کد خبر : 57369
/ 08:50
گلایه یک شهروند در خصوص غیربهداشتی بودن یک برند معروف ؛

مشاهده سوسک در قوطی روغن خوراکی!

روز گذشته یکی از شهروندان با تماس به روزنامه شهرآرا، اظهاراتی درخصوص مشاهده یک سوسک در قوطی روغن خوراکی از برندهای معروف داشت که باوجود پیگیری و تماس با کارخانه و همچنین معاونت غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی، هنوز نتیجه‌ای نداشته است.

مشاهده سوسک در قوطی روغن خوراکی!

روز گذشته یکی از شهروندان با تماس به روزنامه شهرآرا، اظهاراتی درخصوص مشاهده یک سوسک در قوطی روغن خوراکی از برندهای معروف داشت که باوجود پیگیری و تماس با کارخانه و همچنین معاونت غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی، هنوز نتیجه‌ای نداشته است.
این شهروند در گفتگو با ما دراین‌باره گفت: دو هفته پیش اقدام به خرید ۵کیلویی روغن کردم و چند روز پیش برای استفاده از آن پلمبش را باز کردم که داخل آن سوسکی بزرگ مشاهده کردم. با کارخانه این روغن معروف تماس گرفتم و مسئله را مطرح کردم که آن‌ها گفتند به نمایندگی‌شان در مشهد اطلاع می‌دهند تا این موضوع را پیگیری کند.

به خاطر سلامت مردم پیگیری می‌کنم
وی با اشاره به اینکه کارخانه این برند معروف روغن در تهران است و هر روز تبلیغات آن را می‌توان در رسانه‌ها مشاهده کرد، خاطرنشان کرد: این موضوع را به‌دلیل اینکه سلامت مردم به خطر افتاده است، پیگیری خواهم کرد، چرا که این مهم از سوی تولیدکنندگان مواد غذایی، کم‌اهمیت گماشته می‌شود.
این شهروند شاکی ادامه داد: در تماسی که با کارخانه این محصول گرفتم، آن‌ها خود خطایشان را پذیرفته‌اند و حتی تعداد زیادی روغن برای من ارسال کردند که البته چون رشوه است، قبول نکردم و در این داستان شده از جیب خودم خرج می‌کنم تا به این مسئله رسیدگی شده و اخطار قانونی به این محصول داده شود و حتی پلمب شود.وی همچنین با اشاره به اینکه یکی از کارکنان این کارخانه روغن خوراکی، وجود سوسک در قوطی روغن به‌دلیل انبار‌کردن حلب‌های خالی آن در انبار را تایید کرد، افزود: حلب‌های خالی روغن در انبار حتی تا یک‌سال هم می‌ماند، بعد آن‌ها را داخل ریل می‌گذارند و پرشان کرده و بعد سر آن‌ها پلمب می‌شود، ممکن است هنگامی که در انبار بوده داخل قوطی آن سوسک افتاده و کسی نگاه نکرده و داخلش با دستگاه، روغن ریخته و درش پلمب شده است.این شهروند با اذعان به اینکه نمونه روغن را به آزمایشگاه داده‌ام که صحت این موضوع را نیز تایید می‌کند، خاطرنشان کرد: من نمونه آن را دوباره به اداره غذا و دارو تحویل می‌دهم تا آن‌ها نیز آزمایش کنند.

این موضوع به اتحادیه ربطی ندارد
در همین رابطه این موضوع را از توکلی‌زاده نایب رئیس اتحادیه خواروبار مشهد پیگیری کردیم که وی با اذعان به اینکه این موضوع به ما مربوط نمی‌شود، اظهار کرد: این شهروند باید به کارخانه یا اداره غذا و دارو مراجعه کند تا به شکایتش رسیدگی شود.توکلی‌زاده تاکید کرد: صحت این موضوع باید از سوی اداره نظارت بر مواد غذایی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تایید شود و توسط آن‌ها این موضوع پیگیری شود.
دکتر اسماعیل‌زاده مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در گفتگو با ما ضمن تاکید بر اینکه شهروند شاکی باید نمونه روغن را به ما بدهد، تا مورد آزمایش قرار بگیرد، اظهار کرد: پس از آزمایش نمونه اگر اثبات شود، سوسک داخل روغن از قبل و در کارخانه بوده باشد، موضوع را به‌جد پیگیری خواهیم کرد.وی ادامه داد: چون کارخانه سازنده در محدوده جغرافیایی مشهد نیست، موضوع را به دانشگاه مربوطه در آن شهر ارجاع می‌دهیم تا آن‌ها از طریق مراجع قانونی پیگیری لازم را انجام دهند.
دکتر اسماعیل‌زاده خاطرنشان کرد: اگر وجود سوسک در روغن پلمب‌شده، محرز شود و قبلا هم اخطار به کارخانه به‌خاطر مسائل بهداشتی داده شده باشد، این کارخانه به مراجع قضایی معرفی می‌شود.
به گفته این مقام مسئول برای یک نمونه و با یک‌بار مشکل بهداشتی، کارخانه پلمب نمی‌شود. بلکه اخطارهای لازم به آن داده می‌شود و در صورت تکرار، توقف خط تولید در دستورکار قرار می‌گیرد.
وی همچنین تاکید کرد: درصورت محرزشدن این مسئله پیگیری لازم را از دانشگاه علوم پزشکی مربوطه خواهیم کرد.

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی