کد خبر : 57194
/ 11:42
ولی زاده در گفتگو با شهرآراآنلاین:

به شدت با آژانس های متخلف برخورد می کنیم

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی کارفرمایی دفاتر خدمات مسافرت هوایی، جهانگردی و زیارتی خراسان رضوی گفت: در ایام اربعین حسینی با گرانفروشی بلیط هواپیما و سایر بلیط ها به شدت با آژانس های مسافری برخورد می کنیم.

به شدت با آژانس های متخلف برخورد می کنیم

محمدسعید ولی زاده در گفتگو با خبرنگار شهرآراآنلاین با بیان این مطلب اظهار کرد: نرخ بلیط مسیر نجف و بغداد به صورت کشوری به همه دفاتر و آژانس های مسافری اعلام شده است و همه آنها ملزم به رعایت نرخ مصوب هستند.

وی با اشاره به اینکه نرخ بلیط مصوب رفت و برگشت از مشهد به نجف 1میلیون و 200هزار تومان است، ادامه داد: از مردم درخواست داریم در صورتی که میخواهند بلیط تهیه کنند حتماً به آژانس های مسافری مجاز مراجعه کنند و از خرید بلیط از دفاتر فروش اینترنتی و دلالان خودداری کنند.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی کارفرمایی دفاتر خدمات مسافرت هوایی، جهانگردی و زیارتی خراسان رضوی ادامه داد: متاسفانه طی این مدت مشکلاتی برای شهروندان به دلیل خرید بلیط از دفاتر اینترنتی و دلالان به وجود آمده که ما نیز پیگیر رفع این مشکلات هستیم.

ولی زاده با تاکید براینکه با آژانس های متخلف و گرانفروشی بلیط عتبات برخورد می کنیم، افزود: هم اکنون تیم های نظارتی و بازرسی در سطح شهر فعال هستند و از آژانس ها و دفاتر خدمات مسافرتی بازدید دارند.

به گفته وی، تا کنون اخطار و تذکری به دفاتر و آژانس های مسافری داده نشده و اگر موردی گزارش شود در مرحله اول اخطار و در صورت تکرار تخلف تعلیق و در صورت تکرار مجدد لغو مجوز می شوند.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی کارفرمایی دفاتر خدمات مسافرت هوایی، جهانگردی و زیارتی خراسان رضوی تصریح کرد: بازرسی از دفاتر و آژانس های مسافری در طول سال انجام می شود و در ایام پیک مانند اربعین، شهادت امام رضا(ع) و عیدنوروز نظارت ها شدت بیشتری می گیرد.

فروش بلیت پروازهای اربعین فقط با نرخ مصوب‌

همچنین ‌دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه نرخ‌های مصوب بلیت پروازهای اربعین مخصوص صندلی اکونومی هواپیما است، گفت: فقط نرخ بلیت صندلی بیزینس کلاس و فرست کلاس نسبت به ارقام مصوب کمی بالاتر است اما مردم در صورت مواجهه با گران‌فروشی بلیت، تخلف را به ما اطلاع دهند.

مقصود اسعدی سامانی در گفت‌وگو با فارس‌ درباره فروش بلیت پروازهای اربعین و نظارت بر نرخ‌ها اظهار داشت: تقریباً‌ ظرفیت‌‌ اغلب ناوگان هوایی کشور برای ایام اربعین از چهارم تا 18 آذرماه تکمیل شده است.

فقط نرخ‌ صندلی بیزینس کلاس و فرست کلاس نسبت به ارقام مصوب بالاتر است

وی با تأکید بر اینکه زائران اباعبدالله حتماً بلیت را باید با نرخ مصوب خریداری کنند، افزود: فروش بلیت توسط آژانس‌ها یا سایت‌‌ها، بیش از نرخ‌‌های تعیین شده، تخلف است.

