کد خبر : 62011
/ 11:03
براساس تفاهم وزارت بهداشت و جمعیت هلال احمر صورت می‌پذیرد

استقرار «سلامت‌یاران» در بیمارستان امام رضا(ع)

یاوری‌نسب- طبق توافق انجام شده بین وزارت بهداشت و جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران قرار است بخشی از داوطلبان این سازمان پس از طی کردن دوره‌های آموزشی در بیمارستان‌ها به بیماران کمک کنند.

استقرار «سلامت‌یاران» در بیمارستان امام رضا(ع)

این گفته سید مجتبی احمدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در گفتگو با خبرنگار ماست که در این باره می‌افزاید: در این طرح داوطلبان با عنوان«سلامت‌یاران» در بخش‌هایی از بیمارستان‌ها شامل اورژانس که بیماران نیاز به کمک و مراقبت بیشتری دارند، حضور یافته و بر اساس آموزش‌های داده شده به آن‌ها وظایفی را به انجام می‌رسانند.

وی تصریح می‌کند: این طرح قرار است به صورتی آزمایشی در ١٠‌بیمارستان کشور اجرایی شود که بیمارستان امام رضا(ع) مشهد نیز جزو این بیمارستان‌هاست.

وی خاطرنشان می‌کند: ارائه آموزش‌های لازم به داوطلبان از چند روز دیگر آغاز شده و این افراد از اردیبهشت به صورت آزمایشی کار خود را در بیمارستان امام رضا‌(ع) آغاز خواهند کرد.

همچنین روز گذشته فرح‌ناز رافع ،رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر نیز در همین رابطه گفت: بیماران در بیمارستان‌های دولتی که اغلب از لحاظ کادر بهیاری و کمک بهیاری در مضیقه قرار دارند، از حیث مراقبت‌های پیرامونی برای بهبود وضعیت جسمی و روحی شدیداً نیازمند یک مراقب هستند. بنابراین جمعیت هلال احمر با توجه به ظرفیت گسترده‌ای که در جذب و سازمان‌دهی سرمایه‌های انسانی داوطلب دارد؛ می‌تواند این خلأ موجود در بیمارستان‌های دولتی کشور را رفع کند.

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی