده، روزه‌داری کنند.

شباهت‌ها و تفاوت‌های دلار و تلگرام

شنبه / ۲۹ اردیبهشت ۹۷

شباهت‌ها و تفاوت‌های دلار و تلگرام

مهدی محمدی- این روزها دو تا موضوع داغ داریم: یکی تلگرام، یکی دلار. الان هم می‌خواهیم شباهت‌ها و تفاوت‌های این دو تا را با هم بررسی کنیم.

پیام رسان مورد نظر شما در دسترس نیست

نقد و بررسی پیام‌رسان بومی که بیشترین شباهت را به تلگرام دارد

شنبه / ۲۹ اردیبهشت ۹۷

پیام رسان مورد نظر شما در دسترس نیست

با وجود اینکه «ایتا» در بین هفت پیام‌رسان مورد تأیید و حمایت شورای عالی فضای مجازی قرار دارد، ضعف در میزبانی از همین حد کم از کاربران می‌تواند این پیام‌رسان را در رقابتی که امروزه بین پیام‌رسان‌ها برای جایگزینی «تلگرام » شکل گرفته است، عقب بیندازد.

ایران‌خودرو یا گران‌خودرو؟!

چهارشنبه / ۲۶ اردیبهشت ۹۷

ایران‌خودرو یا گران‌خودرو؟!

رئیس انجمن قطعه‌سازان در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم: قیمت خودرو باید ۵/١٩ درصد افزایش یاید. یک شهروند منصف: به نظر من، این منصفانه نیست زیرا حلب شانزده‌کیلویی روغن تا چند وقت پیش ۶٠ هزار تومان بود؛ حالا شده ٩٠‌هزار تومان. پس وقتی ماده اولیه تولید خودرو ۵٠‌درصد گران شده است، خودرو هم باید ۵٠‌درصد گران شود، نه کمتر.

اِ... اِ... اِ... مهندس! چرا بنزین گرون شد؟!

سه شنبه / ۲۵ اردیبهشت ۹۷

اِ... اِ... اِ... مهندس! چرا بنزین گرون شد؟!

مهدی محمدی- مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی گفت: «بنزین گران نمی‌شود.» قاعدتا با شنیدن این خبر، آدم در هرکدام از ١٩۶ کشور جهان که زندگی کند باید خوش‌حال شود، ولی از آنجا که همه ما تجربه بزرگ و گران‌بهایی به نام «دلار گران نمی‌شود.» را پشت سر گذاشته‌ایم، به بررسی واکنش‌ها به گران شدن بنزین می‌پردازیم.

اومدی اما دیدم دست تو سرده

دوشنبه / ۲۴ اردیبهشت ۹۷

اومدی اما دیدم دست تو سرده

ارژنگ حاتمی- تشکر می‌کنیم از مسئولان‌فرهنگی کشور که با درایت مثال‌زدنی‌شان اقدام به جذب هنرمندان این کشور می‌کنند. به‌تازگی مطلع شدیم جواد یساری مجوز گرفته و نامش روی پوستر فیلم سینمایی «دشمن زن» هم قرار گرفته است.

برو فردا بیا!

چقدر از حق و حقوقتان به عنوان ارباب‌رجوع مطلع هستید؟

یکشنبه / ۲۳ اردیبهشت ۹۷

برو فردا بیا!

ایمان فروزان‌نیا- شنیده‌اید که می‌گویند اگر گذرتان به اداره‌های دولتی بیفتد باید کفش آهنین به پا کنید و آن‌قدر از پله‌های اداره بالا و پایین بروید تا کف کفشتان صاف شود. این داستان‌ها همه از آن‌جایی نشئت می‌گیرد که یک کارمند خاطی حق ارباب‌رجوع را زیر پا می‌گذارد و ارباب رجوع هم که از حق و حقوقش آگاه نیست.

شوق پرواز با ترس از پرواز!

یکشنبه / ۲۳ اردیبهشت ۹۷

شوق پرواز با ترس از پرواز!

خلبان: لیدیز اند جنتلمنز! همان‌طور که مشاهده کردید، به علت یک مشکل خیلی کوچولو که توی ناوگان هواپیمایی ما عادی هم هست، مجبور شدیم برگردیم. حالا برای پرواز دوباره، من هواپیما رو می‌‌ذارم رو دنده؛ شما هم یک کوچولو هل بدید تا دوباره راه بیفته.

هم راه و هم پا

چطور برای کودکمان وسایل حمل و نقل ایمن ، ارزان و داخلی بخریم؟

یکشنبه / ۲۳ اردیبهشت ۹۷

هم راه و هم پا

بررسی‌های کارشناسان حوزه سلامت نشان می‌دهد که استفاده از صندلی‌های استاندارد خودرو برای کودکان خطر آسیب‌های وخیم را تا ٧٨درصد و آسیب‌های جزئی را تا ٧۵درصد کاهش می‌دهد.

«بله» امنیت را تضمین می‌کند

در پی حواشی به وجو آمده درباره پیام رسان «بله»؛

یکشنبه / ۲۳ اردیبهشت ۹۷

«بله» امنیت را تضمین می‌کند

در پی ابراز نگرانی برخی شهروندان درباره امنیت پیام‌رسان بله، رئیس دایره انفورماتیک سرپرستی بانک ملی خراسان‌رضوی با رد ادعای اجباری بودن نصب و استفاده از پیام‌رسان «بله» برای مشتریان شعب بانک ملی، به خبرنگار ما می‌گوید: ضریب امنیت این پیام‌رسان بسیار بالاست و متأسفانه در کلیپی که این روزها در فضای مجازی در حال انتشار است، مسائلی بسیار بدیهی و عوام‌گونه مطرح شده است.

باید و نباید های استارتاپی

٨ کارآفرین جوان برتر ایرانی داستان موفقیت خود را با دانش‌آموزان مشهدی به اشتراک گذاشتند؛

شنبه / ۲۲ اردیبهشت ۹۷

باید و نباید های استارتاپی

آخر هفته پیش معاونت برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری مشهد با همکاری گروه کارآفرینی دانش‌آموزی رکاد، از هشت کارآفرین برتر ایرانی که طی سال‌ها و از جوانی قدم در راه حل مسائل جامعه خود گذاشته بودند دعوت کرد تا در همایش مشاهیر استارتاپی، داستان موفقیت ها و شکست‌های خود را با دانش‌آموزان مشهدی به اشتراک بگذارند.

ایمنی به سبک«آی گپ»

بررسی پیام‌رسانی که حفظ حریم خصوصی کاربران را مهم‌ترین اولویت خود قرار داده است

چهارشنبه / ۱۹ اردیبهشت ۹۷

ایمنی به سبک«آی گپ»

پیام‌رسان «آی‌گپ» توسط متخصصان جوان ایرانی در شرکت «روی خط مدیا» ساخته شده است و با اینکه تعداد کاربران آن هنوز به یک میلیون نفر نرسیده، اما «محمد رسول کاظمی» مدیر این پیام‌رسان از ظرفیت ٢٠ میلیونی این پیام‌رسان برای میزبانی از کاربران ایرانی خبر داده است.