‌دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی افزود: همان‌گونه که قبلاً اطلاع‌ رسانی شد تلاش کردیم امسال برای جلوگیری از ایجاد بازار سیاه بلیت هواپیما در پروازهای اربعین، نرخ ثابتی را برای پروازهای فوق‌العاده اربعین برای تاریخ‌های 5 تا 18 آذر در نظر بگیریم‌ بر این مبنا ‌‌نرخ بلیت پروازهای تهران- نجف- تهران 950 هزار تومان، تهران - بغداد - تهران 850 هزار تومان، مشهد - نجف - مشهد یک میلیون و 200 هزار تومان و مشهد - بغداد - مشهد یک ملیون و 100 هزار تومان تعیین شد.

‌اسعدی سامانی ادامه داد: ‌نرخ بلیت هر صندلی هواپیما برای مسیر تهران - نجف - تهران هم 950 هزار تومان و تهران - بغداد - تهران 850 هزار تومان مصوب شد‌؛ همچنین نرخ بلیت هر صندلی هواپیما در مسیر مشهد - نجف - مشهد برای این ایام یک میلیون و 200 هزار تومان و در مسیر مشهد - بغداد - مشهد یک میلیون و 100 هزار تومان تعیین شد.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی افزود: برخی از شرکت‌های هواپیمایی هم از شهرهای خرم‌آباد، تبریز و یا اهواز پرواز به عتبات عالیات برقرار کرده‌‌اند که نرخ بلیت آنها مشابه نرخ‌های مسیر تهران ‌است.

وی اضافه کرد: البته فقط نرخ بلیت صندلی بیزینس کلاس و فرست کلاس نسبت به ارقام مصوب بالاتر است و اگر آژانسی نرخ بلیت پروازهای نجف و بغداد  را برای این ایام بالاتر فروخته است، مربوط به این صندلی‌ها است، اما نرخ‌ صندلی‌های اکونومی همان نرخ‌های مصوب است و هیچ ایرلاین یا آژانسی اجازه نداره بیش از نرخ تعیین شده، از مسافر پول اخذ کند.

‌ اخذ تعهد ایرلاین‌ها از آژانس‌ها برای رعایت نرخ مصوب در پروازهای اربعین

‌دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه شرکت‌های هواپیمایی موظف به نظارت بر نرخ‌ها هستند، توضیح داد: سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و سازمان هواپیمایی کشوری کنترل و پایش بازار را در این ایام انجام می‌دهند.

اسعدی سامانی افزود: شرکت‌ها به هیچ عنوان اجازه ندارند نرخ بلیت عتبات را در این ایام بالاتر از نرخ مصوب به فروش برسانند و اگر چنین اتفاقی رخ دهد تخلف است.

وی با تاکید بر اینکه پروازهای فوق‌العاده به هیچ عنوان چارتر نمی‌شود، اظهار داشت: بخشی از پروازهای برنامه‌ای‌ عتبات چارتر شده است که طی هماهنگی ایرلاین‌ها با ایرلاین‌ و چارتر کننده‌ها، به همان نرخ مصوب به فروش رفته است.

‌دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اشاره به نظارت دقیق بر عملکرد ایرلاین‌ها و آژانس‌ها برای جلوگیری از ایجاد بازار سیاه در فروش بلیت‌ پروازهای اربعین، گفت: با مکانیزمی که برای پروازهای اربعین تعریف کرده‌ایم اگر ایرلاین و یا آژانسی به سیستم چارتر رو بیاورد، قطعاً نخواهد توانست در این عرصه فعالیت کند.

وی با اشاره به اخذ تعهد ایرلاین‌ها از آژانس‌ها برای رعایت نرخ مصوب در پروازهای اربعین تأکید کرد: به آژانس‌های فروش بلیت هواپیما توصیه می‌کنیم منافع بلندمدت خود را فدای منافع کوتاه‌مدت نکنند و بلیت‌ها را با نرخ‌های مصوب بفروشند، درغیر این‌ صورت اگر به تعهدات خود عمل نکنند، قطعاً شرکت‌های هواپیمایی همکاری خود را با آژانس‌ها قطع خواهند کرد.

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی